Mazda 626 Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bilgi için sağol abi. ;) Neresinden atıyor fazlalığı ki, öyle bir sistem mi varmış? Merak ettim ayrıntıları. :)
Yedek su kabından fazla su tahliye ediliyormuş. Ben de bilmiyordum, Sağolsun Ozan Usta söyledi. Ama ayrıntıları konuşamadan konu başka yerlere gitmişti. Şöyle ki; ben o kaba neredeyse ağzına kadar su dolduruyordum ve zamanla su seviyesi düşüyordu. Ben de sanıyordum su eksiltiyor. Meğersem fazlasını tahliye ediyormuş. :) Radyatör hortumunu değiştirdiğimde Ozan Usta yedek su kabını kendisi doldurdu, o seviyede duruyor şimdi. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Fazlasını atar, radyatörde eksilince kaptan çeker ;) Tabiki radyatör kapağının burada işlevi çok önemli. Yan sanayi radyatör kapağı suyu çekmez sahibide radyatör kapağından suya bakmazsa geçmiş olsun.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mesela benim aracımda kapağın ortasından aşağıya dönen bir küçük hortum var. Sizde yok mu? Veya kapakta delik gibi bir şey? Kapağın bir kenarında ufak kesit olabilir.
Kapakta delik yok ona eminim. Diğer yerler görünmüyor ki zaten.

Edit: Ozan Usta'yı aradım sordum şimdi. :kptmya:
Çamurluğun arkasında kalan bir yerde delik varmış oradan atıyormuş. ;)
Düşündüğümden ilkelmiş ya durum. Ben hep orada bir sistem var, suyu ölçüyor ona göre bir motor pompasıyla tahliye ediyor diye hayal etmiştim. Bildiğin delik varmış bidonda, fazla koyunca suyu oradan dökülüyormuş. Bunu mu merak ettim diye şaşırıyorum kendime. :D

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kapakta delik yok ona eminim. Diğer yerler görünmüyor ki zaten.

Edit: Ozan Usta'yı aradım sordum şimdi. :kptmya:
Çamurluğun arkasında kalan bir yerde delik varmış oradan atıyormuş. ;)
Düşündüğümden ilkelmiş ya durum. Ben hep orada bir sistem var, suyu ölçüyor ona göre bir motor pompasıyla tahliye ediyor diye hayal etmiştim. Bildiğin delik varmış bidonda fazla koyunca oradan dökülüyormuş. Bunu mu merak ettim diye şaşırıyorum kendime. :D
Sen el freni kaç defa cırtlıyor. :kptmya:

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Kılavuzda bahsi geçen "3H Yan Darbelerden Koruma Sistemi" nedir Dostlar?

birde SW kasa araçlarda içerden bagaj kapısı açılıyor mu? benim aracımda yok, ama S (Standart) olarak görünüyor. başka bir SW aracı olan arkadaş bilgilendirebilir mi?
teşekküler.

4G3g0G.jpg

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Kılavuzda bahsi geçen "3H Yan Darbelerden Koruma Sistemi" nedir Dostlar?

3H
: Darbelerin yolcu kabinine doğrudan yansımasını önleyen Mazda'ya özgü gövde yapısı.

IMG_6995.JPG

İçeriden bagaj açma olayında emin değiliz. Çünkü o yılki katalogda SW hakkında bir bilgi verilmemiş maalesef.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Kapı içi çelik barlardan bahsediyordur muhtemelen.
3H : Darbelerin yolcu kabinine doğrudan yansımasını önleyen Mazda'ya özgü gövde yapısı.

Ekli dosyayı görüntüle 24959

İçeriden bagaj açma olayında emin değiliz. Çünkü o yılki katalogda SW hakkında bir bilgi verilmemiş maalesef.

MAIDAS'da bu koruma sisteminin bir parçası olmalı ozaman.

626 SW araç görsem burlarda hemen durdurup inceleyecegim aracı :D

bizim forumda da birkişi varmıştı. oda şuan aktif üye degil.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Genel olarak söylüyorum... İnsanlar işini gördürene kadar var. Sonrasında bende başkalarına yardım ederim bi faydam olur da dua alırım diye düşünceye sahip olanlar azınlıkta maalesef. :(

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Genel olarak söylüyorum... İnsanlar işini gördürene kadar var. Sonrasında bende başkalarına yardım ederim bi faydam olur da dua alırım diye düşünceye sahip olanlar azınlıkta maalesef. :(
Misal Veli Abi en son, şanzıman katkısı konusunda @RGM 'den baya bir dua almıştı

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
MAIDAS'da bu koruma sisteminin bir parçası olmalı ozaman.

İkisi de Mazda'nın pasif güvenlik sistemlerine ait ve aktif güvenlik sistemlerini destekleyici rolleri var.

MAIDAS : Mazda Arttırılmış Darbe Enerjisi Dağıtım ve Absorbsiyon Sistemi
Kaza anında meydana gelen darbe enerjisini optimal anlamda dağıtıp emerek, darbe enerjisini kritik noktalar arasında paylaştırır. Bu şekilde yolcu kabinine yönelen darbe şiddeti, kontrollü deformasyonla absorbe edilir.

Turgay55

Sessiz
Araç Markası
1998,Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Selamın aleyküm benim Kuman’da bozuldu aynısını nerde bulabilirim Mazda 626 model 98
Saygılar

Üst Alt