Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (III)

OsmanGokbulut

Katılımcı
Araç Markası
2016 Mazda CX-5 2.5
Araç Renk ve Tip
Soul Red SUV
Herkese merhabalar , yıllardır beklediğim mazda hayalini gerçekleştirmeye çok az kaldı :) . İlandaki aracı almayı düşünüyorum acaba aramızda tanıyan bilen varmıdır? şimdiden teşekkürler
Görüntüsü ve km'si iyi duruyor ama araç Ankara'daysa işlemleri tamamlamadan önce Tarcanlar Oto Ekspertiz'e göstermenizi tavsiye ederim. İçiniz rahat eder. Ankara'da 2 tane Tarcanlar şubesi vardı galiba.

Hakanorl

Sessiz
Araç Markası
2015- Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Adım Hakan Oral. 35 yaşındayım, öğretmenim ve Mardin'de yaşıyorum. Sizlere birşey danışmak ıstiyorum. Mazda 3 2015 manuel bir araç gördüm sahibindende. Bu arabaları oldum olasi cok beğenirim ancak alma cesareti gösteremedim bu zamana kadar. Buraya bütçeme uyan bir aracın ilanını bırakıyorum bana olumlu olumsuz dönüş bildirimde bulunabilir misiniz ? Belki de aracın eski sahibi-sahipleri grup üyesidir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adım Hakan Oral. 35 yaşındayım, öğretmenim ve Mardin'de yaşıyorum. Sizlere birşey danışmak ıstiyorum. Mazda 3 2015 manuel bir araç gördüm sahibindende. Bu arabaları oldum olasi cok beğenirim ancak alma cesareti gösteremedim bu zamana kadar. Buraya bütçeme uyan bir aracın ilanını bırakıyorum bana olumlu olumsuz dönüş bildirimde bulunabilir misiniz ? Belki de aracın eski sahibi-sahipleri grup üyesidir.

Donanımı işinize geliyorsa fiyatı da uygun hocam. Tercih senin, gerçi bu donanım seviyesi çoğu aynı segment araçtan üstün.

Kilometresi de düşük.

Hakanorl

Sessiz
Araç Markası
2015- Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Donanımı işinize geliyorsa fiyatı da uygun hocam. Tercih senin, gerçi bu donanım seviyesi çoğu aynı segment araçtan üstün.

Kilometresi de düşük.
Teşekkürler cevap için. Donanımı benim için yeterli. Ancak aracın genel kronik sorunları var mıdır bunları bilmiyorum. Malum mazda özel araçlardan olaki bir problemde, yaşadığım şehirde(Mardin) sorunu nasıl çözerim, düşündürüyor beni. Bir de tabi değişen boya durumu da ayrı bir durum. Satarken zorlanacağımı düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler cevap için. Donanımı benim için yeterli. Ancak aracın genel kronik sorunları var mıdır bunları bilmiyorum. Malum mazda özel araçlardan olaki bir problemde, yaşadığım şehirde(Mardin) sorunu nasıl çözerim, düşündürüyor beni. Bir de tabi değişen boya durumu da ayrı bir durum. Satarken zorlanacağımı düşünüyorum.
Piyasayı bilmiyorum ama fiyatı, boya kaporta durumuyla uyumlu yazılmış sanki, satarken de bunu gözetirsen kolaylıkla satılır.

Parça usta servis vs durumunu düşünüyorsan hiç girme bu işe. Kilometre itibariyle kronik veya başka bir sorunu çıkacağını sanmıyorum, yağ filtre bakımı ile uzun km. ler yaparsın.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Piyasayı bilmiyorum ama fiyatı, boya kaporta durumuyla uyumlu yazılmış sanki, satarken de bunu gözetirsen kolaylıkla satılır.

Parça usta servis vs durumunu düşünüyorsan hiç girme bu işe. Kilometre itibariyle kronik veya başka bir sorunu çıkacağını sanmıyorum, yağ filtre bakımı ile uzun km. ler yaparsın.

Mazda 3 Montion - Power veya daha üst paket arasındaki farkı ve piyasasını bilmiyorum. İlana baktım donanım seviyesi aynı yıl, Fiat'ın Egea'sının en üst paketi olan Lounge Plus'dan fiyatı daha uygun ve daha dolu. Örnek en full Egea'da bile koltuk ısıtma yok. Şerit takip vs opsiyonlu özellikleri var ama koltuk ısıtma daha büyük bir eksiklik bana göre

Mazda ayrıca Egea'ya göre yalıtım, performans, yol tutuş olarak daha öndedir

Veli abinin dediği gibi parça ve usta sıkıntıları göze alınırsa tercih edilebilir. Km düşük araç kolay kolay büyük masraf açmaması lazım ama arabacılık biraz da şans işi. Sanayi maliyetleri ve usta sıkıntıları giderek büyüyor ona göre tercih yapın.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör

Çok uygun bence fiyatı ama bir hinlik var gibi. Eğer yoksa kaçırılmaması gereken bir araç malum 1.4 egealar 750bin bandında

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Varsa tek hinlik satış yeri olan Esenyurt. :utan:

Üniversitesi bile garip :D

20231201_205024.jpg

Bugün trolun biride buraya vektör olmuş :p

Hakanorl

Sessiz
Araç Markası
2015- Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Teşekkürler arkadaşlar. Değerlendireceğim ancak cevapları da takip edeceğim. Gören arkadaşların yorum yazmalarini rica ediyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler arkadaşlar. Değerlendireceğim ancak cevapları da takip edeceğim. Gören arkadaşların yorum yazmalarini rica ediyorum.
Otomobil piyasasını takip etmeyi uzun zamandır bıraktım. Normal şartlarda motion donanım almam, 3 kuruş fazlası olsun refleks, power olsun derim. Yalnız yorum yapan arkadaşlar fiyatının piyasa şartlarında çok makul olduğunu söylüyor. Eğer bir üst donanımda bu fiyatlarda alma imkânı yoksa kesinlikle alırım. Mazda3 tasarım, malzeme kalitesi, sürüş hissiyatı ve güvenlik olarak çoğu emsal aracı cebinden çıkartır. Ekstrem bir durum yaşamadığınız sürece rutin bakımdan başka ihtiyacınız olmaz, km'ye bağlı disk balata vs olur, onu da bulunduğunuz ildeki işini seven bir usta rahat rahat çözer.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Otomobil piyasasını takip etmeyi uzun zamandır bıraktım. Normal şartlarda motion donanım almam, 3 kuruş fazlası olsun refleks, power olsun derim. Yalnız yorum yapan arkadaşlar fiyatının piyasa şartlarında çok makul olduğunu söylüyor. Eğer bir üst donanımda bu fiyatlarda alma imkânı yoksa kesinlikle alırım. Mazda3 tasarım, malzeme kalitesi, sürüş hissiyatı ve güvenlik olarak çoğu emsal aracı cebinden çıkartır. Ekstrem bir durum yaşamadığınız sürece rutin bakımdan başka ihtiyacınız olmaz, km'ye bağlı disk balata vs olur, onu da bulunduğunuz ildeki işini seven bir usta rahat rahat çözer.
BL kasalar 600 civarında abi gerisi sen düşün :oops:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Otomatik şart mı?
Şart
İlla bu ilanlar olmasa da en mantıklı görünenlerdi.

Model yılı nispeten yüksek olması tercih abi.

Baleno yılına göre iyi duruyor evet

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW

Kardeşim askerligi Balıkesirde mi yaptın? Hoş geldin foruma.

Üst Alt