Alınık Otomatik Mazda 626 GF (98-2000)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Tavandaki yanık haricinde sorunsuz gibi. :) Plakası zaten bir kaç bin lira eder. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-626-capella-tertemiz-517873240/detay

Satıcı, ya mazda'ya yabancı değil ya da, sağdan soldan topladığı bilgilerle ilanı hazırlamış... :)

"ziyaretçi_8475144" bu ya geçen gelmişti foruma, elleri arkasında volta atıyordu forumda... :koptum:
Hmmm, Capella... Ben de Cronos yazarım artık, havam olur. 2 bin lira değeri artar guzumun... :D Bu plaka bir kaç bin ediyorsa ben plakamı satayım, aracı hediye ederim o zaman? o_O
Neyse konuya döneyim ben...

Motor rektefiye edilmiş araçlara güvenemiyorum, nerede nasıl yapılmış bilemiyoruz
Bilinen bir yerde yapıldıysa olabilir ama genelde mesafeliyim motor yapılan araçlara

Düşüncenize çoğu şartlarda katılıyorum. Tanıdık/güvenilir bir usta tarafından yapılmamışsa ve yapıldıktan sonra en az 10-15 bin km gidilmemişse hep riskli bir durum. Güzel tarafı da var tabi, motor hakkıyla yapılmışsa tadından yenmez... Ha bir de şu var ki motor yapıldı açıklamasını her zaman bizim düşündüğümüz gibi hayal etmeyin. Adam silindir kapağı değiştirmiş "motor yapıldı" diyor, trigeri değiştirmiş "motor rektefiye oldu" diyor. Yakında külbütör kapak contasını değiştirenler "motor yaptırdım" diyecek? :cool:

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
@bayraktar dediğin gibi iyice teyit etmek gerekir, serviste veya bizim bildiğimiz bir usta marifetiyle yapılmışsa alınabilir tabi
Tam olarak ne yapıldığı da önemli
Ankarada var bir tane, benden önceki sahibi yaptırmış bilmiyorum dedi, ben de pas geçtim

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...motik-vites-sunruff-masrafsiz-521368243/detay

Görüşleriniz nedir arkadaşlar?
Arkadaş makro çekim mi yapmış ne yapmış anlamadım @domestos veli abi :)
Araba güzel duruyor da 98 için biraz pahalı değil mi, makyajlı kaça satılacak otuz mu?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Araba güzel duruyor da 98 için biraz pahalı değil mi, makyajlı kaça satılacak otuz mu?
Maalesef gf kasa fiyatları bu noktalara dayandı, temiz guzu-makul fiyat paradoksunda işimiz zor
Bu fiyat bandına çıkınca çok düzgün ve dolu bir gf bulmak lazım
Bizi üzmeyecek başka marka alternatiflerine de bakmaya çalışıyorum, ama mantıklı birşey bulamadım

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Xiaomi telefon ile çekmişler, teknoloji işte. :) Araç temiz ama galericiden olması tek olumsuzluk gibi.

Araç al sat yapan birinde ama kendi aracım değil dedi, arkadaşınınmış
Araç sahibi ile görüşeceğim, aracın expertiz ve yapılan bakımları ile ilgili fotoğraf bekliyorum
Herşey olumlu olursa senden yardım isteyeceğim abi denizlili olmandan mütevellit :D
Senin bahsettiğin bayrak oto vardı sanırım denizlide
Forumda @infiniteblack vardı yanılmıyorsam denizlide olan
Duruma göre yardımlarınızı beklerim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu yoğunlukta Denizli ye gidemem ama araba Bayrak Oto'ya götürülürse Osman abi yardımcı olur sağolsun çok iyi bir esnaf ve insan. Vaktim olsaydı gider bakardım...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bu yoğunlukta Denizli ye gidemem ama araba Bayrak Oto'ya götürülürse Osman abi yardımcı olur sağolsun çok iyi bir esnaf ve insan. Vaktim olsaydı gider bakardım...
İlgin için teşekkür ederim veli abi, durum netleşince @infiniteblack yardımcı olabilir belki
Ya da direk araç sahibi bayrak otoya gider, usta bana arabanın durumunu söyler, ücreti de bir şekilde havale yaparım

Son düzenleme:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Banada fiyat yüksek geldi.
Bütçe meselesi elbet ama 25 civarı 98-99 araca verileceğine 3-5 koyup 6 lara bakmak da bir seçenek.

Son düzenleme:
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Birebir gidip ilgilenemesem bile bayrak otoda bitecekse iş mahmutla görüşüp yardımcı olmaya çalışırım
Sağ olasın dostum, tekrar haberleşiriz

Banada fiyat yüksek geldi.
Bütçe meselesi elbet ama 25 civarı 98-99 araca verileceğine 3-5 koyup 6 lara bakmak da bir seçenek.
Benim de gönlümden öyle geçiyor ama 3-5 koyamıyoruz maalesef, 32-33 e m6 bulmak da bayağı zor
M6 sürecini sen de yaşamıştın :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
28-34 bin lira civarında rahatlıkla 6 bulunur fakat temiz olmaz bence. Temiz 626 gf'lere 23-25 verilir, temiz 6 makyajsız olanların hakkı 40 tır bana göre... Sanayide mazda 6 ile koşturmakla, 626 ile koşturmak açısından hem maddi hem manevi büyük fark olur buna dikkat etmek gerekir.

Masraflı 6 ile 626 arasındaki parça fiyatları ile bulunabilirlik durumu çok farklı olur.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Aracın sahibi ile de görüştüm,
Araç conta yakmış, bunun üzerine fotoğraftaki bakımları yapılmış, dediğine göre eski mazda yetkili servisiymiş

Aracı dediğim yere de götürüp gösterme konusunda da yardımcı olacaklar

Conta yakıp yapılması sıkıntı teşkil eder mi?
IMG-20180120-WA0004.jpg

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
@bayraktar dediğin gibi iyice teyit etmek gerekir, serviste veya bizim bildiğimiz bir usta marifetiyle yapılmışsa alınabilir tabi
Tam olarak ne yapıldığı da önemli
Ankarada var bir tane, benden önceki sahibi yaptırmış bilmiyorum dedi, ben de pas geçtim

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...motik-vites-sunruff-masrafsiz-521368243/detay

Görüşleriniz nedir arkadaşlar?
Arkadaş makro çekim mi yapmış ne yapmış anlamadım @domestos veli abi :)

Abdülkadir onu bunu boşver ctesi sabahı 06:48'de ne işin var arabayla filan :D

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aracın sahibi ile de görüştüm,
Araç conta yakmış, bunun üzerine fotoğraftaki bakımları yapılmış, dediğine göre eski mazda yetkili servisiymiş

Aracı dediğim yere de götürüp gösterme konusunda da yardımcı olacaklar

Conta yakıp yapılması sıkıntı teşkil eder mi?
Ekli dosyayı görüntüle 27400

motor ufaktan rektefiye olmuş , hararet yapmış belliki , düzgün toplanmadıysa değişmesi gereken parçaşarın hepsi değişmediyse sıkıntı yaratabilir , motor tekrardan elden geçebilir. Düzgün yapıldıysa masraf çıkartmaz bence karar sizin

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ben de hararet yapmış arabadan korkarım. 626 mı düzgün yapamamıştı, tekrar bir sürü iş. Düzgün yapıldıysa zaten sıkıntı yok.
Xedos serviste yapılmamış olsaydı almazdım.

Silindir kapak conta değişimi bazı durumlarda şöyle bir sıkıntı olabiliyor. Eğer ki segmanlar istenilen durumda değilse motorun üst kısmı kuvvetlendiği için piston kısmı bu basıncı kaldıramıyor ve yağ yakma problemi yaşanabiliyor. Tam anlatamamış olabilirim ama böyle bir şey var yani. Bilen dostlar teknik şekilde yorumlayabilir. :) Bu durum her conta tamiratında görülmeyebilir tabi ama eski guzumda görülmüştü. Bir de silindir kapak conta rektefiyesinde kullanılan parçalar çok önemli, ustalık da öyle tabi. Milimetrik ölçümler falan yapılıyor daha fazlasını @aurora anlatabilir. ;)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Abdülkadir onu bunu boşver ctesi sabahı 06:48'de ne işin var arabayla filan :D
Cillop gibi bir guzu düşmüş müdür merakı işte ne yaparsın:D

motor ufaktan rektefiye olmuş , hararet yapmış belliki , düzgün toplanmadıysa değişmesi gereken parçaşarın hepsi değişmediyse sıkıntı yaratabilir , motor tekrardan elden geçebilir. Düzgün yapıldıysa masraf çıkartmaz bence karar sizin

Faturada yazan yer mazda konusunda ne kadar deneyimlidir, ustalıkları nasıldır bilmiyorum, sizin bilginiz var mı?

Eleman kalorifer ısıtmıyordu, burada dilinden anlayan yeri bulamadık, conta yaktığını fark etmedik dedi, sonra malum yere götürmüşler
Yine de bayrak otoda baktırmalı mı yoksa hiç uğraşmamalı mı bilemiyorum şimdilik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt