Mazda 3 BL (2009-13) Motor Arıza Işığı

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaşlar merhaba... bujıyı 90 bın bakımında degıstırmıstım...suan 125 bın oldu arabam...(aldığım notlarda servıs: 120 bın kılometre de degısecek demısti.30 bın km kullanılır demıstı)
.....degıstıreyımmı yoksa böyle devam mı edeyımmm

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Normal buji ömrü 20 bin kilometre olarak bilinir, değiştirmende fayda var hocam, ayrıca mesajlar ilgisiz yere mesaj yazıldığı için silinecektir... :D

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
iyi akşamlar...:(
motor arıza ışığı yandı sabah okula gıderken calıstırdıgımda...gittim baglattırdım bılgısayara...
eleman dedi egzosda 1.ve 2. sensorler var dedı.2.sensorde zengın fakır yakıt karışımı hatası verıyor dedi...gazdan gazdan dediii...söndürdüışıgı ..
ne yapmalıyım ben...
yıne bıseyler mı degısecek,yıne bıseyler mı sorunlu....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gazdan dolayı yandıysa eğer, yapacak hiç bir şey yok hocam... Sağlam ve güvenilir yerler dışında gaz almamaya çalışın yeterli.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
iyi akşamlar...:(
motor arıza ışığı yandı sabah okula gıderken calıstırdıgımda...gittim baglattırdım bılgısayara...
eleman dedi egzosda 1.ve 2. sensorler var dedı.2.sensorde zengın fakır yakıt karışımı hatası verıyor dedi...gazdan gazdan dediii...söndürdüışıgı ..
ne yapmalıyım ben...
yıne bıseyler mı degısecek,yıne bıseyler mı sorunlu....

Lpg ayarın bozulmuş. Yolda güzel bir ayar yaptır derim. Vaktin yoksa en kötü aküyü sıfırla. Bir müddet idare eder o.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
hangı yolda yaptırayım ayarı? bırde aku nasıl sıfırlanır,sıfırlayınca ne olur?

hangi yol derken şaka yapıyosun di mi? :D
akü nasıl sıfırlanır vs lpg hakkında bilgiler konuma alıyım seni.
eksi kutbu söküyon, kontak açıp bikaç fren pompala, selektör yap 5 dk sonra eksi kutbu geri tak, aracı çalıştırıp rölantide 5-10 dakika beklet. niyesi o konuda.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
hangi yol derken şaka yapıyosun di mi? :D
akü nasıl sıfırlanır vs lpg hakkında bilgiler konuma alıyım seni.
eksi kutbu söküyon, kontak açıp bikaç fren pompala, selektör yap 5 dk sonra eksi kutbu geri tak, aracı çalıştırıp rölantide 5-10 dakika beklet. niyesi o konuda.

Aku ve lpg ılgılı konu baslıgı nerede ben bulamadım...

DrOkan

Katılımcı
Benim guzunun da 53bin de motor ariza ışığı yandı ne yazik ki. Bayrak oto denizliye yolumuz düşer yakinda. Serkan hocam senin guzu nasil oldu?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Veli abi güzel bilgilendirmen için teşekkürler. Adem usta da tamamlamış bazı noktaları sağolsun. Benim guzunun da 53bin de motor ariza ışığı yandı ne yazikki. Bayrak oto denizliye yolumuz düşer yakinda. Serkan hocam senin guzu nasil oldu?
Hocam benim guzuyu sattım ben ramazan bayramı öncesi , satarken sıkıntı yoktu hocam denizlide en mantıklı seçim bayrak oto bana göre ,ama senin guzu erken arıza ışığı yakmış 53binde :( gidecek olursan haberleşelim hocam beraber gider sübaplar değişecekse pazarlığımızı yaparız

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bayrak oto, Osman abi gereğince yardımcı olacaktır hocam. Zaten Serkan ile gidersen işlem tamamdır.

Fakat her arıza ışığı subap sorunu değildir. Arıza kodu neyi işaret ediyor bakmak gerekir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bayrak oto, Osman abi gereğince yardımcı olacaktır hocam. Zaten Serkan ile gidersen işlem tamamdır.

Fakat her arıza ışığı subap sorunu değildir. Arıza kodu neyi işaret ediyor bakmak gerekir.
Aynen katılıyorum abi , belki zengin-fakir karışımdan yakmışta olabilir sadece , gerekli testleri yaptırıp öyle sonuca ulaştırırım ben @DrOkan hocamı:)

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Motor arıza ışığı dediğiniz "yağdanlık ve anahtar simgesi" ise o arıza değil, bir önceki serviste ayarlanan km gelince servis hatırlatması olması lazım, benim başıma da geldi ve küçük bir dokunuşla hallettiler.

DrOkan

Katılımcı
Mesajlarınızı yeni görebildim. Evet yarin gidecegim. Usta bir baksin. Sıkıntı subablardan ise Serkanı yoracağız artık. Hayirli olsun Serkan bu arada. Bir iki kes sabah calistirirken titreme oldu. 3 ay önce lpg bakımı yaptirmistim onunla ilgili de olabilir. Sonucu yazarim buradan. Kitapcikta motor ariza ikaz isigi olarak gecen lamba yaniyor. Yagdanlik ve anahtar simgeiss degil. Selamlar

DrOkan

Katılımcı
Silindir 3 de tekleme hatasi verdi. Bakımı gelmisti. Balatalar bitmiş . Bujiler değişti. Hava ve polen filtresi değişti. Yağ değişti. Diğer suları vs eklendi. Tabakalar serviste 470 tl tuttu. Hata kodunu sildiler. 1 gün sonra yolda giderken gene tekleme oldu. Ikaz ışığı yandı. Gene bagladik silindir 3 hatasi verdi. Bugun 3. Silindirin bobini degistirdik. 270 tl tuttu. Fiyatlar konusunda yorumlarinizi merak ediyorum. Bakalim gene hata verirse rectefiye isine gircez bayrak otoda tabi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bobini bilemiyorum ama diğer işlemler için ücret normal diyebilirim hocam. Tabi, kullanılan malzemeler vasat değilse...

DrOkan

Katılımcı
Bobin orjinal, bujiler, polen filtresi orjinal abi. Hava filtresi farklı, motor yaği Gulf marka. Sagolasin

Son düzenleme:
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Silindir 3 de tekleme hatasi verdi. Bakımı gelmisti. Balatalar bitmiş . Bujiler değişti. Hava ve polen filtresi değişti. Yağ değişti. Diğer suları vs eklendi. Tabakalar serviste 470 tl tuttu. Hata kodunu sildiler. 1 gün sonra yolda giderken gene tekleme oldu. Ikaz ışığı yandı. Gene bagladik silindir 3 hatasi verdi. Bugun 3. Silindirin bobini degistirdik. 270 tl tuttu. Fiyatlar konusunda yorumlarinizi merak ediyorum. Bakalim gene hata verirse rectefiye isine gircez bayrak otoda tabi.

Fiyatlar normal hocam, sadece bobini değiştirmeniz ekstra olmuş olabilir , sübap arızası bobin olarak görünüyor çünkü bizde ama inşallah bobindendir sübap değişimine gerek kalmaz ...

Üst Alt