Nokian Lastik Hakkında Her Şey

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
Beyler lastik için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Eşimin aracına (Opel Mokka X) 215 55 18 ebatında lastik bakarken Nokian Line Suv serisinin editörlerce önerildiğini gördüm. Yazlık lastik olarak Aydın gibi sıcak bir iklimde dökülme, çatlama yaşar mıyım? Nokian Continental lastiklere göre yumuşak mıdır, ses yapar mı?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Beyler lastik için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Eşimin aracına (Opel Mokka X) 215 55 18 ebatında lastik bakarken Nokian Line Suv serisinin editörlerce önerildiğini gördüm. Yazlık lastik olarak Aydın gibi sıcak bir iklimde dökülme, çatlama yaşar mıyım? Nokian Continental lastiklere göre yumuşak mıdır, ses yapar mı?
@kadir
@ezmocesteri

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ses yapmaz abi, ben de öneririm, Continental yumuşaklığında hatta bir tık daha yumuşaktır genel olarak Nokian lastikler, nadiren de olsa iklim koşullarında çatlama yapan örnekler oldu ama birebir değişim yaptılar. Yazlık lastikte fiyata göre tercih yaparım illa Nokian demem, ama kışlık lastikte Nokian tektir.

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
Ses yapmaz abi, ben de öneririm, Continental yumuşaklığında hatta bir tık daha yumuşaktır genel olarak Nokian lastikler, nadiren de olsa iklim koşullarında çatlama yapan örnekler oldu ama birebir değişim yaptılar. Yazlık lastikte fiyata göre tercih yaparım illa Nokian demem, ama kışlık lastikte Nokian tektir.
İlginiz için teşekkürler. Diğer markalarda yaşadığım sorunlardan Nokian’dan başka yazlık lastik kalmıyor.

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Belirli seri süretim olanlarda oldu sonrası için bi şikayet görmedim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Lastikler siyah bir çemberden daha fazlasıdır.

Birçok bileşenden oluşan ve detaylı
teknik şartlara tabi olan özel teknolojik ürünlerdir.

Geliştirme çalışmalarımızın temel
ilkesi onlarca yıldır aynı kaldı: sürücülere her koşulda güvenlik ve gönül rahatlığı
sunmak.

Biz geliştirelim, siz sürün :cool:

51286

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Lastikler siyah bir çemberden daha fazlasıdır.

Birçok bileşenden oluşan ve detaylı
teknik şartlara tabi olan özel teknolojik ürünlerdir.

Geliştirme çalışmalarımızın temel
ilkesi onlarca yıldır aynı kaldı: sürücülere her koşulda güvenlik ve gönül rahatlığı
sunmak.

Biz geliştirelim, siz sürün :cool:

Ekli dosyayı görüntüle 51286

Finliler özellikle kışlık lastiklerde çok iyiler.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bizim 626'ya da yazlık lastik alacağım. Michelin sessizlik ve yumuşaklık açısından vazgeçilmezimdi lakin fiyatları uçmuş. 195 65 14 ölçüleri de galiba pek bulunmuyor. Nokian düşünmüyor değilim. Tabi ölçüleri bulabilirsem:uzgnm:

touch the sky

Katılımcı
Lastikler pahalanmış
65 yanak gene de çok şanslı tanesi 300 küsür liraya halledilir
55 yanak ile 60 arasında 70 100 TL arası para oynuyor
Ben tüm yıl tek lastik kullanacağım için ıslak zeminde de başarılı bir yaz lastiği almak istedim :)

Üst Alt