Mazda 626 GE (1991-97) Multimedya Cihazı (Double Din) Değişikliğim

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Teşekkür ederim.Şimdi kullanıcı olarak ihtiyaçları belirlerken nelerin önemli olup gerektiğini siz benden çok daha iyi bilirsiniz.Yani ram falan tamam o kolay.Ama kullanırken sensör,çift tıklamada ekran açılması gibi kullanıcı dostu özellikler benim aklıma gelmez.Yani daha evvel bu amaç doğrultusunda bir tablet kullanmadığımdan dolayı kullanıcıya fayda getirip,kullanımı kolaylaştıran ihtiyaçları belirlemekte daha bir tecrübelisiniz ve benim aklıma gelmeyenler sizin aklınıza çok daha çabuk gelir.O yüzden bana "Şunu al" demeniz epeyce işimi kolaylaştırır.Geri görüş kamerası kullanmayacağımızı hesap ederek bir tablet belirleyelim size zahmet.Hızlı,uygulamalarda,özellikle de navigasyonda şişip beni saatlerce bekletmeyen bir model ve marka bakalım.Samsung,Lenovo,Asus,Huawei,Rodstar... hepsi olur.Marka olayını önemsemiyorum son yazdığınızdan sonra.Ama mutlaka yüksek hafıza kartı desteği olmasına dikkat edelim size zahmet.Film ve mediaları bir sürü karta depolayıp tak çıkart yapmak zorunda kalmayayim.Burdan veya çevremizden bildiğimiz birinden ikinci el bir şey dahi olur.Takıntım yoktur o konularda.
Yoğunluktan dolayı cevap yazamadım kusura bakmayın. Bence şöyle yapalım; samsung tabletlerin ram'i en az 1,5 gb olan ve kendi hafızası en az 16 gb olanını(sd kart girişi olması elzem) tekno marketlerden bakın ve hoşumuza gideni seçelim. Yurtdışından getirtmek istersek de yine samsung mantıklı çünkü seçenek çok ve kılıf falan bolca bulunur memleketimizde. Zenpad 8 in birkaç modeli var ve üst seviye modelleri gelmiş Türkiye'ye. O kadarına gerek yok bence, fiyat yüksek çünkü. ekran boyutu 7 veya 8 inç olması size bağlı bir durum. İlle ki geri görüş istiyorak, içinde ekran olan iç dikiz aynaları olabilir. kamera zaten pahalı değil. Kolay gelsin...

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
@süleyman46 baktım şimdi.16gb Samsung tabletlerin fiyatı 700-800 liradan başliyor :confused: Duygusal nedenlerden ötürü Samsung elenenler listesine girdi :( Daha uygun bir şeylere bakacağım mecburen.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Ben de öyle düşündüğümü belirttim önceki mesajlarda ama samsung ulaşılabilirliği açısından aklıma geldi. Ama ben gidip bir samsung almam. Sebebi kötü olması değil, fiyatını genelde hak etmiyor bence. vw gibi oldu samsung da..

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
@süleyman46 Bey,Zenpad 8 siparişini verdim ama ardından bugün evde genel temizlik yaparken sadece 3 ay kullanıp bir kenara atıp sonra da tamamen unuttuğum Asus Fonepad 7 (FE170CG) aleti buldum.Ekran özellikleri,işletim sistemi,hafıza falan tabi epeyce düşük.Ama Navigasyon ve bazı ufak program ve filmleri çalıştırabilir diye düşünüyorum ? Zenpad 8 i oğluma verip bunu kullanayim istedim ama haddinden fazla düşük kalıp bana bela olur mu bilemedim ?

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Sevindim buna.Şimdi elimde bu alet var.Bağlantı için almam gerekenler nelerdir ? Yani torpido üzerinde en stabil,kasis ve çukurlarda yerinden fırlamayacak bir stand olarak ne bakayim ? Mümkün mertebe cama yapışmayan,vantuzsuz bir şeyler tercih ediyorum.

Ayrıca kablo gibi başka alet,gereçler gerekiyor mu ? Buna geri görüş kamerası takamayacağımız için o konuyla ilgili parçaları sormuyorum.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Bu tarz bir tutucu ile konsola tutturmamız lazım.
universal-tablet-arac-tutucu-2536171173580.jpg

Tabi vantuz konsola tutunamaz. Onun için de vantuzun tutuna bileceği düz bir yüzey lazım.

HTB1_Gx.KVXXXXb0aXXXq6xXFXXXy.jpg

Bunların dışında şarj etmek için çakmaklık şarjı(mümkün mertebe 2 veya 3 Amper) şarj kablosu v.s. rutin işler. Ama çok önemli bir husus var. Güneşte kalması tableti aşırı ısıtabilir ve bu da cihaza zararlı olabilir. Konsolun yapısını tam bilemediğim için net konuşamıyorum bu konuda.

Tabletin sesini ses sistemimize aktarmak için de bluetooth alıcılar iş görürü bence. Ortalıkta kablo falan dolaşmaz sürekli. Tabi bunun için aux girişi olan bir teyp olması lazım. Daha önceki mesajlarımda ayrıntılı değindiğimi hatırlıyorum

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Bu tarz bir tutucu ile konsola tutturmamız lazım.Ekli dosyayı görüntüle 10839

Tabi vantuz konsola tutunamaz. Onun için de vantuzun tutuna bileceği düz bir yüzey lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 10840

Bunların dışında şarj etmek için çakmaklık şarjı(mümkün mertebe 2 veya 3 Amper) şarj kablosu v.s. rutin işler. Ama çok önemli bir husus var. Güneşte kalması tableti aşırı ısıtabilir ve bu da cihaza zararlı olabilir. Konsolun yapısını tam bilemediğim için net konuşamıyorum bu konuda.

Tabletin sesini ses sistemimize aktarmak için de bluetooth alıcılar iş görürü bence. Ortalıkta kablo falan dolaşmaz sürekli. Tabi bunun için aux girişi olan bir teyp olması lazım. Daha önceki mesajlarımda ayrıntılı değindiğimi hatırlıyorum

İki farklı çakmaklık aldım.Birisi konsol üzerine sabitlenip 2 çakmak girişi olan bir çoğaltıcı.

ModaCar 500 Ma 2 USB 2 Çakmak Çıkış Çoklayıcı 102668

bu da aldığım bir diğer tutucu ve çakmallık +usb çoklayıcı

ModaCar Crb 2 USB + 1 Çakmak Çıkışlı Telefon Tablet Tutucu 103406

Bu da yine abartıp aldığım bir çoklayıcı

ModaCar 1 Çakmaktan 2 USB 2 Çakmak Çıkış Çoklayıcı 33b011

Ürünleri ebat ve en rahat duracak olanını bilemediğimden üçünü birden aldım.Kayınbıradere de lazım bunlardan.İşime yaramayacak olanları ona vereceğim.Torpidom aynı alttaki gibi.Güneşten dolayı ısınma sorununu çözmek gerekli elbette.Ama nasıl olacak bilemiyorum ?

http://www.mazdagaraj.com/dosyalar/23934584a-jpg.9045/

Teyp zaten AUX girişli.Ona uygun bir Bluetooth alıcı alırım.Hangisi iyise onu alalım.Fiyat olarak hepsi aşağı yukarı aynı.Ama bizim bakacağımız işlevi düzgün olan bir tane olursa iyi olur.

Vantuzun torpidoda tutunabileceği düz bir zemin bulmaya çalışacağım.Biraz sağlam bir zemin olmasına dikkat edeceğim.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Güneşe çare bulamadım ben henüz :) tablet kılıfı ısınmayı kısmen engelleyebilir.

Torpido,cam nereye alırsak alalım bu ısınma işi olacak.Hele ki Manavgat gibi bir memlekette asfalt tost içindeki kaşar gibi erirken alet de elbette ısınacaktır.Bir hal çaresini bulabilirsem mutlaka yazıp haber ederim.Şimdi eksiğimiz sadece teyp için bir bluetooth alıcı sanırım ? Aleti alıcı üzerinden teyp ile eşleştirdikten sonra iş sadece kurulu uygulamaları açıp kullanmaya kalıyor değil mi ? Yoksa yapılacak bir şeyler var mı ?

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Tamam o halde.Pazartesi bir tane sipariş ederim.İşlem tamamlanınca resim atıp paylaşırım.Süreç içerisinde verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz sabır için çok teşekkür ederim.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Rica ederim. Bilgimizi paylaşmak için buradayız. Bluetooth alıcısının kaliteli olmasını tavsiye ederim. Versiyonu 3, 4 veya 4.1 olanından alırsanız hem sarjı uzun gider hem de ses sinyali kaybı az olur. Ben aliexpressten v4.1 olan bir alıcı aldım. Tizlerde ufak bir yırtılma dışında neredeyse hiç kayıp yok seste. Ufak tefek olmasi da cabasi.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Rica ederim. Bilgimizi paylaşmak için buradayız. Bluetooth alıcısının kaliteli olmasını tavsiye ederim. Versiyonu 3, 4 veya 4.1 olanından alırsanız hem sarjı uzun gider hem de ses sinyali kaybı az olur. Ben aliexpressten v4.1 olan bir alıcı aldım. Tizlerde ufak bir yırtılma dışında neredeyse hiç kayıp yok seste. Ufak tefek olmasi da cabasi.

Yurtiçi tavsiye edebileceğiniz kaliteli bir şey var mı ? Şimdi Aliexpress veya Amazon dan alıp 3-4 hata beklemek istemiyorum.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
@süleyman46 Bey,Bluetooth bağlantı cihazını aldım.Her şey tamam.Ancak Asus bağlantısında bir sıkıntı yaşiyorum.Elimde bir tablet-telefon.Asus Fonepad 7.Gps bağlantısı falan var.Ama sim kart olmadığından uyduya bağlanamiyorum.Haritalarda bu yüzden açılmiyor.Bazı offline çalışan haritalar var elbette.Ancak benim merak ettiğim bu aleti sim kartsız uyduya bağlatıp bağlatamayacağımız ? Root yapabileceğimiz bir program var mı ? Yoksa goolge haritalara bağlanabilmem için ille de sim kart mı gerekiyor ?

Diğer sorum ise fonepad d bir sürü kullanmayacağım ve silinmeyen programlar mevcut.Araca yönelik programlaı yükleyip sadece bunların hafızada yer almasını sağlayabileceğim bir program,root yüklemem gerek sanırım ? Bir nevi üstteki soru ile alakalı bir soru oldu bu da.

Üst Alt