Mazda 3 BL (2009-13) Motor Arıza Işığı

DrOkan

Katılımcı
Insallah Serkan. Bilgisayara baglayinca tam olarak "3. Silindirde tekleme" yazıyor. Bobin değiştirme önerisi ustadan geldi. Gene sıkıntı olursa alo diyeceğim sana Tabaklar 2500 3000 tutar dedi. Bana çok uçuk bir rakam geldi.

Hala magnezyum alasim diyor. Biraz bahsettim Veli abinin bilgilerden böyleymiş diye. O frekansa geçemedi Ben de üstelemedim. He dedim.

Bir de kendi aracı 2012 Mazda 3 dizel impressive 70 binde satıyormuş. Fiyat 52 bin dusunuyor. Siyah

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Magnezyum diye bir şey yok hocam. Aynı zamanda çelik subap diye bir şey de yok... :) Üzerinden çıkan subaplar ile aynı subaplar kullanılıyor ve aynı sorunu tekrar etme ihtimali yüzde yüz maalesef.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
@DrOkan hocam sübapsa direk bayrak oto ,hiç kafa karıştırmaya gerek yok gider sorarız güncel fiyatı ne diye son fiyatımızı alırız. Normalde ustanın zihniyeti çok düzgün olsaydı 3. bobini yer değiştirmesi lazım misal 1 e takıp arıza yine 3 te ise sübaptan ,yok arızayı 1de veriyorsa bobindendir demesi lazımdı ;)

Kafkas612

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar daha önceden bu konu açılmışsa kusura bakmayınız. 2011 model 68 bindeki LPG aracımda motor arıza lambası bu aralar güzel yanmaya başladı LPG ayarlarını kontrol ettirdim bir süre sonra tekrar yandı. LPG servisinde tekrar gittim ve LPG alakalı bir durum olmadığı arızda SİLİNDİR 1 olarak çıktı. LPG ustası ateşleme ile ilgili olabilir dedi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar daha önceden bu konu açılmışsa kusura bakmayınız. 2011 model 68 bindeki LPG aracımda motor arıza lambası bu aralar güzel yanmaya başladı LPG ayarlarını kontrol ettirdim bir süre sonra tekrar yandı. LPG servisinde tekrar gittim ve LPG alakalı bir durum olmadığı arızda SİLİNDİR 1 olarak çıktı. LPG ustası ateşleme ile ilgili olabilir dedi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Konuyu baştan sona okumanızda fayda var.

Kafkas612

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Ankara da bu konuyla ilgili özel servis iyi bir usta aramaktayım :srnsml: Tavsiyeniz varmıdır ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Lpg kitinizin marka modelini nedir?

brk

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
selamlar herkeze 2011 97bin de brc tüplü mazda 3 impresive imi bugün normal komtrol amaçlı tamirciye götürdüm araç titreme yapıyormuş bujilere baktı usta değiştirmek gerek dedi değiştirdik 240 liraya buji ücreti bu arada. bujiler değişti fakat titreme geçmedi kompresörle gözleri ölçtü bir gözü 60 ölçtü diğerlerini 150 ölçtü subaplar gitmiş dedi değişmesi lazım dedi evimi yıktı 1500 2000 arası gider dedi en az belki geçebilirde dedi artık açınca bakılacakmış maalesef tüpten oluyormuş bu işler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buji takımı en fazla 50 lira, hadi o kadar da işçilik diyelim, 140 liralık ne yapıldı? :(

İridyum buji mi takıldı acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
selamlar herkeze 2011 97bin de brc tüplü mazda 3 impresive imi bugün normal komtrol amaçlı tamirciye götürdüm araç titreme yapıyormuş bujilere baktı usta değiştirmek gerek dedi değiştirdik 240 liraya buji ücreti bu arada. bujiler değişti fakat titreme geçmedi kompresörle gözleri ölçtü bir gözü 60 ölçtü diğerlerini 150 ölçtü subaplar gitmiş dedi değişmesi lazım dedi evimi yıktı 1500 2000 arası gider dedi en az belki geçebilirde dedi artık açınca bakılacakmış maalesef tüpten oluyormuş bu işler

97 bin km de olan bir motor için subap arızası gayet normal, usta işinin ehli ise verdiği fiyat gayet makul seviyelerde. Ayrıca; lpg li araçlara iridyum bujiyi tavsiye etmiyorlar, o kadar paranın karşılığını veremiyor lpg de bujiler.

brk

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
ustanın ustalığını bilemiyorum ilk defa gittiğim bi yerdi ama adam güven verdi bana inşaallah ustalığı sağlam çıkar ayrıca sen ne tavsiye ediyorsun buji konusunda orjinal kendi bujisi olduğu için aldım iridyumu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ustanın ustalığını bilemiyorum ilk defa gittiğim bi yerdi ama adam güven verdi bana inşaallah ustalığı sağlam çıkar ayrıca sen ne tavsiye ediyorsun buji konusunda orjinal kendi bujisi olduğu için aldım iridyumu

Motor benzinli olaydı, orijinal bujisini al diye tavsiye ederdim ancak, lpg olunca orijinallik rafa kalkıyor bir noktada. ;) Atıyorum 100 bin km gidecekse belki ömrü yarıya düşüyor, bu sefer de verdiğin paranın tam karşılığı olmuyor. Yoksa başka bir sıkıntı vermiyor.

brk

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Motor benzinli olaydı, orijinal bujisini al diye tavsiye ederdim ancak, lpg olunca orijinallik rafa kalkıyor bir noktada. ;) Atıyorum 100 bin km gidecekse belki ömrü yarıya düşüyor, bu sefer de verdiğin paranın tam karşılığı olmuyor. Yoksa başka bir sıkıntı vermiyor.
aslında bende dedim normal buji alsak ne olur diye ama usta olur ama tam olmaz dedş yakıttada fark eder dedi

brk

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
selam arkadaşlar aracım söküldü fakat daha büyük sorun çıktı pistonlar aşınmış motor komple rektefiyeden geçmesi gerekiyormuş ben anlayamadım 97 binde mazda gibi bi araba bu hale nasıl geldi 4 ile 6 bin arası bi masraf gider dedi usta sizce normal mi bu fiyat ayrıca motor bu hale neden gelmiş olabilir ve yaptırdıktan sonra motor randıman verir mi
20170603_162124.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok geçmiş olsun, bu km de Mazda olmasına bile gerek yok bu hale gelmesi için, işin içinde bir iş var

Üst Alt