Mazda 3 BL (2009-13) Rölanti Sorunu

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aracımda Lpg yok, devir dalgalanması oluyordu. Sıcak soğuk, klima açık kapalı, yüksek düşük km yapmış, farketmeden, her zaman değil ama ara sıra rolantide 0.8-0.9-1 devirlerde geziniyordu. Adem usta boğaz kelebeğini temizleyip, buji aralıklarını ölçüp düzeltmişti. Sorun ortadan kalktı.

conqierors

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Füme HB
Daha önce 4 numaralı silindir hatası vermişti. Ata mazdaya gittim bobin değiştirip denedik, satsıntı azaldı ama tam geçmedi. Bobinlerden olma olasılığı yüksek gibi. Subaplardan değil dedi, yoksa olduğu yerde çalışırken de titreme yaparmış. Özellikle 2. viteste kasis veya köşe dönerken 1-1500 devirden sonra gaza basınca silkeliyor. 3 ve 4 viteste aynı devirde silkeleme yok gibi. Benzinde de çok az yapıyor. En çok lpg de yapıyor. Lpg bakımı yeni yapıldı. Usta deseydi ki 4 bobini değiştirelim sarsıntı geçmezse tekrar eskileri takarız, tamam derdim. Sorun gitsin de 4 bobin alırım sorun değil, sorun bobinleri değiştirip sorunun devam etmesi olur

bjkmert45

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Albino Kartal - HB
Herkese merhaba,

Aracım sadece klima açıkken LPG de, ışıklarda falan durduğumda sabit bir şekildeyken, ayağım frendeyken tekleme yapıyor. Bir nevi sanki gaza basılıyor gibi titretiyor.
Daha 500 km öncesi Yağ Bakımları + LPG filtre + Enjektörleri temizlendi ve yenilendi. Gaz ayarları yapıldı. Ancak bu sorun geçmedi. Tabi ki benzindeki hali gibi olmasını bekleyemem ancak önceden böyle bir sorun yoktu. Yaklaşık 1 yıldır bu sorun olmaya başladı. Fikri olan var mıdır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Herkese merhaba,

Aracım sadece klima açıkken LPG de, ışıklarda falan durduğumda sabit bir şekildeyken, ayağım frendeyken tekleme yapıyor. Bir nevi sanki gaza basılıyor gibi titretiyor.
Daha 500 km öncesi Yağ Bakımları + LPG filtre + Enjektörleri temizlendi ve yenilendi. Gaz ayarları yapıldı. Ancak bu sorun geçmedi. Tabi ki benzindeki hali gibi olmasını bekleyemem ancak önceden böyle bir sorun yoktu. Yaklaşık 1 yıldır bu sorun olmaya başladı. Fikri olan var mıdır?
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var. Güzel bilgiler mevcut.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Herkese merhaba,

Gaz ayarı nasıl yapıldı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce 4 numaralı silindir hatası vermişti. Ata mazdaya gittim bobin değiştirip denedik, satsıntı azaldı ama tam geçmedi. Bobinlerden olma olasılığı yüksek gibi. Subaplardan değil dedi, yoksa olduğu yerde çalışırken de titreme yaparmış. Özellikle 2. viteste kasis veya köşe dönerken 1-1500 devirden sonra gaza basınca silkeliyor. 3 ve 4 viteste aynı devirde silkeleme yok gibi. Benzinde de çok az yapıyor. En çok lpg de yapıyor. Lpg bakımı yeni yapıldı. Usta deseydi ki 4 bobini değiştirelim sarsıntı geçmezse tekrar eskileri takarız, tamam derdim. Sorun gitsin de 4 bobin alırım sorun değil, sorun bobinleri değiştirip sorunun devam etmesi olur
Buji değişti mi ? Konuyu yakalayamadım!

bjkmert45

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Albino Kartal - HB
Afr olarak yolda egzoza bi boru sokarak yapmadılar mı?
Tam detaylı bilmediğim için o şekilde yazmadım.

Evet egzoza boru taktı bilgisayara bağladı. Hatta ustanın söylemine göre uzun süredir direkt böyle her değerin yeşil yandığı bir araba görmedim dedi. Hiç bir sıkıntı yok dedi.

conqierors

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Füme HB
Bana lpg ayarını akü tarafındaki fişe bilgisayarı bağladı, gazı kökleyip 5-6 bin devire yükselterek gaz ayarı yaptı. Bana pek sağlıklı gelmedi bu, başka bir lpg ustasına gideceğim sanırım. Adana için tavsiyesi olan var mıdır?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bana lpg ayarını akü tarafındaki fişe bilgisayarı bağladı, gazı kökleyip 5-6 bin devire yükselterek gaz ayarı yaptı. Bana pek sağlıklı gelmedi bu, başka bir lpg ustasına gideceğim sanırım. Adana için tavsiyesi olan var mıdır?

Burası ile irtibata geçin

Üst Alt