Yeni Honda Civic Tavan Eğilme-Bükülme Sorunu

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben mazdadan önce civic e bayağı bir budandım beş altı defa bayiye gittim baştan çok ta önemsememiştim bu göçük olayını aradan bir iki ay geçmesine rağmen aynı sıkıntıların yaşandığını fc5 Facebook’ grubundan takip ettim en son bayiye gittiğimde test aracında gamze veya göçük olduğunu gördük showroomda ki araçtada arka tampon bagaj kapağı yanındaki birleşimin yerine oturmamış olduğunu gördüm zaten öncesinde bir miktar soğumuştum son oldu civic ile maceramız birde bayiler hep işte şu zamandaki üretimlerde hata var sonrakilerde yok gibi beyanlar vermiş ama bir türlü sonu gelmemiş birkaç araçta göçükler düzeltilmiş ancak tekrardan oluşmuş bayağı bir takip etmiştim zamanında Allah kurtarmış yahu:D
Verılmıs sadakanız varmıs O kadar para verıp sıfır arac alıp her sabah otoparkta biraz daha yamuldugunu gormek ınsana koyar

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Verılmıs sadakanız varmıs O kadar para verıp sıfır arac alıp her sabah otoparkta biraz daha yamuldugunu gormek ınsana koyar
Aynen :harika:ben mazdaya fiyat olarak ulaşamıyacağımı düşünürken bayinin elindeki son power sense sedan otomatik diesel 2016 aracı 10 dk fark ile talip oldum ,daha önce 2 tane alan devamlı müşterisi telefon edip ben geliyorum dese şansımız dahi yoktu :koptum::D:koptum:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Yamukluk için değer kaybı veya değişim isteğiyle dava açılabilir. Hatta iade kararı bile çıkabilir.

Ama fena gidiyor araç :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yamukluk için değer kaybı veya değişim isteğiyle dava açılabilir. Hatta iade kararı bile çıkabilir.

Ama fena gidiyor araç :)
Gidişi nasıl bilmiyorum ama D segment havası var içinde, kasada aynı şekilde.

Göçük için onarım yapılacak diye duymuştum ben Urfa servis müdüründen.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaş aradı ,

Deposuna kapışalım dedi
Tamam kardeşim kapışalım önce borçunu ver dedim.

Veririz dedi.

Tamam verdiğin zaman kapışalım o zaman diyip teli suratına kapattım.

Yüzsüzlük diz boyu tabi 10 kere aradı açmadım.

- neyse konuya gelelim sizce

1.6 125bg civciv mi ?

1.6 105 bg karamio mu ?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Arkadaş aradı ,

Deposuna kapışalım dedi

Veririz dedi.

1.6 125bg civciv mi ?

1.6 105 bg karamio mu ?

Sence :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaş aradı ,

Deposuna kapışalım dedi

Veririz dedi.

1.6 125bg civciv mi ?

1.6 105 bg karamio mu ?
Alacak çok mu Kadir, gerçi meblağ önemli değil. 5 lirayı yine hibe etmem karşı taraf çıkarcıysa.

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Gidişi nasıl bilmiyorum ama D segment havası var içinde, kasada aynı şekilde.

Göçük için onarım yapılacak diye duymuştum ben Urfa servis müdüründen.
İlk etapta birkaç aracın göçükleri onarım yapılmış akabinde tekrar göçük oluşmuş,yapılacak edilecek arada bir bayi veya satış görevlileri tarafından söylenmiş Honda tr bin resmi bir açıklaması yok ve sorunu kabullenmiş dahi değillerde son bildiğim bayağı bir süre anlık takibimde idi...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İlk etapta birkaç aracın göçükleri onarım yapılmış akabinde tekrar göçük oluşmuş,yapılacak edilecek arada bir bayi veya satış görevlileri tarafından söylenmiş Honda tr bin resmi bir açıklaması yok ve sorunu kabullenmiş dahi değillerde son bildiğim bayağı bir süre anlık takibimde idi...
Sadece çektirip düzeltme yaptılarsa bu kalıcı bir çözüm olmaz. Tamiri nasıl olur bilmiyorum ama o sütuna aracın içinden destek falan yapılır diye tahmin ediyorum ben...

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Sadece çektirip düzeltme yaptılarsa bu kalıcı bir çözüm olmaz. Tamiri nasıl olur bilmiyorum ama o sütuna aracın içinden destek falan yapılır diye tahmin ediyorum ben...

aslında asıl sıkıntı şu Honda sorunu kabul etmiyor....Honda Türkiye’nin açıklamasında kısaca şöyle diyor bizim arabalarımızda bir problem yok iyi niyet çerçevesinde tekrar inceliyeceğiz. Bayiler tarafından söylenenler de
havada kalıyor açıkçası...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
aslında asıl sıkıntı şu Honda sorunu kabul etmiyor....Honda Türkiye’nin açıklamasında kısaca şöyle diyor bizim arabalarımızda bir problem yok iyi niyet çerçevesinde tekrar inceliyeceğiz. Bayiler tarafından söylenenler de
havada kalıyor açıkçası...
Mahkemeye veren oldu mu bilmiyorum ama eninde sonunda kullanıcı hatası olmadığı tescillenecek

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Honda araba mı ya motor gücü harıcınde bes para etmez. İç malzeme kalıtesı, koltuk kumasları, kalas gıbı suspansıyonları, asırı pahalı servısı....
6sene Honda tecrubem var gereksız bı arac
Mazda mersedesse Honda hyundaı
Hondacılar warex egzoz yapıp gezsın tek gayelerı bu :D

@hakan_emre senın honda mıydı abi Accord tabı guzel makıne onun yerı ayrı :D

münürb

Katılımcı
Araç Markası
2016 - Mazda 3 P.sense
Araç Renk ve Tip
Meteor Gri - Sedan
Mahkemeye veren oldu mu bilmiyorum ama eninde sonunda kullanıcı hatası olmadığı tescillenecek
Mahkeme süreci bayağı masraflı ve sıkıntılı bir süreç fc5 mağdurlar grubu toplu olarak girişim yapmak istedi birçok kişi vazgeçti maddi sıkıntılar sürecin uzun sürmesi,bu süre zarfında aracı satamamakta satarsa dava iptali gibi konular bayağı bi yazmışlardı en az üç beş yıl sürebilecek bir süreç gözü ile bakılıyordu vs vs......

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mahkeme süreci bayağı masraflı ve sıkıntılı bir süreç fc5 mağdurlar grubu toplu olarak girişim yapmak istedi birçok kişi vazgeçti maddi sıkıntılar sürecin uzun sürmesi,bu süre zarfında aracı satamamakta satarsa dava iptali gibi konular bayağı bi yazmışlardı en az üç beş yıl sürebilecek bir süreç gözü ile bakılıyordu vs vs......

Bu aracı bi avukat alaydı sorunu çözer di ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Honda araba mı ya motor gücü harıcınde bes para etmez. İç malzeme kalıtesı, koltuk kumasları, kalas gıbı suspansıyonları, asırı pahalı servısı....
6sene Honda tecrubem var gereksız bı arac
Mazda mersedesse Honda hyundaı
Hondacılar warex egzoz yapıp gezsın tek gayelerı bu :D

@hakan_emre senın honda mıydı abi Accord tabı guzel makıne onun yerı ayrı :D
Honda araçlarıda en az Mazda kadar sorunsuz sağlam araçlar. Yalnız 2.elleri hak ettiği fiyatın üzerinde alınıp satılıyor işte.
2003-2004 temiz Honda Civicler 42-45 bin 2007-2012 olan temiz kazasız olanlar 55-60 bin hatta km düşük olsun 63-65 e bile alıcı buluyor, o fiyatlara aynı segmentte 0 araba alınıyor.

Biraz klasik olacak ama Accord'u hele 2.4'ünü kullanmayan güzelliğini bilmez ;)

Üst Alt