Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@hagakure hayırlısı olsun abi yazlık ne almayı düşünüyorsun ?
205/55/16 91 v kullanan arkadaşlar ;
konfor odaklı ama ara sıra köy yoluna giren ben için lastik tavsiyeniz ne olurdu ;) araç 1.nesil mazda 6
hankook ventus prime 3'de çok olumlu yorumlar var fiyatı 4ü 1600 civarında (fiyat nette ben lastikçiden alırım diye planlıyorum )
nokian weetproof dan konfor olarak memnun kalacağıma eminim ama tarlada başına bir şey getiririm diyede korkmuyor değilim.

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hankook ile Nokian arasında 30-40 tl gibi bir fark var, Micelinde bu fark 150 tl ye kadar çıkıyor. Ortalama 3 yılda bir değiştirdiğimi varsayarsak Michelin almaya gerek yok gibi, arada aynı fark olsaydı tercihim daha önce kullandığım ve memnun kaldığım Michelin olurdu.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Fiyat odaklı Falken de düşünebilirsiniz, hanımın arabaya aldım en sessiz lastik iddiası var ve konfor olarak baya başarılı . Etiket değeri gayet güzel
54598
54599

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Fiyat önceliğim olmazsa olmaz değil , ilkbaharda lastik için 2000 Tl lik bütçe ayarladım, lastikçimin tavsiyesi üzerine Michelin veya hankook diyorum.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Hankook ve nokian arasındaki fark çok az kaldırım ve köydeki bozuk yollarda yanaklara zarar verme korkusu ve bu yöndeki yorumlardan ötürü nokian a uzağım,
Konforundan memnun kalacağıma eminim ama karışık bir güzergahım var.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Fiyat odaklı Falken de düşünebilirsiniz, hanımın arabaya aldım en sessiz lastik iddiası var ve konfor olarak baya başarılı . Etiket değeri gayet güzel
Ekli dosyayı görüntüle 54598Ekli dosyayı görüntüle 54599
Bu lastik içinde olumlu yorum oldukça fazla sitemizde kullanan oldu mu bu ölçüde bilemedim
@HakanEMRE hocam bakıyordu ama aldımı almadımı hatırlayamadım.
Kendim için şimdilik düşünmüyorum ama gözüme çarpan bir lastik, biraz daha araştırayım,
Arkadaşın aracı kullanacağım bakalım continantel premium contact 6 var aynı ölçü merak ettim sürüşünü...

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bu lastik içinde olumlu yorum oldukça fazla sitemizde kullanan oldu mu bu ölçüde bilemedim
Kendim için şimdilik düşünmüyorum ama gözüme çarpan bir lastik, biraz daha araştırayım,
Arkadaşın aracı kullanacağım bakalım continantel premium contact 6 var aynı ölçü merak ettim sürüşünü...
ZE310 var bende 2 tane geçen sene almıştım, 2 tane de bu ilkbaharda aldım. Memnunum, bir şikayetim yok. Bende almadan önce çok araştırmıştım. Premium olmayan ürünlerden hankook ve falkende karar kılmıştım. Fiyat avantajından ve yerli üretimden dolayı falken aldım.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet ben geçen sene aldım. Yumuşaklığı konusunda çok övmüşlerdi ama bence öyle değil yada benim beklentim çoktu...
Yol tutuş, ve frenleme beğendim. Fiyatına göre iyi bir lastik ben tanesini 290 ₺ ye falan almıştım, yol yardım hediyeli (yol yardım 15 yaş üstü araçlarda geçersizmiş ama)

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Yaz sezonu geliyor malum.
Bizim Hayati.ye yazlık arıyorum.
Riken 185/65/14 yaz lastigi buldum adeti 285 lira, Petlas.tan, Mileston gibi yerli lastiklerden daha iyi oldugu kanaatindeyim.
Kışlık Barum aldım bu sene memnundum.
Üst limit adet başı 300 tl belirledim.
Daha evvel Riken kullanan, duyan, tecrübe eden oldu mu?
Sırp üretimi ve Michelin.in yan ürünü oldugunu ve köklü bir kuruluş olup zamanla el değiştirdigini gördüm.

Diger forumlarda gördügün igrenç esprisinide yapıyımda mesajı öyle bitiriyim :D:p
Deveye diken, Arabaya Riken... :islik:

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yaz sezınu geliyor malum.
Bizim Hayati.ye yazlık arıyorum.
Riken 185/65/14 yaz lastigi buldum adeti 285 lira, Petlas.tan, Mileston gibi yerli lastiklerden daha iyi oldugu kanaatindeyim.
Kışlık Barum aldım bu sene memnundum.
Üst limit adet başı 300 tl belirledim.
Daha evvel Riken kullanan, duyan, tecrübe eden oldu mu?
Sırp üretimi ve Michelin.in yan ürünü oldugunu ve köklü bir kuruluş olup zamanla el değiştirdigini gördüm.

Diger forumlarda gördügün igrenç esprisinide yapıyımda mesajı öyle bitiriyim :D:p
Deveye diken, Arabaya Riken... :islik:
Hiç fikrim yok bu Rikici abi hakkında, Riken miken al gitsin, en kötü sıfır lastik, lastiksizlikten iyidir, iki üç yıl atar seni.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Japon firma , birçok çalışma alanı mevcut. Michelin le ortaklık kurup lastik üretimine de devam ediyor.

Riken, Michelin'e ait popüler bir lastik markasıdır. Başlangıçta Japonya'da bulunan Riken Gomu Industry, 1917'den beri fizik bilimi ve kimyasal araştırma alanında çalışıyordu. Daha sonra şirket çeşitlendirildi ve RIKEN markası altında lastik üretimine girişti. İsim aslında şirketin orijinal adı olan 'Riken Gomu'nun kısaltmasıydı. RIKEN, 1979 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri'ne lastik ihraç etmeye başladı. Ardından, şirket hızla büyüdü ve Avrupa'ya ihracat yaparak kendisini tam teşekküllü bir lastik üreticisine dönüştürdü. 1992 yılında RIKEN, Michelin Okamoto Tire Corporation şirketine bir marka olarak tescil edildi. Michelin tarafından satın alınmasının ardından marka Amerikan tarzında RIKEN olarak anılmaya başlandı. Michelin, dünyanın en önde gelen lastik üreticisi olarak adlandırılabilir. Çok yönlü bir endüstri devi, Michelin, en iyi lastik markalarına sahiptir. Michelin, 170'den fazla ülkede dünya çapında varlığıyla birçok lastik pazarında ön sıralarda yer almaktadır. Yenilik, teknoloji ve kalite, Michelin'i rekabette önde tutan temel unsurlardan bazılarıdır. Riken, Avrupa'da çeşitli bölgelere dağılmış bir markadır. Marka, Binek Araç, Van ve Kamyon pazarları için bir dizi lastik üretmektedir. Riken, Avrupa hava koşullarına uygun lastikler elde etmek için estetik ve teknolojiyi çok cazip bir fiyata birleştirir. Marka, Binek Araç, Van ve Kamyon pazarları için bir dizi lastik üretmektedir. Riken, Avrupa hava koşullarına uygun lastikler elde etmek için estetik ve teknolojiyi çok cazip bir fiyata birleştirir. Marka, Binek Araç, Van ve Kamyon pazarları için bir dizi lastik üretmektedir. Riken, Avrupa hava koşullarına uygun lastikler elde etmek için estetik ve teknolojiyi çok cazip bir fiyata birleştirir.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Guzunun yazlık lastikleri iyi durumda olmadığından biraz lastiklere bakayım dedim. Nokian wetproof ağır bassa da fiyatlar biraz yüksek geldi.
Şu an üzerinde 195 65 15 ölçüsünde lastikler var. Orijinalde 195 60 15 olması lazım, ciddi bir fark yaramadığı için 65 yanak kullandım. 60 ve 65 arasında 70-80 TL fiyat farkı çıkıyor. Hem ebat hem de marka konusunda önerilerinizi almak isterim.

Nokian Wetproof 195/60 R15 88H Yaz Lastiği 2021 Üretimi 630,00 TL yerine 483,50 TL

Nokian Wetproof 195/65 R15 91H Yaz Lastiği 2021 Üretimi 530,00 TL yerine 370,83 TL

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
195 60 15 aldım babamlarin arabasına pişman oldum, fark küçük gibi görünüyor ama takınca hiç de öyle olmuyor.

Üst Alt