Nokian Lastik Hakkında Her Şey

PeterPAN

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Nokian kanımca Michelin den bile daha iyi bir lastik, önceki aracıma 1200 tl ödeyerek almıştım ( o zamanlar bekardık :) ) yol tutuşu olsun, sessizliğ i olsun, yumuşaklığı olsun bence üzerine olmayan bir lastik. Hele ki sessizlik ve konforu konusunda daha iyisini görmedim. Lakin lastiğin ömrü kısa :) bu yüzden dandik lastik parlatıcılar kullanarak yanakları çatlatmamaya dikkat etmek gerekiyor. Kesinlikle parlatıcı kullanılacaksa kaliteli ürünler SONAX, Meguiars kullanılmalıdır. Yoksa bir kullanan bir daha başka lastik almaz

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Nokian kanımca Michelin den bile daha iyi bir lastik, önceki aracıma 1200 tl ödeyerek almıştım ( o zamanlar bekardık :) ) yol tutuşu olsun, sessizliğ i olsun, yumuşaklığı olsun bence üzerine olmayan bir lastik. Hele ki sessizlik ve konforu konusunda daha iyisini görmedim. Lakin lastiğin ömrü kısa :) bu yüzden dandik lastik parlatıcılar kullanarak yanakları çatlatmamaya dikkat etmek gerekiyor. Kesinlikle parlatıcı kullanılacaksa kaliteli ürünler SONAX, Meguiars kullanılmalıdır. Yoksa bir kullanan bir daha başka lastik almaz
O çatlamanın parlatıcıların etkisi olduğunu sanmıyorum benim lastikler tabandan çatladı yanaklarda hiçbirşey yok zamanla yanaklarda çatlarmı bilemiyorum garanti kapsamında yeni nokian z line lar geldi 1 aydır kullanıyorum tekrar aynı problem olur mu yoksa o serinin üretiminde mi hata vardı bilemiyorum zamanla bunu anlarız

PeterPAN

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
O çatlamanın parlatıcıların etkisi olduğunu sanmıyorum benim lastikler tabandan çatladı yanaklarda hiçbirşey yok zamanla yanaklarda çatlarmı bilemiyorum garanti kapsamında yeni nokian z line lar geldi 1 aydır kullanıyorum tekrar aynı problem olur mu yoksa o serinin üretiminde mi hata vardı bilemiyorum zamanla bunu anlarız

İllaki parlatıcılardan kaynaklanıyor diyemem :) fakat bende sadece yanaklar çatlamıştı, başka bir arkadaşım da Nokian kullanmasına rağmen onda benim gibi bir sıkıntı olmadı. Ben o lastikleri 3 yıl kullandım ne balon yaptılar nede başka bir sorun çıkardılar. Çatlama olsa da bir sorun yaratmadı, kozmetik bozukluğu dışında.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yeni Nokian WR A4

x5_487703581tex.jpg

Yeni sportif Nokian WR A4 kış lastiği, kış koşullarında üstün direksiyon hakimiyetini ve güvenilir yol tutuşunu en etkin şekilde bir araya getiriyor. Yüksek performanslı otomobiller için değişken hava koşulları altında dengeli bir sürüş sunuyor.

- Fonksiyonel performans kanalları sayesinde kuru, ıslak ve karlı yollarda üst düzey yol tutuş.
- Dengeli ve kararlı yüksek hız performansı
- Maksimum konfor

Şık sırt deseni üzerindeki her bir blok ve kanalın belirli bir şekli ve rolü vardır. Bu özel tasarım, lastiğin mükemmel direksiyon hakimiyetinde ve yol tutuş özelliklerinde hissedilebilir.

Lastiğin orta alanında, kırkayağın ayak izine benzeyen çentikli kanallarla kaplı sırt bloklarından oluşan uzunlamasına güçlü bir diş bloğu bulunur.

Doğal kauçuk, silika ve kanola yağı içeren hamur bileşimi kış şartlarında mükemmel yol tutuşu sağlar.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
sizce bunlar alınırmı 2500 km kadar kullanmış ?
https://www.sahibinden.com/ilan/yed...kian-kislik-lastik-195-55-15-497182697/detay/
yoksa elimdeki iki boy büyük lastiklerimi kullansam
orjinal ölçülerim 195/55/15
geçen yıl kullandığım ölçüler 195/65/15 petlas snowmaster
fazla yakıt ve km hız göstergesi yanıltması dışında bir şikayetim olmamıştı
ama orjinal ölçü kullanmak daha iyi tabi tartışmasız
eğer bunları alırsam kendi lastiklerimi manisa için 300 tl gibi bir fiyata satıp bunlar için 200 tl ve kargo vermem gerekecek
sizce ne yapmalı
not : manisada kışlık lastik şart merkezde şart olmasa köyünde şart

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Elinde hazır kullanılabilecek durumda lastiğin varsa onlarla devam edip masraf etmemen daha mantıklı bence, ama zaten bir şey alacaksan linkteki lastikler mantıklı duruyor.

Anladığım kadarıyla orjinal ebat ve Nokian farkı olduğu için bu atraksiyon yapılacak, kendi lastiklerini dediğin fiyata verebilirsen o zaman değerlendir, ama yaması kesigi vs bir şey olmadığına emin ol.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Şirket aracına D3 almıştık geçen ay. Kuru zemin fren performansını hiç beğenmedim. Hemen kızaklıyor, abs devreye giriyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
fotoğraf bana bir adana atasözünü aklıma getirdi
"bu hayatta unutulan değil iz bırakan ol ":cool:
nokian lastik favorilerimde ilk sıralarda ;)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Subaru impreza 2008 ve Subaru Legacy 2000 ile Nokian WRD3 kullandım, awd ile birleşince muazzam sonuçları ortaya çıktı, şuan ki kışlıklarım 5 para etmez, seneye artık yeniden Nokian alırız, bu yıl ekonomik çalkantılar yaşıyorum, seneye toparlanır inşallah, birkaç hafta içinde aracı satılığa koyarsam da şaşırmayın :D

Üst Alt