Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sizin ilan tamamen aklimdan cikmis. Halbuki takip ediyordum. Iyi satislar.

-Ekleme-
Bosh filtre seti (hava,yag,polen) -130
Mobil 1 5-30 yag - 100
Iscilik 50
Toplam yag filtre degisimi 280 lira tuttu.

Arabada bir problem olmadigi icin baska bir masrafa da gerek duymadik.
Hayırlı olsun güle güle kmler yapın.

Not; Orijinal parçada liste fiyatları yanılmıyorsam eğer
Polen 180tl(20k değişim)
Yağ 32tl
Hava 100tl
Ultraoil 280tl (5lt)

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
megaparca.com isimli internet sitesinde resimde ekli olan 2. Nesil için uygun filtreyi tavsiye üzerine sipariş ettim 25TL. Kanal yapısı ve çerçevesi gayet kaliteli ve orjinal parça ile benzer şekilde yapılmış. Aynı sitede polen filtresi 44 TL, 20-28 TL arası da yağ filtresi satılıyor. 90-100 TL aralığında filtre setini sipariş edebilirsiniz. Ürünlerin menşei sitede yazıyor. Havale/EFT yolu ile alışveriş yapılabiliyor. Bosch marka filtre setinden daha uygun ve kaliteli olduğunu düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Polen filtresi değişimi için 20000 km önerilmiş ama yaşadığım il çok tozlu 10 bin km olmadan filtre temizlenmesi mümkün olmayacak şekilde dolmuştu. 10 bin km de bir kaliteli yan sanayi ile değişim yapmak daha mantıklı geliyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20180706_233855.jpg
    IMG_20180706_233855.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 19

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar 50.000 bakımı yapıcam.Yalnız yetkili servisin biri Diyarbakır’da diğeri Erzurum’da...Yapacağım masraf gözümde büyüyor. Orijinal parçalar kullanmak istiyorum. Yağ,hava,polen filtresi ve 4 Lt yağ alacağım.Yağ olarak bu aralar MOTUL markası gündemde. Ama hangi serisi bizim BL kasa için uygun bilemedim. Bunları en uygun nereden temin edebilirim? Bir de 50.000 bakımında bu rutin yapılacaklar dışında yapmam gereken bir şey var mı? Servis enjektörler temizlenecek falan demişti. Bunu kendim yapabilir miyim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar 50.000 bakımı yapıcam.Yalnız yetkili servisin biri Diyarbakır’da diğeri Erzurum’da...Yapacağım masraf gözümde büyüyor. Orijinal parçalar kullanmak istiyorum. Yağ,hava,polen filtresi ve 4 Lt yağ alacağım.Yağ olarak bu aralar MOTUL markası gündemde. Ama hangi serisi bizim BL kasa için uygun bilemedim. Bunları en uygun nereden temin edebilirim? Bir de 50.000 bakımında bu rutin yapılacaklar dışında yapmam gereken bir şey var mı? Servis enjektörler temizlenecek falan demişti. Bunu kendim yapabilir miyim?

Rutin bakım harici balata ve diskler kontrol edilir ya da ettir diyeyim, Z rotlara da bir göz gezdirilsin, bir şikayetin yoksa başka yapılması gereken bir şey yok, Motul 5w/30 uygundur, ya da gideceğin servisi önceden arayıp hangi yağı kullandıklarını öğrenebilirsin.

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Rutin bakım harici balata ve diskler kontrol edilir ya da ettir diyeyim, Z rotlara da bir göz gezdirilsin, bir şikayetin yoksa başka yapılması gereken bir şey yok, Motul 5w/30 uygundur, ya da gideceğin servisi önceden arayıp hangi yağı kullandıklarını öğrenebilirsin.

Abi bu MOTUL ün hangi serisini almam gerekli? Üzerinde “X-Clean,Eco-Energy” gibi yazan modelleri var. Bunlardan hangisini almam gerekiyor? Şu soruları sorduğum için kusura bakmayın. Tunceli’de dışına çıkabilsem sizi bu kadar uğraştırmazdım. Hakkınızı helal edin...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi bu MOTUL ün hangi serisini almam gerekli? Üzerinde “X-Clean,Eco-Energy” gibi yazan modelleri var. Bunlardan hangisini almam gerekiyor? Şu soruları sorduğum için kusura bakmayın. Tunceli’de dışına çıkabilsem sizi bu kadar uğraştırmazdım. Hakkınızı helal edin...

Detaylarını incelemedim, kitapçıkta yazan spesifikasyonları karşılıyorsa ikisi de olur. Mazda Motor Yağı Önerisi başlığında çok fazla bilgi var, incelemeni tavsiye ederim, tam sentetik 5w30 her türlü yeterlidir, zaten bizler 8-10 bin km de yağ değişimi yapan kullanıcılarız

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
N11 den Motul 5-30 “Eco-Energy” yağ 112 TL
Yağ,hava ve polen filtreleri orijinal parçalar 260 TL
TOPLAM: 372 TL
Motul yağı ilk defa deneyeceğim. Artık servise gitmediğim için yağı kendim değiştirecem. Sürüş esnasındaki farklılıkları tekrardan yazarım...
Ayrıca direksiyondaki Mazda amblemini değiştirmek istiyorum. Elinde amblem olan var mı?

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
N11 den Motul 5-30 “Eco-Energy” yağ 112 TL
Yağ,hava ve polen filtreleri orijinal parçalar 260 TL
TOPLAM: 372 TL
Motul yağı ilk defa deneyeceğim. Artık servise gitmediğim için yağı kendim değiştirecem. Sürüş esnasındaki farklılıkları tekrardan yazarım...
Ayrıca direksiyondaki Mazda amblemini değiştirmek istiyorum. Elinde amblem olan var mı?

Arabayi degistirmek o amblemi degistirmekten daha kolay. Yani amblem degisikligini unutun diyebilirim.

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Değerli arkadaşlarım.

lpg li 2011 mazda3 aracım için ilk bakımı yaptıracağım, daha önce hangi yağ kullanıldı pek bilemiyorum. aracım 153.000 km de.

aşağıdaki ürünleri sipariş ettim. sizlerinde yorumlarınızı almak isterim.

Mazda 3 1.6 Benzinli 2009-2012 Bosch Filtre Set Yağ,hava Vepolen - n11.com

Mobil Super 3000 X1 Formula Fe 5w-30 4 Litre Motor Yağı *skt:2023 - n11.com

Yağ olayı pek mühim değil ama, keşke filtreleri orijinal alsaydınız ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
aslında elim gitmedi değil. yağ filtresinde bu ürünü alacaktım,sonradan vazgeçtim. bir sonraki 10.000 km bakımında artık. :)

Mazda 3 Yağ Filtresi [orjınal] (2630002500) - n11.com

Bu linkteki pahalı :) serviste 35 tl gibi bir rakam olması gerekiyor. Kışa doğru servis kampanyası olursa, bir takım filtre seti alıp yedek yapabilirsiniz ;) daha hesaplı oluyor ;)

Herhangi bir parça ihtiyaç olursa, önce servisten fiyat alın. Bazı ürünler gerçekten çok uygun oluyor ;)

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Değerli Arkadaşlarım bir rıcamda servis öneriniz için olacak.

Pendikte ikamet ediyorum,merter ekinciye bakım için gitmek istemiyorum. takdir edersinizki oldukca uzak. anadolu yakasında referans olabileceğiniz bir usta varmıdır acaba.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu linkteki pahalı :) serviste 35 tl gibi bir rakam olması gerekiyor. Kışa doğru servis kampanyası olursa, bir takım filtre seti alıp yedek yapabilirsiniz ;) daha hesaplı oluyor ;)

Herhangi bir parça ihtiyaç olursa, önce servisten fiyat alın. Bazı ürünler gerçekten çok uygun oluyor ;)
Tamamdır mutlaka dikkate alacağım,Çok teşekkürler ilginiz için

Üst Alt