Mazda 626 GE (1991-97) Rölanti Sorunu Olanlar İçin

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim eski makyajlıda da benzer sorun vardı, yolda gaz ayarı yaptırınca kesilmişti
elinde kablo olan işini düzgün yapan lpg ustası iyi bir ayar yapar, tutmazsa diğer noktalara bakmak lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzinde normal ama lpg de titreme varsa;

Sistem hava alıyor mu?

Bujiler yeni ve tırnak aralığı 0,6 mı?

Lpg ayarı düzgün mü?

Ateşleme sisteminde sorun var mı?

Buji kabloları işlevini yerine getiriyor mu?

Egzoz sisteminde kaçak var mı?

Sistemin suyu tam mı?

gibi soruların cevapları bulunmalıdır hocam, kolay gelsin.

Ayrıca, aşağıdaki konuyu incelemende fayda var gibi. :)

http://www.mazdagaraj.com/konular/407-mazda-626-rolanti-sorunu-olanlar-icin.html

61polis45

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
94 model mazda 626 sedan.
2.0 motor.
benzin / lpg

araçı aldığım gün distribütör değişimiyle başladık maceraya :)
araçta bir rolantı sorunu var çözemedik.
direksiyonu sağ sola çevirince rolanti 10 dan 11 12 lere çıkıp tekrar normale dönüyor.
klima veya farları açınca 10 da olan rolanti 12 13 lere çıkıp daha sonra 8 de sabitleniyor.
bunlara normal dediler gerçi ??
ÖZELLİKLE : Araç bazen ışıklarda dururken rolanti kendi kendine yükselip iniyor.
Boşa attığım zaman aynı şekilde 17 18 Lere kadar oynuyor millet niye gaz veriyorsun boşta diyor :D
bu konuda çözüme ulaşan yardım edebilecek olan var mı.
Yoksa istanbul adem usta yolu gözüktü :)

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Merhaba, öncelikle bu sorunu yaşamış ve halletmiş biri olarak dediklerimi iyi uygulamalısın kardeşim : debriyaj pedalinin altında beyaz bir şartel var ( debriyaja basınca tepki veren sensör ) eğer, araç çalışıyorken debriyaja basılı tuttuğunda rölanti düzeliyorsa kesin bu sensörden, öyleyse o şarteli bir kelepçeyle kapalı duruma getir ve dene, sök ve kapat, düzelmedimi : disbirötörden avansı düşür, avans tabancası uygulamasına gitme hiç bir işe yaramaz, elle kafa ayarı yaptır ve dşük yaptır dene ,düzelmedimi : Emme manifol du hava alıyor mu (düşük ihtimal)kontrol ettir. Düzelmedimi: Eğer boğaz kelebeğini temizletirsen yaklaşık bir ay rölanti düzelmez, sabırlı ol ,sonra kendini bulur. En kötü ihtimal ise sübap ayarının bozuk olmasıdır. Üst kapak sökülerek sübap ayarları yapılır parçaları değişir vs vs.

İnan ki Kardeşim bu araçlarda uzmanım desem abartı olmaz, Senden ricam elletme aracı, çünkü tamirciler gerçekten anlamıyor. Araç elinde kalabilir, istersen beni 546 441 51 96 no'dan ara sana yardımcı olurum inşallah. Ha birde krank kasnağına baktır. Çiftli ise bozulmuş olabilir dönme yapar başıma geldi , o zamanda rölanti tutmaz.

Eğer kırank kasnağı bozulmuşsa araç sente tutmaz ve rölanti dalgalanır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

hasanperto

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba Arkadaşlar geçenler de aracımın üst kapak contasını yaktım . yaptırdık yanlız şimdide araç ta geç çalışma en az 4-5 marşta - P ve N de devir 1000-900 gibi d ye veya r ye atıgımda motorda titreme devir 100-200 düşme oluyor . ya yeniden yükselme yada stop ediyor . araç yolda giderken sorun yok . Bide rolantide klimayı acınca stop ediyor.
Yapılan işlemlere gelirsek

1 : senteye bakıldı saglam
2: manifort jontası yenılendı
3: gaz kelebek jontası ve temizliği yapıldı .

Böyle bir soruna raslıyan arkadasımız varmı acaba . Yardımlarınız İçin Teşekürler.
Arac 1993 Model

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@hasanperto, öncelikle hoşgeldiniz. Aşağıdaki bölümden bir tanışma konusu açmanız birbirimizi tanımamız açısında oldukça fayda sağlar. :)

http://www.mazdagaraj.com/forum/yeni-uyelerimiz.12/

Söylediğiniz problemlere tecrübeli ustalarımız yorum yapacaktır. Yaşadığınız probleme benzer konular forumda mevcut ve @domestos zaten her zaman ki olduğu şekilde hızır gibi yetişmiş. Bence acilen öncelikle Mazda'nın dilinden anlayan bir usta bulmanızı, aracı her ustayım diyene ya da iyi de usta olsa herkese değil, bu aracı bilen dilinden anlayan birine göstermenizi önemle tavsiye ederim. Çünkü hem gereksiz işlemlerden hem gereksiz para harcamasından hem de vakit kaybından kurtularak nokta atışı sorunlarınız halledilmiş olur. Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Saydığın Arızalar Motor Yapılmadan Önce de Varmıydı..

hasanperto

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Isı müşürü yeşil başlı olan müşür. yan sanayi aldım duzeldı gibi ama sonra yine aynı oldu . 40 tl ye almıştım . sizce bundan olabılırmı ?

yok araç tıkır tıkır calışıyordu .

Moderatörün son düzenlenenleri:

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Daha Öncesinde Sorun Yoksa İşlem Yapılan, Söküp Takılan Yerlere Bakmak Lazım.. Hava Filtresi Borusunda Kırılma Varmı, Hava Filtresi Haznesi Yerine Tam Oturmuş mu, Boğaz Kısmı Tam Oturmuş mu, Lpg Enjektörlerinin Sıralaması Doğru Olarak Takılmışmı Bunları Kontrol Edin..

hasanperto

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Benzindede aynı Sorunu Yapıyor. hava flitresi - manifort jontası - kelebek jontası - sente (bakıldı ama ben tatmin olmadım .) - kırılmada yok acaba borularımı yanlış aktılar. ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzindede aynı Sorunu Yapıyor. hava flitresi - manifort jontası - kelebek jontası - sente (bakıldı ama ben tatmin olmadım .) - kırılmada yok acaba borularımı yanlış aktılar. ?
Benzinde de aynı sorun varsa; rölanti motoru veya hava alan yer var mı kontrol edilmeli.

hasanperto

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
hava alan yeri nasıl buluruz ? bir yöntemi varmı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Tamirden önce bu sorun yoksa bellki bir şeyler yanlış takılmış veya takılmamış bunu yanlış yapan ustanın hatasını bulması da biraz zor başka bir gözün incelemesi lazım ama Mazda tecrübesi olmalı mutlaka. Bu arada soğutma sisteminde hava olabilir mi?

hasanperto

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
hocam şimdi filtrenın uzerındekı ve onun yanındakı valf in fişini cektigimde herhangı bır degısıklık olmuyor . + sankı bu kelebegın berısınden hava sesi gelıyor .

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Hava sesi kaçak varsa yada kelebek fazla acık ayarlandıysa gelir.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt