Mazda 6 Kullanıcıları

zafercet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 Skyactiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin . M6 2010 da Lpg kullandınıZ mı ? Kullandıysanız Lpg ile alakalı motorda sorun yaşadınız mı ? Yaşadıysanız ne gibi sorun oldu ve bu sorunu nasıl hallettiniz ?

Amin cümlemize.
LPG yi kendim taktırdım prins marka ve 45 bin km sorunsuz kullandım sadece bu ay başında lpg ye geçmeme gibi bir sorun çıktı.
Prins servisinde 200 liraya lpg basinc sensörünü değiştirdiler,sorun düzeldi ama kullanmak nasip olmadi
Sübaplarla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.Bu sorun biraz da kullanım şartlarıyla alakalı gibi.sakin ve düşük devirli kullanımlarda bu sorun çok daha geç ortaya çıkar diye tahmin ediyorum.

zafercet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 Skyactiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
2c3475ed644fe0676a62f62ce8890008.jpg

b65efa5dfe1f070f9064189ddf522d9b.jpg
c18417fa80b0d8e17b4e6f30d85d8128.jpg

Pek fotoğraf çeken biri değilim.
Daha iyileri sizlerin olur inşallah.
Allah kaza bela vermesin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sizi gidi 6 cılar sizi :D

1997 yılında; 92 model Mazda 323 edindiydim. Bir yıl sonra 1993 modelini yeğenime aldım.
Kendi otomu 16 yıl kullandıktan sonra bir arkadaşa sattım.

5-6 yaşlarında Mazda 3 alacaktım, siteden çoğu arkadaşın da tanıdığı Tosun ustama danıştım. Mazda 6 manueli vites tavsiye etti. Neden Mazda 6 diye sorduğumda; fiyatının hemen hemen Mazda 3 ile aynı olduğunu, yakıtı da nerdeyse eşit, ama konfor açısından çok çok üstlerde olduğunu belirtti. Bunun üzerine Mazda 6 aldım. Gerçekten de arada dağlar kadar fark olduğunu bizzat şahit oldum. Hele hele uzun yolda yokuşları düz sanıyorsunuz :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@ReaL 6 piyasadaki rakiplerine göre çok avantajlı fiyata sahip ve donanım olarakta çoğundan üstün. Benzinli araç alacak birisi için 3'ten çok daha avantajlı. Benim için tek eksisi performansıydı.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Accort varken mazda 6 bıraz yawas kalır

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Performanstan kastın ne ki?

Ani süratlenme mi? Hız mı?

Abi 0-50 arası hızlanma gayet normal ama özellikle 80-120 arası aşırı ağır kalıyor. Rampalarda zorlanıyordum, vitesi bir anda 5'ten 3'e bazen de 2'ye indiriyordu.
Benim aracım piyasadaki sayılı araçlardan biriydi sırf performansı için sattım.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Abi 0-50 arası hızlanma gayet normal ama özellikle 80-120 arası aşırı ağır kalıyor. Rampalarda zorlanıyordum, vitesi bir anda 5'ten 3'e bazen de 2'ye indiriyordu.
Benim aracım piyasadaki sayılı araçlardan biriydi sırf performansı için sattım.
@ReaL Abinin aracı manuel seninki otomatikti, belki fark buradan kaynaklı olabilir mi abi?

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Otomatik vites yaşlı adam ve kadın sürücüler için..

Gençlerin, otomatik vitesli otomobilleri seçmesini anlayamıyorum ben.

Araba dediğin manuel olacak.... :)

BMW 5.20 yi ağlattım, ne ağır kalması :)

Üst Alt