Alınık Yeni Macera Yeni Araç Arayışı M5, M6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bilgim yok kadir :D

Eğer o paraysa bu araçtan alıp parçalayıp satmak iyi para kazandırır :p

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
2015 şubatında bende Yaris varken test etmiştim ve hayran kalmıştım Yakup abi. Yerden yüksekliğiyle tam hafif arazi, köy yolu aracı. Sağlam da. Ön göğüs sert plastik olsa da sıpsıkı geçme olduğundan trim sesi yoktu. İç kalitesi bir Mazda olmasa da, yerden yüksekliği, yüksek oturuş pozisyonu, arabanın iç hacminin geniş olması, intense de cam tavan olması, bagajının baya geniş olması, cüssesine oranla çok az yakması avantaj.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
2015 şubatında bende Yaris varken test etmiştim ve hayran kalmıştım Yakup abi. Yerden yüksekliğiyle tam hafif arazi, köy yolu aracı. Sağlam da. Ön göğüs sert plastik olsa da sıpsıkı geçme olduğundan trim sesi yoktu. İç kalitesi bir Mazda olmasa da, yerden yüksekliği, yüksek oturuş pozisyonu, arabanın iç hacminin geniş olması, intense de cam tavan olması, bagajının baya geniş olması, cüssesine oranla çok az yakması avantaj.

Aynen öyle Mazda 6 ya göre benim için çok çok avantajlı.

Eniştem 3 yıldır biniyor ve yağ, su harici bir gideri olmadı dedi. Bende İstanbul'dan aracı memlekete getirince diyecek söz bulamadım.

Mazda 6 alıp korka korka köy yollarında habere gitmektense bu bana daha cazip geldi.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aynen öyle Mazda 6 ya göre benim için çok çok avantajlı.

Eniştem 3 yıldır biniyor ve yağ, su harici bir gideri olmadı dedi. Bende İstanbul'dan aracı memlekete getirince diyecek söz bulamadım.

Mazda 6 alıp korka korka köy yollarında habere gitmektense bu bana daha cazip geldi.
Kesinlikle abi, 6 ya yazık olur. E Asx, Mazda 5 gibi geniş hacimli de. Tek otomatik yok o da bence katlanılabilir.

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Acaba ayni asx leremi bindik :) arac boyut olarak golf ten kucuk.. arkadas ile ölçtük gerci kol ve adım hesabiyla yaptik.. ayrica bagaj olarak da cx5 den baya bir kucuk.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Acaba ayni asx leremi bindik :) arac boyut olarak golf ten kucuk.. arkadas ile ölçtük gerci kol ve adım hesabiyla yaptik.. ayrica bagaj olarak da cx5 den baya bir kucuk.

Golf'ün içinin ferahlığındandır o izlenim. Bir de ASX de sonuçta C segmenti aralarında aham şaham bir fark olmaz. Asx golften daha uzun, daha yüksek, daha geniş. CX-5 in 500 lt lik bagajıyla kıyaslarsak tabi asx küçük kalır. Ama asx f/p arabası.

ASX.
Headroom (front/rear)1,001/963mm
Legroom (front/rear)1,056/922mm
Boot space (seats up) 419 litres
Boot space (seats folded)1,193 litres

Golf 7
Headroom (front/rear)975/967mm
Legroom (front/rear)1,046/903mm
Boot space (seats up) 380 litres
Boot space (seats folded)1270 litres

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu arada anladığım kadarıyla kıyaslamayı Mazda 5 e göre söylemiş CX-5 değil.

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Golf'ün içinin ferahlığındandır o izlenim. Bir de ASX de sonuçta C segmenti aralarında aham şaham bir fark olmaz. Asx golften daha uzun, daha yüksek, daha geniş. CX-5 in 500 lt lik bagajıyla kıyaslarsak tabi asx küçük kalır. Ama asx f/p arabası.

ASX.
Headroom (front/rear)1,001/963mm
Legroom (front/rear)1,056/922mm
Boot space (seats up) 419 litres
Boot space (seats folded)1,193 litres

Golf 7
Headroom (front/rear)975/967mm
Legroom (front/rear)1,046/903mm
Boot space (seats up) 380 litres
Boot space (seats folded)1270 litres
Olcumu kendi ellerimizle yaptik 2012 golf 6 ve 2012 asx. Ve sadece genişliklerini kiyasladik cünķu araclar yan yana dururken ikimizinde aklindan yahu golf daha mi genis diye gecti.

Asx 1770 cm.iken
Golf 1786 cm
Mazda 1795 cm

Evet daha uzun olabilir! Daha yuksek ama daha geniş bir arac degil.
0fb123e5b656c35a7a1e315dcd0d4e21.jpg
3f998ab57701ddc9425c6f59a89ee5f5.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Asx sağlam arızasız sorunsuz bir araç, 1.6 mivec atmosferik motor, performansı fena değil, yakıt ekonomik, kronik bir sorunu yok. Göğüste boydan boya yaklaşık bir karış eninde yumuşak malzeme var, kapı üstleri de yumuşak sert karışımı bir malzeme. Göğüs vites kolu kolçak üçlüsü çok demode görünümde ve Mitsubishi parçaları Mazda'dan sonra can yakabilir. Mazda 5 ten geniş değil, Mazda 6 dan hiç değil, bagaj eh işte, biraz derin yükleme alanı sunsa çok daha kullanışlı olurdu.

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Olcumu kendi ellerimizle yaptik 2012 golf 6 ve 2012 asx. Ve sadece genişliklerini kiyasladik cünķu araclar yan yana dururken ikimizinde aklindan yahu golf daha mi genis diye gecti.

Asx 1770 cm.iken
Golf 1786 cm
Mazda 1795 cm

Evet daha uzun olabilir! Daha yuksek ama daha geniş bir arac degil.

ASX
Specs 1991 BMW 850i automatic (aut. 4)

Shoulder room:

1st row:
56.2 in / 1427 mm
2nd row:
55.7 in / 1414 mm

Golf 6
VW-GolfVI-09.jpg

Ön koltukta 2 cm, arka koltukta 6mm lik farkla mı Golf boyut anlamında daha iyi oluyor?
Mazda 3 BL de 1755cm bu arada. 3. nesilde 1795 e mi çıktı bilemeyeceğim ama 2. nesille 3. nesil arasında iç mekanda 3-4 cm lik fark hissedilmiyor. ;)

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Iyi demedim.. golf te asx de babamin mali degil..demeye caliatigim şey asx in standart bir c sinifi aractan cok daha buyuk olmadigi. Aramizda kalsin bj arada asx i golften cok daha fazla severim.sadece birebir o an ölçum yaptigimiz arac o oldugu icin ornek verdim.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Asx sağlam arızasız sorunsuz bir araç, 1.6 mivec atmosferik motor, performansı fena değil, yakıt ekonomik, kronik bir sorunu yok. Göğüste boydan boya yaklaşık bir karış eninde yumuşak malzeme var, kapı üstleri de yumuşak sert karışımı bir malzeme. Göğüs vites kolu kolçak üçlüsü çok demode görünümde ve Mitsubishi parçaları Mazda'dan sonra can yakabilir. Mazda 5 ten geniş değil, Mazda 6 dan hiç değil, bagaj eh işte, biraz derin yükleme alanı sunsa çok daha kullanışlı olurdu.

Vay arkadaş adım başı Mitsubishi ama parçaya geldim can yakıyor.

Acaba Mazda'ya neden parçası pahalı diyorlar bu markaların yanında ilginç.

Hayırlısı bakalım nasibimize ne çıkacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vay arkadaş adım başı Mitsubishi ama parçaya geldim can yakıyor.

Acaba Mazda'ya neden parçası pahalı diyorlar bu markaların yanında ilginç.

Hayırlısı bakalım nasibimize ne çıkacak.
Vaktindeki distribütör, 1 liralık parçayı 11 liraya sattığı için Mazda nın parçası pahalı olarak yerleşti ufku geniş olmayan dimağlara...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bir güncelleme yapalım konuya;

Arayışlarımız sürerken başlıktaki gibi maceralarda yaşamaya devam ediyorum. İstanbul Kadıköy'deki mavi premacy için güzel bir pazarlığın ardından tam bugün yarin almaya gidelim derken araç ilandaki fiyata başka birine satıldı. Fiyat bizim pazarlığın çok üstünde oldu.

Premacy gidince hayırlısı dedik ve bu arada bir yandan da ASX bakmaya da devam ettim. ASX ler güzel ve tam benlik araçlardan lakin şunu gördüm ki iç kalite olarak Mazda'nın 3 tık gerisinde. Ama yinede listemizde hala uygun fiyata düşebilrse aileye katılabilir.

Geçtiğimiz hafta sonu ilana düşen Ankara'dan siyah exclusive forumda paylaştıktan sonra arkadaş ve aileminde aman siyah olsun birşey olmaz sözleriyle 12 saatlik bir de düşünme zamanının ardından aracı araştırmaya geçtim.

Sahibi ile yaptığım görüşmenin ardından edindiğim bilgilerin ardından araç için sağolsun her zaman bize yardımcı olan Asalet @dr_azoom la da yaptığımız değerlendirme sonunda araca müşteri oldum ve adam ile anlaştık.

Çarşamba öğlen vakti herşeyi netleştirdikten sonra perşembe sabahına uçak biletini de aldım. Bu esnada aracın alım işlemi bittikten sonra bakım için Herter, ardından LPG montajı için Mocan'a gitmek için plan da yaptım. Herşey sorunsuz giderken sabah 4'te uçağa gitmek için kalktığımda telefonuma gelen "Abi sen Ankaraya gelme ben aracı satmıyorum, iban yolla uçak biletinin parasını göndereceğim." mesajını okudum ve ardından uykuya devam ettim.

Yaşadıklarıma pekte anlam veremedim ama "Herşeyde bir hayr vardır" diyerek arkadaşa mesajımı attım.

Araç opsiyonluydu ve şimdi yeni düzenleme ile yine aynen eskisi gibi ilanda. Ne yapmaya çalıştığını anlayamadım.

Neyse siyah araç bana nasip olmadı demekki hata edecekmişim deyip sayfayı kapattım.

Şimdilik durum bu şekilde arayışlarım sürüyor, acelem yok.

Güncel alınık listemde; Premacy, 323 GT, M6 ve ASX

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Demekki verilen sözlerin değeri sizin verdiğiniz fiyatın bir tık üzerinde olsun yeter.vay arkadaş onca emek zaman boşuna .hayırlı olsun sizin için

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:( :(

Vardır bir hayır demekten öte elimizden gelen bir şey yok maalesef. Hakkında hayırlısı.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Sağolasın abi ama inan hiç işim olmaz onlarla.

Japon'dan başkası yalan benim için...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Güncelleme;

İki aylık araç arama sürecini geçirmiş bulunuyorum ve aynı hıızla süreç devam ediyor. Bu süre içerisinde gelen fırsatlarda oldu lakin nasibimzde değil diye bu araçları alamadığıma inanıyorum. Aslında tam bir araca niyetleniyorum fakat fiyatını değerlendirdiğimde bir araca bu kadar para verilmez deyip geri kaçıyorum :) Tambir belirsizlik durum.

Güncel araç modellerine birde Hakan'ın tavsiyesi ile 2008 üzeri Honda Accordu ekledim. Temiz bir Mazda 6 ya verilecek paraya daha dolu ve piyasada 3 katı daha fazla bulunan D sınıfı bir araç almakta kafama yattı.

Şimdilik bu şekilde araçlara bakmaya devam ediyorum, acelem olmadığı için birazda alttan alıyor gibiyim denk gelen araçlar.

Ayrıca birde özelden şu aracı da takip ediyorum. Loading site please wait...

Doktor beye ilk görüşmemde fiyatı 40 a çekti ama pazarlık falan hiçbirşeye girmedim. Aklımın bir tarafında bu araç duruyor. Bu aracın SOHC motor olduğunu biliyordum lakin aracın kasa 1999 ama ruhsatta 2000 yazıyor ve buda demekki DOHC motor. Bu nedenle LPG takılırsa ileride yaşanacak subap ayarı sorununda motorun inmesi gerekiyor. SOHC olsa motor inmeden rahatça az maliyetle ayarlanabiliyor. Tabi bu motorda turbo olmadığı içinde LPG uyumu daha sorunsuz. Bu motora Prins marka Boxer LPG kiti 3300 TL'lere takılıyor.

Şimdilik durum böyle...

Güncel alınık listemde; Premacy, 323 GT, M6, Accord ve ASX

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt