Mazda 626 Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamın aleyküm benim Kuman’da bozuldu aynısını nerde bulabilirim Mazda 626 model 98
Saygılar
Bildiğim kadarı ile 626'larda orijinal kumanda yok, mevcut kumanda ile iyi bir elektrik ustasına danışırsan yardımcı olacaktır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

MAZDA 626 2.0 MOTOR REKTEFİYE | RESTORASYON​

3 saattir bunu izlemeye çalışıyorum. Onlar temizledikçe ben pamuk gibi oldum. Bursa'daymış mekân, tecrübe edilebilir. Bu arada radyatörü hiç toplamadan değişmeleri lazımdı zaten, yedek su deposu da keza öyle ama temin edemedik dediler. Yağ soğutmayı iptal ettiler, e mühendis boşuna mı koymuş onu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
3 saattir bunu izlemeye çalışıyorum. Onlar temizledikçe ben pamuk gibi oldum. Bursa'daymış mekân, tecrübe edilebilir. Bu arada radyatörü hiç toplamadan değişmeleri lazımdı zaten, yedek su deposu da keza öyle ama temin edemedik dediler. Yağ soğutmayı iptal ettiler, e mühendis boşuna mı koymuş onu
Su bidonunun içine iki üç avuç çakıl taşı atıp çalkalamak sıfır gibi yapıyor...

Video açıklamasında "Eroğlu" kardeşler olduğunu görünce Ankara'daki ile bağlantısı vardır diye düşünerek usta tavsiyeleri bölümüne almadım. Sormak da istemiyorum... :hhhhhh:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Su bidonunun içine iki üç avuç çakıl taşı atıp çalkalamak sıfır gibi yapıyor...

Video açıklamasında "Eroğlu" kardeşler olduğunu görünce Ankara'daki ile bağlantısı vardır diye düşünerek usta tavsiyeleri bölümüne almadım. Sormak da istemiyorum... :hhhhhh:
Yok yok o değil, Uludağ Otomotiv diyor zaten, Ankara'daki Eroğlu burada ne işi var :D

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
MAZDA 626 2.0 MOTOR REKTEFİYE | RESTORASYON
Videoyu baştan sona izleyemedim ama biraz baştan ve son kısımlarına -özellikle de bitiriş kısmına- bakındım..

Şunlar da senin geri kalan parçalar denip sonra yok yav o başka aracın denmesi, araç sahibine bir şeyler anlatıyorken personele rulman çakma işine geçilmesi, video boş geçmesin bu da reno motoru bakın geldi montajlayacağız falan deyip devam etmesi...

Araç sahibi yorum yapmış, hatta okumanızı tavsiye ederim, bir çok yer ile görüştüğünü ancak bir tek bu firmanın ilgileniriz abi diye olumlu yaklaştığını belirtmiş. Ve genel olarak yapılan işten memnun kalmış.. o yüzden yukarıda yazdıklarımı karalıyorum, yapılan işin karşılığını marşa basmasından yüksek devire çıkan motorun verdiği güvene kadar kendisi görmüştür, o sebeple bana da ustaların işleri güçleri rast gelsin demek düşer.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
İçimde ukte olarak kaldı 626.Bazen benimkini boyatsaydım mı ki diyorum dememle üşenmem bir oluyor.Düzgünü elime geçseydi hala biniyor olurdum galiba.

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Videoyu baştan sona izleyemedim ama biraz baştan ve son kısımlarına -özellikle de bitiriş kısmına- bakındım..

Şunlar da senin geri kalan parçalar denip sonra yok yav o başka aracın denmesi, araç sahibine bir şeyler anlatıyorken personele rulman çakma işine geçilmesi, video boş geçmesin bu da reno motoru bakın geldi montajlayacağız falan deyip devam etmesi...

Araç sahibi yorum yapmış, hatta okumanızı tavsiye ederim, bir çok yer ile görüştüğünü ancak bir tek bu firmanın ilgileniriz abi diye olumlu yaklaştığını belirtmiş. Ve genel olarak yapılan işten memnun kalmış.. o yüzden yukarıda yazdıklarımı karalıyorum, yapılan işin karşılığını marşa basmasından yüksek devire çıkan motorun verdiği güvene kadar kendisi görmüştür, o sebeple bana da ustaların işleri güçleri rast gelsin demek düşer.
Uzun zamandan beri YouTube den takip etmekteyim. Mekaniğe merakım olduğu için bir belgesel edasıyla izliyorum. Bekliyordum ne zaman bir mazda gelecek diye. Gördüğüm ve anladığım katarıyla iyi ve titizler emekçi arkadaşlar. Allah iyi ustaların eline hep düşürsün

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İçimde ukte olarak kaldı 626.Bazen benimkini boyatsaydım mı ki diyorum dememle üşenmem bir oluyor.Düzgünü elime geçseydi hala biniyor olurdum galiba.
Ge olsa tamam da Gf geçiş dönemi ürünü olduğu için boşuna üzülme derim... Çok sert, hantal ve daha az çekici tasarımı var, aynı ekürinin ürünü olan Mondeo her açıdan ikiye katlıyor Gf'leri...

Keşke otomatik Gf 626 yerine otomatik ghia Mondeo alsaymışım.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Ben eski aracımı buraya yaptırmıştım. 1995 R19 video var kanallarında :D işçilikleri iyidir ama bana 2-3 kişi normalden fazla dediler fiyatları için ama aracı satarken yardımı oldu videonun.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben eski aracımı buraya yaptırmıştım. 1995 R19 video var kanallarında :D işçilikleri iyidir ama bana 2-3 kişi normalden fazla dediler fiyatları için ama aracı satarken yardımı oldu videonun.
Fark çok absürt olmadıkça bahsettiğin artılarından dolayı verilebilir tabi, Bursa'da mıydın ki o dönem?

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Fark çok absürt olmadıkça bahsettiğin artılarından dolayı verilebilir tabi, Bursa'da mıydın ki o dönem?
Hayır, bende takip ediyordum sürekli adamları. Araca motor yaptırmak zorunda kaldım. İstanbul'da tanıdık güvendik ustam yoktu. Satarken de video yardımcı olur diye Yenikapı'dan atladım feribota gittim Bursa'ya. Bursa tarafında da Feribota yakınlar zaten. Komple egzoz dahil 7bin gibi bir rakama çıkmıştı bana. 1500-2000 lira gibi bir rakamdan bahsettiler bana daha ucuz yaptırırdın diye.

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
mazda 626 2001 gf araç kaç litre fren hidroliği alıyor bilen var mı hiçbir yerde bulamadım.

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
konuyu nereye yazsam bilemedim o yüzden buraya yazıyorum. mazda 626 fs motor aracımda egr iptali ve kat iptali yaptırmayı düşünüyorum. egr iptalini ecu dan yapabilen bir yer varmıdır istanbul içi bildiğiniz. katalizör iptal borum var. fakat adem usta zamanında şey demişti katalizör bu araçlarda kışın iyidir yazın aracı zorlar demişti ama ben yinede iptalini yapacağım sanırım.(Araç bağlanmadan önce düz boru varex vardı şuan boş boş duruyo garibanlar:((

Üst Alt