Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (III)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Oğuzhann
Yetkili servisler, chevroletlere üvey evlat muamelesi yapıyor, araçtan soğuman normal. Geçenlerde, siyalli yan ayna sorayım dedim, orijinal fiyatı ne bileyim diye, yedek parça elemanının tavrı mealen "işimiz başımızdan aşkın, birde chevrolet parçası soruyorsun pandemi nedeniyle parça tedariği 1-2 ay sürüyor bizde getirmiyoruz zaten, başının çaresine bak artık" şeklindeydi...

Özel servis sahibi ilgilendi sağolsun ama genel tavırları chevrolete öcü gibi bakmaları oldu. Türkiyeden çıkmış marka sanki buhar olup uçtu muamelesi var ama donanım ve fiyat olarak mükemmel noktada araçlar...

Misalen, 2014 model full donanım aracı 100 bine rahat bulursun. 2014 boş donanım piyasa araçları 130-150 bin aralığında. ;)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Misalen, 2014 model full donanım aracı 100 bine rahat bulursun. 2014 boş donanım piyasa araçları 130-150 bin aralığında. ;)
Aynen abi. Ben Lacettiyi aldığımda ölmüş 626 Lara istenen 50 bin bandina 5 bin daha koyarak almıştım. Daha genç, daha az kullanılmış. Donanım ise donanım. Performans ise performans, konfor ise konfor. Ha ben japoncu olduğum için tam araç ile duygusal bağ oluşmadı o ayrı. Birde ustasını vs tanımadığım için biraz acemilik çektim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Segment olarak kıyaslamadım, aynı segmentte Insignia var yazdım. Kalite olarak 508'i Mazda3 eşek sudan gelinceye kadar döver o ayrı tabi.

:koptum::koptum:
56308

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Segment olarak eş değer Insignia da var. C segmentte Mazda3 te var.
İnsignia da baktım özellikle cosmo donanımlısı güzel gibi, ama yakıt comfor falan 508 de daha iyi gibi duruyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen abi. Ben Lacettiyi aldığımda ölmüş 626 Lara istenen 50 bin bandina 5 bin daha koyarak almıştım. Daha genç, daha az kullanılmış. Donanım ise donanım. Performans ise performans, konfor ise konfor. Ha ben japoncu olduğum için tam araç ile duygusal bağ oluşmadı o ayrı. Birde ustasını vs tanımadığım için biraz acemilik çektim.
Abi duygusal bağ kurmakta çok sıkıntılı oluyor.. Mesela ben şuanda değiştirsem mi diye düşünüp yeni bişeler bakıyorum, sonra aklıma benimki geliyor suçlanıp kapatıyorum ekranı.. :agla:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

Oğuzhann

Katılımcı
Ne gibi muhabbet olduda Chevrolet ten uzaklastin hocam? Hemde servisi ile. Merak ettim şimdi.

Öncelikle dönen bi kaç muhabbet cruze ve captiva için yakıtının hakkını kesinlikle vermeyen, kısacası gitmeyen araçlar olduğunu kullanıcıları söyledi, servis özeldi bu arada diğer servisleri bilmiyorum, başkası da ufak tefek de olsa mütemadiyen arızaların ortaya çıktığını söyledi, kendim opele zaten ısınamamış biri olduğum için opelle aynı denmesi yetti diyebilirim, ben de babamın tanımladığı gibi nazlı araçlar olarak tanımlıyorum, mütemadiyen arıza yapan araçlar olarak aklımda yer tutan markalar yani, parçasının orijinal, ucuz ve bol bulunuyor olması tabi ki avantaj ama o parçaların değişim aralığı da farklı bi etken, tabi ki hepsi bi kenara değişim yapan ustanın da çok büyük payı var bunu da acı bi tecrübeyle gördük maalesef...

@Oğuzhann
Yetkili servisler, chevroletlere üvey evlat muamelesi yapıyor, araçtan soğuman normal. Geçenlerde, siyalli yan ayna sorayım dedim, orijinal fiyatı ne bileyim diye, yedek parça elemanının tavrı mealen "işimiz başımızdan aşkın, birde chevrolet parçası soruyorsun pandemi nedeniyle parça tedariği 1-2 ay sürüyor bizde getirmiyoruz zaten, başının çaresine bak artık" şeklindeydi...

Özel servis sahibi ilgilendi sağolsun ama genel tavırları chevrolete öcü gibi bakmaları oldu. Türkiyeden çıkmış marka sanki buhar olup uçtu muamelesi var ama donanım ve fiyat olarak mükemmel noktada araçlar...

Markalara olan yargılar insanları böyle soğutuyo zaten abi haklısın, donanımına diyecek bi şeyim yok, opelin de donanımı, iç malzeme kalitesi, yol tutuşu özellikle uzun yol konforu vs. çok iyi ama dediğim gibi nazlı araçlar, ustanın önemini de dediğim gibi acı bi tecrübeyle anladık ama ustayı bulduk çok şükür, yakın zamanda yine ziyaret etmek gerekiyo...

Son düzenleme:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
cruze ve captiva için yakıtının hakkını kesinlikle vermeyen, kısacası gitmeyen araçlar olduğunu kullanıcıları
Cruze larda evet gitmeme sorunu var.
Dediğim gibi ben Elantra fiyat bandını ele alarak Lacettileri de seçenekler arasında bulundurmani tavsiye ettim. Daha uyguna daha oturaklı bir araç olduğu için.
Lacettiler Daewoo nün bir önceki nesil D segment aracı leganzanin makyajlı hali gibi. Sanıyorum Chevrolet o kasayı makyajlayip C segmentte sokusturmus.
Üstte bir 626 ilanı var adam 67 yazmış,Gf Mazdaya. 70 bine düzgün Sonata,Lacetti varken kim alıyor bu fiyatlara anlamıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Chevrolet'ler kalbur üstü olsaydı, fayda fiyat aracı olarak kalmazdı, gereksiz pahalı olurdu, bir çoğu gibi.

Üst Alt