Yeni Honda Civic Tavan Eğilme-Bükülme Sorunu

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Honda araçlarıda en az Mazda kadar sorunsuz sağlam araçlar. Yalnız 2.elleri hak ettiği fiyatın üzerinde alınıp satılıyor işte.
2003-2004 temiz Honda Civicler 42-45 bin 2007-2012 olan temiz kazasız olanlar 55-60 bin hatta km düşük olsun 63-65 e bile alıcı buluyor, o fiyatlara aynı segmentte 0 araba alınıyor.

Biraz klasik olacak ama Accord'u hele 2.4'ünü kullanmayan güzelliğini bilmez ;)
Accord icin yer ucagi diyorlar dogru mu ?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Accord icin yer ucagi diyorlar dogru mu ?
Kar lastikleri var altında ve yağ değişimi öncesi çekmiştim bu iki videoyu

Bu haliyle 0-100 8 sn YouTube 9 sn görünüyor

Burda da yol olsa daha giderdim ama bayram tatili dönüşü olduğu için yollar biraz doluydu. En sol şeritten gitsen bile bir araç çıkıyor önüne

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Honda araçlarıda en az Mazda kadar sorunsuz sağlam araçlar. Yalnız 2.elleri hak ettiği fiyatın üzerinde alınıp satılıyor işte.
2003-2004 temiz Honda Civicler 42-45 bin 2007-2012 olan temiz kazasız olanlar 55-60 bin hatta km düşük olsun 63-65 e bile alıcı buluyor, o fiyatlara aynı segmentte 0 araba alınıyor.

Biraz klasik olacak ama Accord'u hele 2.4'ünü kullanmayan güzelliğini bilmez ;)

Bayadır honda kullanıyorsun.
Orjinal yedek parça fiyatları hakkında bilgin varmı?
Edinmiş oldukların vs bende merak ediyorum kıyaslama acısından iyi örnek olur aslında.
Benim bildigim:

2012 cıvıc sol dikiz aynası 1500 tl
2012 mazda 3 sol dikiz aynası 700-800 arası bişeydi sanırım.(rmw li olup olmadıgını hatırlamıyorum)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Kar lastikleri var altında ve yağ değişimi öncesi çekmiştim bu iki videoyu

Bu haliyle 0-100 8 sn YouTube 9 sn görünüyor

Burda da yol olsa daha giderdim ama bayram tatili dönüşü olduğu için yollar biraz doluydu. En sol şeritten gitsen bile bir araç çıkıyor önüne
Masallah masallh allah kaza bela vermesin

Edinmiş oldukların vs bende merak ediyorum kıyaslama acısından iyi örnek olur aslında.
Benim bildigim:

2012 mazda 3 sol dikiz aynası 700-800 arası bişeydi sanırım.(rmw li olup olmadıgını hatırlamıyorum)
Civicler (Fc5 yeni kasalar) Cvt sanziman oldugu icin her 40 bin km de bir sanziman yagi degisyor ve her 40 bin km de bir subab ayari istiyor. Serviste sanziman yagi gecen sene 375 tl idi 4 lt. Subab ayari da 250 tl idi. Fatura kesilcegu icin %18 daha koycan

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim bildigim:

Hiç yedek parça almadım. Periyodik bakım fiyatlarını sorduğumda pahalı gelmedi ( hava filtresi, yağ filtresi, polen filtresi, benzin filtresi, şanzıman filtresi, şanzıman yağı, motor yağı, antifriz, iridyum buji değişimi fiyatı için 1500 TL civarı demişlerdi Accord için).

Geçen sene iş yerinden bir arkadaş 2010 Civic için maf sensörü piyasada (orjinal marka) 180 liraya bulmuştu.

Accord için orjinal far geçen sene 1250 TL'miş.

Aynası ne kadar bilmiyorum şuana kadar gördüğüm fiyatlar bunlar

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Yeni kasa Hondalarin boyalari çok ince kaldirima degiyor kapida boya kalkiyor. Tas geliyor tampon kaput hep boyaya kalkiyor. Biz de Honda varken artik kaput ön arka tampon o kapilar hep rütus yapmistim. Aracin boya kodunu aldim sanayiden tüpe bastirmistim boyasini. Bardaga sıkıp boyayi kulak çöpuyle rutus yapiyordum her hafta. Akcenin boyasi tutmuyor 10 tl idi kendi boya koduyla sanayide filli boya var basiyor tupe 500 ml 30 tl id o zaman simdi nedir bilmiyorum.
Hondanin beyazi Tafalette beyazdi

Tampon eteklerine bakin hep boyle boya kalkiyor

image.jpg

Kabuk kabuk atiyor bu arac da 2012 yani 60 bindeydi

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Yeni kasa Hondalarin boyalari çok ince kaldirima degiyor kapida boya kalkiyor. Tas geliyor tampon kaput hep boyaya kalkiyor. Biz de Honda varken artik kaput ön arka tampon o kapilar hep rütus yapmistim. Aracin boya kodunu aldim sanayiden tüpe bastirmistim boyasini. Bardaga sıkıp boyayi kulak çöpuyle rutus yapiyordum her hafta. Akcenin boyasi tutmuyor 10 tl idi kendi boya koduyla sanayide filli boya var basiyor tupe 500 ml 30 tl id o zaman simdi nedir bilmiyorum.
Hondanin beyazi Tafalette beyazdi

Tampon eteklerine bakin hep boyle boya kalkiyor

Ekli dosyayı görüntüle 26235

Kabuk kabuk atiyor bu arac da 2012 yani 60 bindeydi
Bildigim kadariyla (en azindan benim eski civic hb 2010'dan bildigim kadariyla) İngiltere uretimi olan Honda'larda İngiltere'deki cevre koruma falan fıstık bi mevzuattan dolayı ince bir boya kullaniliyormus. Honda'lardaki boyanin cabuk cizilmesi/kalkmasi da bu sebeptenmis.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bildigim kadariyla (en azindan benim eski civic hb 2010'dan bildigim kadariyla) İngiltere uretimi olan Honda'larda İngiltere'deki cevre koruma falan fıstık bi mevzuattan dolayı ince bir boya kullaniliyormus. Honda'lardaki boyanin cabuk cizilmesi/kalkmasi da bu sebeptenmis.
1.4 mu 1.8 mıydı senınkı. Uzay kasanın 1.8 ı tam otomatık olanları bulunmuyor cok degerlı. İ shıftler cok kotu

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Ben kullandım onu 100 km cok sarsıyor, vıtes atarken hafıf gaz cek yapcan galıba çözmedım. Ama 1.8 tam otomatık tam bı otomatık taralamalı tüfek :D
Dogrudur, vites gecisi icin ayagi hafif gazdan kaldirmak gerekiyor ama sadece ilk 3 viteste hissettiriyor, gerisinde sikinti yok. Yari otomatik oldugu icin i-shift tam otomatikten gecenlere ya da tam otomatik beklentili olanlara hitap etmiyor. Ama kendi klasmaninda (yari otomatikler) gayet guzel ve sorunsuz calisan bir sanzuman olarak bilinir. En azindan toyota ya da nissanlarinki gibi yolda kalan duymadim.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Dogrudur, vites gecisi icin ayagi hafif gazdan kaldirmak gerekiyor ama sadece ilk 3 viteste hissettiriyor, gerisinde sikinti yok. Yari otomatik oldugu icin i-shift tam otomatikten gecenlere ya da tam otomatik beklentili olanlara hitap etmiyor. Ama kendi klasmaninda (yari otomatikler) gayet guzel ve sorunsuz calisan bir sanzuman olarak bilinir. En azindan toyota ya da nissanlarinki gibi yolda kalan duymadim.
Hondanin gene iyi corsa easytronic kullandim kafam direksiyona carpti o derce :D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Honda Jazz kullanırken ben de boya konusunda şikayetçiydim. Arabanın kaputu rötuş doluydu. Bir senelik araba için pek kabul edilebilir bir şey değildi.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hepsi kaç vites ki ...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Geçen gün bir arkadaşımın arkadaşı civic almış , konuyu bahsettim haberim var çok araştırdım , ağustostan sonraki üretimlerde bükülme sorunu ortadan kalktı yeni üretimlerde sıkıntı yok düzelttiler demiş , ne kadar doğru bilmiyorum?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Üst Alt