Mazda 3 BK (2003-09) Amortisör Tavsiyesi

bozkurt358

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Skyactiv
Cok sallaniyor araba saga sola. Monroe de

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Teşekkürler. Sanırım kyb taktıracağım.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
İki gün önce Adem ustanın yanında arabayı lifte kaldırınca farkettikki sağ ön amortisör patlamış, ne yapalım arabaya bakım için gelmişken o da aradan çıksın diyerek bir çift KYB siparişi verdik teki 200TL'den. Neyse amortisörler bir geldiki ambalajında KYB yazıyor ama bildiğin FoMoCo :D
Araç uzun zamandır bende değildi patlak haliyle ne kadar salınım yaptığını, esnediğini bilmiyorum ama değişimden sonra araç bariz daha sert bir hale geldi, sanırım bu sertliğin yol tutuşuna da etkisi olacak.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
İki gün önce Adem ustanın yanında arabayı lifte kaldırınca farkettikki sağ ön amortisör patlamış, ne yapalım arabaya bakım için gelmişken o da aradan çıksın diyerek bir çift KYB siparişi verdik teki 200TL'den. Neyse amortisörler bir geldiki ambalajında KYB yazıyor ama bildiğin FoMoCo :D
Araç uzun zamandır bende değildi patlak haliyle ne kadar salınım yaptığını, esnediğini bilmiyorum ama değişimden sonra araç bariz daha sert bir hale geldi, sanırım bu sertliğin yol tutuşuna da etkisi olacak.

selçuk hocam bu konuda kalbin temiz şansın yaver gitti gümrükten parça alıyordu bizim parçacı mazda 3 orj amartisör var layımmı dedi dedim al fakat parkot numrasını kyb diye kayıda geçmiş onlarda biliyorlar fiyatının 200 olmadıgını senden sonra ben görüştüm onlarla barkot kyb fakat amartisör orj diye

abi biliyorum sana özel verdik fiyatı serviste 400 civarı dedi valla selçuk hocama yaradı dedim allah razı olsun aynı amartisörleri gümrüge düşünce kaçırmayın talimatı verdim 400 tl lik amartisörü 200 almak şu zamanda büyük başarı oda bizim farkımız selçuk abime yarasın :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Parçacı Vizyon Japon'a da yeri gelmişken teşekkürlerimizi sunalım.

Hakikaten bu tevafuk çok makbule geçti, heleki madden yorucu bir bakıma girmişken takılan parçanın orjinal olması oldukça rahatlattı beni :)

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Vay bee.. Gökten amortisör yağsa bize patlağı düşer kesin..

Adem Ustam kyb orjinal fomocodan daha mı sert?

harunk66

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sport Dynamic
Vay bee.. Gökten amortisör yağsa bize patlağı düşer kesin..

Adem Ustam kyb orjinal fomocodan daha mı sert?
bi kaç hafta önce 4 amortisörümüde değiştirdim kyb marka amortisörle fomocoyu bilmiyorum ama baya sert geldi bana şehir içinde bozuk yolda çok rahatsız oluyorum ama uzun yolda avantajını gördüm bile şimdiden.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
bi kaç hafta önce 4 amortisörümüde değiştirdim kyb marka amortisörle fomocoyu bilmiyorum ama baya sert geldi bana şehir içinde bozuk yolda çok rahatsız oluyorum ama uzun yolda avantajını gördüm bile şimdiden.
Güle güle kullan, rayda gitmenin avantajı için hafif bozuk yolun konforsuzlugu çekilir bence

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eerkanyil

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
S.Kırmızı-Hb-At
Bugün antalya ömer ustanın orada mypart markalı 2 ön amortisor aldık şuan bakalım nasıl görücez tanesini 120 tl den varmı bu ara bu marka kullanan

eerkanyil

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
S.Kırmızı-Hb-At
Evet amortisorlerimiz takıldı nasıl olduğunu pek anlamadım ama biraz sert gibi geldi bana belkide yeni açılacak daha sol ön amortisor kilitlendiğini söledikleri için değiştirmiştim farkı biraz hız yapınca anlıcaz heralde yine test ettiğimde görüşümü bildirim :)

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
21-03'te Otosupermarketten tanesi 147 liraya KYB arka amartisör siparişini verdim. Ürün kargodan bugün teslim olur.
Buarada hazır lifte girmişken arka balataları da yenilesem iyi olur dedim. TRW marka balataları da çifti 65 liraya aldım aynı yerden.
Hafta sonu da değişimini yaparız. Bakalım sonuçlar nasıl olacak.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
21-03'te Otosupermarketten tanesi 147 liraya KYB arka amartisör siparişini verdim. Ürün kargodan bugün teslim olur.
Buarada hazır lifte girmişken arka balataları da yenilesem iyi olur dedim. TRW marka balataları da çifti 65 liraya aldım aynı yerden.
Hafta sonu da değişimini yaparız. Bakalım sonuçlar nasıl olacak.
hayırlı olsun yorumlarınızı alırız sonrasında :)
kyb 147 lira çok uygunmuş hatta fazla uygun geldi bana bizim astina -323 grubu son mallar 230 tl 2016 yılından kalanlar anca 190 tlye bulunabiliyor

FKorkmaz

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
hayırlı olsun yorumlarınızı alırız sonrasında :)
kyb 147 lira çok uygunmuş hatta fazla uygun geldi bana bizim astina -323 grubu son mallar 230 tl 2016 yılından kalanlar anca 190 tlye bulunabiliyor

aynı sitede sizin araç için olan KYB'ler arkalar 185 önler 225. Bizimkinin arkalar daha uygun ama önler aynı fiyat 230.
Değişimden sonra yorumlarımı paylaşırım.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Serviste %30 indirim olduğunda al. Ben arkalar için tanesini 150 civarı bir şeye almıştım.
Aynen oğuzhan bekliyoruz bakalım bahar kampanyasını :)
ara sıra siparişlerimizden bahsedelimde belki talep varsa kampanya yapacaklardır :D
@skyline_323F GT sabri ve ben amortisör alacağız duyun :):cool:

Üst Alt