Motor Yağı Katkısı ile Motor İçi Temizleyiciler Hakkında Görüşleriniz Nelerdir?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Liqui Moly nin var lpg katkısı. Aldım bekliyorum yarın gelir. 5 depo yakıtta kullanılabiliyormuş küçük paket. Almanyaya giderken benzini de fulleyip arada benzine alırım diye düşündüm.
Veli abi araç ilk benzinle başlıyor, ayrıca ben 4500 üstü benzinde olacak şekilde ayarlattım. Belki başkalarının araçlarında belli oranda benzin püskürtme de açıktır. Bu katkıda maksat kurum oluşturup subapların yüzeye yapışıp yalıtım görevi görmesi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Liqui Moly nin var lpg katkısı. Aldım bekliyorum yarın gelir. 5 depo yakıtta kullanılabiliyormuş küçük paket. Almanyaya giderken benzini de fulleyip arada benzine alırım diye düşündüm.
Veli abi araç ilk benzinle başlıyor, ayrıca ben 4500 üstü benzinde olacak şekilde ayarlattım. Belki başkalarının araçlarında belli oranda benzin püskürtme de açıktır. Bu katkıda maksat kurum oluşturup subapların yüzeye yapışıp yalıtım görevi görmesi.
O konu ayrı hocam... Benim bahsettiğim konu ise lpg sistemini temizlemesi için kullanılan katkı... Bu da sadece motto ile mümkün.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O konu ayrı hocam... Benim bahsettiğim konu ise lpg sistemini temizlemesi için kullanılan katkı... Bu da sadece motto ile mümkün.
Orası kesin.
Bir ara dolanırken lpg filtresinden sonraki plastik hortumu çıkartıp oraya sıvıyı dökerek bir temizleme yöntemi okumuştum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Normalde würth kullanıyorum ama bu seferde bunu deneyelim :)

Motto'cular kayıp abi. Nette bir sürü telefon numarası buldum, hepsi işlevsiz. Adamlar yok ortada :D
:D :D

Bende, daha önce aldığım yerlere dikkat ediyorum, soruyorum "gelmiyor artık abi" diyorlar, habersiz olanlar "o ne abi" diye aval aval bakıyor... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence Bülent ile motto işine girin kesin yırtarsınız bu sefer :kptmya::kptmya::kptmya::kptmya:
Piyasadaki veriler ve telefonların çalışmaması işlerin iyiye gittiğine işaret değil gibi... Bizim proce ölü doğmasın sonra... Gerçi ne olursa olsun, biz telefonlara cevap veririz ya... :D

Ürünün tutmama sebepleri;

Lpg bayileri/servisleri ile iletişim kurulup, piyasaya buradan girilmemesi, BRC'nin aynı katkıyı 50-60 liraya koyduğunu düşünürsek, diğer bayi veya servislerde peynir ekmek gibi giderdi.

Acemice piyasaya girilmiş olabilir, pazarlama ve tanıtım hataları vs.

Depoya dahi nasıl konulacağını bilmeyen istasyon çalışanları.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Acemice piyasaya girilmiş olabilir, pazarlama ve tanıtım hataları vs.

Depoya dahi nasıl konulacağını bilmeyen istasyon çalışanları.

Aynen öyle abi, piyasaya acemice girmişler. Toptan olarak satışını yapan bir sürü kişiye rastladım. Hatta alibaba'da bile ilan var. Planlı, programlı güzel bir ekip ve tanıtımla köşeyi dönerlerdi ama virajı alamamışlar belli ki :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Motto Brc 2A muh vardi sanki gormustum arayip sararik biara
Mesaj otomatik birleştirildi:

Motto gecen seneymis Kinap diye marka varmis 60 tl imis. Her 50 bin km bir bakimda oneriyoruz diyor Lpg icin Brc

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motto Brc 2A muh vardi sanki gormustum arayip sararik biara
Mesaj otomatik birleştirildi:

Motto gecen seneymis Kinap diye marka varmis 60 tl imis. Her 50 bin km bir bakimda oneriyoruz diyor Lpg icin Brc
BRC'nin kendi katkısı var ve 60 liradan satıyor, Motto ile aynı işi görüyor ama ismi Tunap diye geçiyor. 5 liralık filtreye 50 lira dedikleri gibi, 15 liralık katkıyı da 60 liraya iteliyorlar, pardon pardon takıyorlar... :p:D Evet, sağlam takıyorlar hemde. :)

BRC'nin kendi katkısı var ve 60 liradan satıyor, Motto ile aynı işi görüyor ama ismi Tunap diye geçiyor. 5 liralık filtreye 50 lira dedikleri gibi, 15 liralık katkıyı da 60 liraya iteliyorlar, pardon pardon takıyorlar... :p:D Evet, sağlam takıyorlar hemde. :)

Şimdi yazınca aklıma geldi, BRC'nin katkısı da kullanılabilir ancak o kadar fiyat farkını göz göre göre vermeye bence değmez... ;)

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb

Şimdi yazınca aklıma geldi, BRC'nin katkısı da kullanılabilir ancak o kadar fiyat farkını göz göre göre vermeye bence değmez... ;)
Gerek var mı abi lpg katkısına araçta herhangı bı sıkayet yoksa?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gerek var mı abi lpg katkısına araçta herhangı bı sıkayet yoksa?

Senin guzunun boya ve parlaklığından şikayeti yokken, o kadar parlatıcı, cilalayıcı, temizleyici malzemeyi alıp haftada bir ayda bir baştan sona temizlik yapmana gerek olduğu kadar bence gereği var... :) Bulabildiğim sürece, ortalama 6 ayda bir koydum ben bu katkıyı. :) Zararı olmadı, fakat bu katkı ile ilk tanıştığım dönemde, komple enjektör sistemini yenilemekten kurtulmuştum. ;)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Senin guzunun boya ve parlaklığından şikayeti yokken, o kadar parlatıcı, cilalayıcı, temizleyici malzemeyi alıp haftada bir ayda bir baştan sona temizlik yapmana gerek olduğu kadar bence gereği var... :) Bulabildiğim sürece, ortalama 6 ayda bir koydum ben bu katkıyı. :) Zararı olmadı, fakat bu katkı ile ilk tanıştığım dönemde, komple enjektör sistemini yenilemekten kurtulmuştum. ;)
O zaman almalıyım ürünü :D

Üst Alt