Mazda 626 GE (1991-97) Rölanti Sorunu Olanlar İçin

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Sadece soğukken yapıyor iki gündür deniyorum net anladım @Domestos sebepleri ne olabilir ısınınca 850-900civarı stabil

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sadece soğukken yapıyor iki gündür deniyorum net anladım @Domestos sebepleri ne olabilir ısınınca 850-900civarı stabil
Soğutma suyunu iyi bir antifiriz ile değişim yaparsan faydası olur, su soğukken, rölanti motoru işlevini yapamıyor. Düzelmezse, rölanti motoru komple sökülüp temizlenebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dalgalanmanın sebebini Adem Usta uzaktan çözdü Allah razı olsun rolanti motoruna su gitmiyor dedi rolanti motoru tam olarak nerde 626 ge
Soğutma suyu ile ilgili olabilir diye yukarılarda yazmıştım... ;)

Rölanti motoru

50060

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Aynen şefim demiştin su ile alakalı fakat rolanti motoruna su gitmiyor tıkalı diyor suyun nereden gitmesi gerektiğini bulmam lazım:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynen şefim demiştin su ile alakalı fakat rolanti motoruna su gitmiyor tıkalı diyor suyun nereden gitmesi gerektiğini bulmam lazım:)
Üzerinde su giriş çıkışını yapan hortumlar var... Ayrıca, rölanti motoru komple sökülüp temizlenebilir. Bu en doğru yol olur.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Motorda su yokmuş o derece ben nasıl böyle bir hata yaptım bilemiyorum kaçak var mı yok mu anlayamadık 2gün sonra tekrar bakacağız
Şuan rolanti tertemiz sıkıntı yok

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Hayırlı akşamlar araç 94 HB 626 . Benzinde ve gazda motor ısınınca titreme yapıyor. Egsoz da pıtırti oluyor motor titremesi Oraya da yansıyor. Distribütör değişimi oldu takan usta pistona uzun bir demir çubuk koyarak distribütör konum ayarı yaptı. Öncesinde ise lpg de ayağımı gazdan çekince boşa atınca rolanti cok düşüyordu bunu sadece gazda yapıyordu benzinde yoktu. Distribütör değişimi ile düzelir sandım şuan hem benzin hem gazda titriyor motor ve lpg iken aynı şekilde ayağımı gazdan çekince yine rolanti düşüyor

Levent 7791

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Arkadaşlar 94 626 aracımıza yeni motor yaptık fakat daha önce duruşlarda devir 9 dan 7 kadar inip çıkıyordu sıkıntı olmuyor du şimdi ise duruşlarda yada araçı boşa attığımda devir 1 e kadar iniyor çoğu zamanda istop ediyor motor yapan usta buji buji kabloları değiştirelim dedi değiştirdim fakat değişiklik oldu azaldı biraz ama sorun hala var bu arada motor soğuk iken yapmıyor ısndıktan sonra yapıyor sıkıntı nerededir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar 94 626 aracımıza yeni motor yaptık fakat daha önce duruşlarda devir 9 dan 7 kadar inip çıkıyordu sıkıntı olmuyor du şimdi ise duruşlarda yada araçı boşa attığımda devir 1 e kadar iniyor çoğu zamanda istop ediyor motor yapan usta buji buji kabloları değiştirelim dedi değiştirdim fakat değişiklik oldu azaldı biraz ama sorun hala var bu arada motor soğuk iken yapmıyor ısndıktan sonra yapıyor sıkıntı nerededir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
Yanlış bölüme açtığın konu bu konuya taşınmıştır... İlk mesajdan itibaren okumakta fayda var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Seyit0707

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626 Glx
merhaba aracım 93 mazda 626 glx... bugün motor bölümü temizlik yapalım dedik... Ve alt bölümünü.. komple temizledik... ama araç sonra çalışmakta sıkıntı yaşadı... neyse çalışırdık.. ustaya gittim... bu arada da komple suyu hava ile aldık bujiler felan.. ateşleme... komple temizlendi... ama sonra araba tekleme sorunu oldu... usta dediki bujiler... kablolar değişmesi lazım dedi... nasıl yapacağımı bilmiyorum...iyi ustada yok...Manavgat tayım... Antalya

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba aracım 93 mazda 626 glx... bugün motor bölümü temizlik yapalım dedik... Ve alt bölümünü.. komple temizledik... ama araç sonra çalışmakta sıkıntı yaşadı... neyse çalışırdık.. ustaya gittim... bu arada da komple suyu hava ile aldık bujiler felan.. ateşleme... komple temizlendi... ama sonra araba tekleme sorunu oldu... usta dediki bujiler... kablolar değişmesi lazım dedi... nasıl yapacağımı bilmiyorum...iyi ustada yok...Manavgat tayım... Antalya
Ateşleme sistemini kuruladığınızdan eminseniz, buji ve kablo değişimi yaparak işe başlayabilirsin.

Antalya Merkez'de Ömer Alıncak usta var, usta tavsiyesi istersen.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt