Nokian Z Line Deneyim

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
İlk olumsuz yorum senden duydum ilginç, desibel, ekonomi, frenleme, vs gibi etiket değerleri lastik ebatlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte Nokian genel itibariyle sessiz lastik üreten bir firma aslında. Dişlerdeki çatlaklar uygun iklim ve yol şartlarında kullanılmadığından olabilir belki, ya da lastikte üretim hatası belki de.
Bülent benimki 195/65/15 ama diğer ebatlarda baktıklarımda aynı 71 veya 72 db seviyesindeler. Kendinde açıp bakabilirsin sitesinden. http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?URUNID=29
Dişlerdeki çatlaklara gelince benim yaşadığım bölgede temiz asfalt pek yok. Tatil zamanlarıda bolca stabilize yola giriyorum ondan kaynaklı olabilir. Ama yumuşak değil ve gürültülü.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yumuşak lastik isteyen goodyear ve michelin bakmalı
Derdimiz sadece yumuşaklık değil dediğin lastikleride kullandım goodyearı kapıya yanaştırmam michelinde gereksiz pahalı şu nokianlar bi
gelsinde salı elimde olur....

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün sabah itibari ile lastikleri taktırdım gerekli testleri de yaptım akşam boşlukta deneyimlerimi aktarırım şimdilik niyetlenen kim varsa hazır indirimde varken nokian ları sipariş versin derim....

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mesaj at ve sor; 4 lastik fiyatı mı bu? de... :p :p
Aynen abi sormak lazım. Yalnız benim aracın lastik ölçüleri çok olmadığı için genel olarak pahalı. Çin malı lastikleri geçersem takılacak lastikler 160 dan başlıyor tanesi. Michelin bridgestone falan ateş pahası.
Petlas nasıldır sizce?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Aynen abi sormak lazım. Yalnız benim aracın lastik ölçüleri çok olmadığı için genel olarak pahalı. Çin malı lastikleri geçersem takılacak lastikler 160 dan başlıyor tanesi. Michelin bridgestone falan ateş pahası.
Petlas nasıldır sizce?
@Oğuzhan ralli yapmıyoruz sonuçta, fazla para verme... Bende bu sefer petlas alacağım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Petlas nasıldır sizce?

195/60 yada 185/65 alırsan bolca ve uyguna bulursun. 55 yanak zaten sert olan arabayı iyice sertleştirir

Üst Alt