Lastik ve Jant- Fikir Alışverişi

Kasva

Sessiz
Araç Markası
2016-Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyazı
Bence de 4 mevsim gereksiz olur. Tamamen F/P olarak mı bakıyorsunuz olaya yoksa fiyat ikinci planda net kriterleriniz mi var, ben yumuşak hamurlu lastikleri tercih ederim her zaman, fiyatına göre etiket değerlerine göre tercih yaparım bu markalardan.
Hocam fiyattan ziyade uzun ömürlü olması ve güvenli hissettirmesi benim için önemli. Aracın üzerinde şu an Michelin Primacy 3 var kendimi pek rahat hissedemiyorum. Her an lastiğe bir şey olacakmış gibi bir huzursuzluk var bir türlü rahat edemedim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam fiyattan ziyade uzun ömürlü olması ve güvenli hissettirmesi benim için önemli. Aracın üzerinde şu an Michelin Primacy 3 var kendimi pek rahat hissedemiyorum. Her an lastiğe bir şey olacakmış gibi bir huzursuzluk var bir türlü rahat edemedim.
O lastik güzel aslında, neyi sizi tedirgin ediyor. Yumuşak hamurlu lastiktir, fiyatına göre Continental ya da Nokian bakın bence

Kasva

Sessiz
Araç Markası
2016-Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyazı
O lastik güzel aslında, neyi sizi tedirgin ediyor. Yumuşak hamurlu lastiktir, fiyatına göre Continental ya da Nokian bakın bence
Sürtmedim denecek kadar kaldırıma değdim ve baloncuk oldu. Tedirginliğim bundan. Araç üzerinde farklı farklı lastiğe gıcık olduğumdan yine aynı modeli aldım :D. Nokian bendede ağır basıyor söylediğim 3 lastikten. Halen araştırma aşamasındayım ben mi fazla pimpirikliyim bilmiyorum :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sürtmedim denecek kadar kaldırıma değdim ve baloncuk oldu. Tedirginliğim bundan. Araç üzerinde farklı farklı lastiğe gıcık olduğumdan yine aynı modeli aldım :D. Nokian bendede ağır basıyor söylediğim 3 lastikten. Halen araştırma aşamasındayım ben mi fazla pimpirikliyim bilmiyorum :)
Michelin de baloncuk ihtimali maalesef oluyor. Çok yumuşak olduğu için sanırım. Nokian candır.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Teşekkür ederim görüşleriniz için. Büyük ihtimal Nokian alıcam.
Nokian'da 1-1,5 sene sonra kılcal çatlaklar ve koparak parçalanma şikayetleri oluyor. Yeni wetproof serisinde de maalesef bu şikayetler var. Araştırın bu konuyu isterseniz.

Ben de 2 seferdir Nokian'a niyetleniyorum ama bu şikayetlerden dolayı vazgeçip başka markalar aldım.

Primacy 3'te dediğiniz gibi kayma ve güvensiz hissettirme şikayetleri varmış, P3'ten P4'e geçenlerin söylediğine göre Primacy 4 çok farklıymış ve araştırdığımda ağırlıklı olarak memnuniyet okudum. Ben de bu nedenle Primacy 4 aldım. Birkaç ay oldu ama memnunum şimdilik. 4-5 defa ani sert fren yaptım henüz ABS'yi devreye sokmadı desem yeridir. Virajlarda da iyi tutuyor henüz kayma vs bir falso görmedim. Mıcırlı yolda ses var, mıcırlı yol harici sessiz, konforlu bir lastik.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Şirket aracında falken var, şimdilik sıkıntı yaratmadı. Tabii sizinde lastikten ne beklediğiniz önemli...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ortalama bir markadır ve ortalama beklentileri karşılar bence.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Mazda 3 BL 3 farklı jant/lastik kombinasyonuyla satışa çıktı.

Kullanıcılar farklı ebat janta geçerken sapma payını hangisine göre hesaplayacaklar?:snzdglsn:

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Pitstop, hadi bakalım kışlıkları giydik, yeni maceralara devam
54537

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bu sabah kışlık lastiklerimi taktırdım, 3. sezona giriyoruz belki bir kış daha geçirebiliriz.
İlkbaharda yazlıklar değişecek ve tekrar Nokian'a devam mı dediğimde bu sefer olmaz dedi, yanaklardaki kılcal çatlak ve mini göçme şikayetleri devam ediyormuş. Michelin veya bir alt seri Hankook olabilir dedi.

Üst Alt