Alınık Otomatik Mazda 626 GF (98-2000)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kütahyadaki eleman expertiz konusunda anlaşmazlık oldu, orta yol bulmaya çalışırken telefonu suratıma kapattı, kendi bilir artık
Ağırlıklı olarak Ankaradan bakmaya devam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arabam.com da premacy buldum
3. Sahibinde
Tampona biri tıkılamış, şu an rem otoda imiş, oradan bilgi almaya çalışacağım
Sahibinden Mazda Premacy 1.8 2001 Model Ankara 202.000 km Lacivert - 7668770 | Arabam.com

Ahhhaahhaaaaa. :D Sağlam güldüm şimdi... 8 ay önce bu arabaya değeri olmadığı halde son 27 bin lira teklif etmiştim... Olmaz, benim paraya ihtiyacım var (Türkçe Meali; daha çok paraya ihtiyacım var ve tok satıcıyım) diyerek teklifimi kabul etmedi, ilandaki rakam o dönemde 29 bin liraydı...

Asıl, gülme sebebim, adama aracının piyasasını ve durumunu söyleyip kabul etmemesi, 8 ay sonra yazdığı fiyattan 2 bin lira daha aşağıya ilana koymasıdır. Ne diyelim, başkalarının tecrübelerini yaşayarak öğrenmek aptallık derler... ;)

Benim ilgilendiğim dönemde 185 bindeydi sanırım, genel olarak temizdi fakat sahibinin konuşması ve tavırları bana güven vermemişti. Ayrıca, şunu belirtmek zorunda hissediyorum kendimi, Premacy'lerin bazı parçaları fabrikadan istesen de yok maalesef... Marş dinamosu, radyatör gibi hayati parçalarında temin sorunu hatta temin edilememe ihtimali var.

Bunları Premacy maceramın sonunda öğrenmiştim de, varmış bir hayır da nasip olmamış demiştim.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ahhhaahhaaaaa. :D Sağlam güldüm şimdi... 8 ay önce bu arabaya değeri olmadığı halde son 27 bin lira teklif etmiştim... Olmaz, benim paraya ihtiyacım var (Türkçe Meali; daha çok paraya ihtiyacım var ve tok satıcıyım) diyerek teklifimi kabul etmedi, ilandaki rakam o dönemde 29 bin liraydı...

Asıl, gülme sebebim, adama aracının piyasasını ve durumunu söyleyip kabul etmemesi, 8 ay sonra yazdığı fiyattan 2 bin lira daha aşağıya ilana koymasıdır. Ne diyelim, başkalarının tecrübelerini yaşayarak öğrenmek aptallık derler... ;)

Benim ilgilendiğim dönemde 185 bindeydi sanırım, genel olarak temizdi fakat sahibinin konuşması ve tavırları bana güven vermemişti. Ayrıca, şunu belirtmek zorunda hissediyorum kendimi, Premacy'lerin bazı parçaları fabrikadan istesen de yok maalesef... Marş dinamosu, radyatör gibi hayati parçalarında temin sorunu hatta temin edilememe ihtimali var.

Bunları Premacy maceramın sonunda öğrenmiştim de, varmış bir hayır da nasip olmamış demiştim.
Elamanın aynı tokluğu devam ediyor abi:koptum:
Son fiyat bu, ha belkim 250 falan düşerim dedi:D
Elaman tamponda ufak bir sıkıntı var dedi REM i aradım kaput değişecek dediler :koptum:
Premacy seviyorum ama dediğin gibi sıkıntı yaşatabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elamanın aynı tokluğu devam ediyor abi:koptum:
Son fiyat bu, ha belkim 250 falan düşerim dedi:D
Elaman tamponda ufak bir sıkıntı var dedi REM i aradım kaput değişecek dediler :koptum:
Premacy seviyorum ama dediğin gibi sıkıntı yaşatabilir
Kaputu değiştirmek için öncelikle bulmak lazım. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Satan şahıstan ötürü aracın yanına bile yaklaşılmaz. Arabaya o halde 20 verenin vay haline. Satayım dese 17'yi zor görür.

Ek:Rölanti muhabbetine bu kadar ahkam kesip de rölanti problemi olan araç satmak da kişiliğe güzel bir örnek. Araç resmen keklik avı.
Doğru söze ne denir ;)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Satan şahıstan ötürü aracın yanına bile yaklaşılmaz. Arabaya o halde 20 verenin vay haline. Satayım dese 17'yi zor görür.

Ek:Rölanti muhabbetine bu kadar ahkam kesip de rölanti problemi olan araç satmak da kişiliğe güzel bir örnek. Araç resmen keklik avı.
Bu işler böyle oluyor maalesef biraz gaz biraz poh poh la usta olunmuyor maalesef iki yıldır mazdaya binmeyle Mazda profesörü de olunmuyor ama dediğim gibi bizim milletimiz poh pohlamayi çok seviyor sonuç olarak böyle durumlar ortaya çıkıyor

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu işler böyle oluyor maalesef biraz gaz biraz poh poh la usta olunmuyor maalesef iki yıldır mazdaya binmeyle Mazda profesörü de olunmuyor ama dediğim gibi bizim milletimiz poh pohlamayi çok seviyor sonuç olarak böyle durumlar ortaya çıkıyor
Katılıyorum. Şahıs foruma da gelmişti müşteri avına, ekmek çıkmayınca uğramadı bir daha.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Öyle demeyin şahsın Facebookta hatırı sayılır hayranı var, toz kondurmuyorlar :p
Üzücü olan mazdacı olmayanların eline zamanında es kaza düzgün araba geçmesi, sonra ahkam kesmeleri
Özellikle temiz guzu arayanlar, hakkını verecek adamlar zor araba buluryor maalesef
@aurora @karardvn

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öyle demeyin şahsın Facebookta hatırı sayılır hayranı var, toz kondurmuyorlar :p
Üzücü olan mazdacı olmayanların eline zamanında es kaza düzgün araba geçmesi, sonra ahkam kesmeleri
Özellikle temiz guzu arayanlar, hakkını verecek adamlar zor araba buluryor maalesef
@aurora @karardvn

Sanal ortam veya sosyal medya ile forum kültürünü karıştırmayalım lütfen. :) :) Oralar muteber olsaydı, forum kurulmaz, bol bol sayfa açardık...

Hayran konusu göreceli, Muhterem bir çok hanfendilerin de oralarda hayranı çok mesela... :p

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Ben de birkaç şey derim de cuma günü günahı çok olur
Benimde diyecek çok sözüm var ama gerek yok cuma olduğu için değil günah her zaman aynı günah olduğu için hocam ☺️ bu arada hayran diye tabir edilen kitle amacım kimseyi aşağılamak değil ama arabadan anlamayan direksiyon şoförleri zaten anlayanlar dan pek övgü duyamazsiniz

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Tavandaki yanık haricinde sorunsuz gibi. :) Plakası zaten bir kaç bin lira eder. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-626-capella-tertemiz-517873240/detay

Satıcı, ya mazda'ya yabancı değil ya da, sağdan soldan topladığı bilgilerle ilanı hazırlamış... :)
Motor rektefiye edilmiş araçlara güvenemiyorum, nerede nasıl yapılmış bilemiyoruz
Bilinen bir yerde yapıldıysa olabilir ama genelde mesafeliyim motor yapılan araçlara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt