LPG Sorunları Hakkında Sorular - Cevaplar

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Ya bu aletten ben de takayım diyorum da, ekranı koyacak yer bulamadım. O güzelim konsola da yakıştıramıyorum, HGS etiketi bile takmadım cama kirlilik yapmasın diye. :D
Aynı kafayız Can. Bizim araçlarda solda bozuk para gözü var ben kullanmıyorum pek. Orası için düşünebilirim.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Suan brc montaji yaptiriyorum. Fakat hortum uzunluklari eşit değil adam zaten bunu nasil eşit yapacak onu da anlamadim, ayrica manifold da sokulmeden delindi.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
IMG_5831.JPG

Bu hortumlar haricinde simdilik aklima takilan hicbirsey yok, cok da ilgili alakali bir ekip ne sorsam hemen de cevapliyorlar... montaj sonrasi yine yorumlarimi paylasacagim hepinize iyi gunler arkadaslar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kafa bulandırmış gibi olmayayım ama, en iyi montaj, manifolda en yakın olan montaj diye biliyorum. Mazda 3 aracımda ince eleyip sık dokuyan eski sahibi, motor kapağının (siyah koruyucu kapak) altına yaptırmak için o kapağı yükseltmek suretiyle enjektörleri manifolda en yakın şekilde montajını yaptırmış... Sebebini araştırdığımda enjektörlerin manifolda ne kadar yakın olursa o kadar verimli olduğunu öğrenmiştim.

İlgili arkadaşlara bu durumu sorabilirsen, cevaplarını merak ediyorum. :) Kolay gelsin.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yeni yönetmelik ile LPG dolum ağzında çığır açmış adamlar :D:D:D bu nedir arkadaş ya.. Plakaya menteşe takıp plaka altına dolum ağzı koymuşlar, buyrun bu da videosu:):):)

Fikir güzel ama uygulama kötü. O plaka şangır şangır sallanır bozuk yollarda :)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Ustaya enjektoru sordum, cok ses yapiyor sonra sikayetci oluyorlar siyah dedi. Daha verimli olur ama manifolda yakin olunca dedim yok abi dedi:)

Buarada plaka altina yapilan montaji gosterdim, sizdirmazliktan gecemiyormus...

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Benimkide ayni yerde üstte foto atmıştım bakabilirsin karşılaştırmak için.
Bende seninkinde bir 7-8 cm daha uzakta

IMG_5833.JPG

Bu resimden daha iyi anlaşılıyor...

İnternetten baktigim resimlerde de asagi yukari bu civarlarda zaten enjektorler...

Moderatörün son düzenlenenleri:

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Kafa bulandırmış gibi olmayayım ama, en iyi montaj, manifolda en yakın olan montaj diye biliyorum. Mazda 3 aracımda ince eleyip sık dokuyan eski sahibi, motor kapağının (siyah koruyucu kapak) altına yaptırmak için o kapağı yükseltmek suretiyle enjektörleri manifolda en yakın şekilde montajını yaptırmış... Sebebini araştırdığımda enjektörlerin manifolda ne kadar yakın olursa o kadar verimli olduğunu öğrenmiştim.

İlgili arkadaşlara bu durumu sorabilirsen, cevaplarını merak ediyorum. :) Kolay gelsin.
Benimkide manifolda en yakın yerde. Ama bu benim direktifimle olan montaj değildi. Hiçte merak etmemişim. Demek mi ondan ötürüymüş :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benimkide manifolda en yakın yerde. Ama bu benim direktifimle olan montaj değildi. Hiçte merak etmemişim. Demek mi ondan ötürüymüş :)
Montaj yeri enjektor ile molifolt arasindaki mesafe regulatorden cikan gaz hortumu ile enjektor arasindaki mesafe bunlarin hepsinin ona gore ayari var uzunluklarina gore gazin dereceleri ayarlaniyor.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Montaj yeri enjektor ile molifolt arasindaki mesafe regulatorden cikan gaz hortumu ile enjektor arasindaki mesafe bunlarin hepsinin ona gore ayari var uzunluklarina gore gazin dereceleri ayarlaniyor.
Daha neler öğreneceğiz bakalım :)

Üst Alt