Mazda Motor Yağı Önerisi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ödül almış yağı burada paylaşıp ödülsüz yağa o kadar para vermek ilginç geldi bana. :)
Abi Honda servis diyor ki garantin gider bizim kullandigimiz markayi kullancaksin Araba garantisi bozulmasin. Zaten baska yag alip servise soktun mu adam araci iceri almiyor

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Sende uyanık ol... İşine gelmiyorsa alma. ;) Haraç olarak görüyorsan, gitme servise yolunma. :) çok özgür bir ülke burası yere bile tükürülüyor mesela. :p
Abi pahali araba bu simdi, bunun bi sanziman bozulsa en az 20 bin tl dir İnsan korkuyor abi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konunun ilk mesajına Liqui Moly ürünlerine ait, Türkçe/Almanca sentetik ibareleri eklenmiştir... ;) Bazı satıcıların bile bilmediği terimlere dikkat etmekte fayda var. :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Anlataya gerek yok herşey ortada

Adsız.png

Lıquı Moly 5w30 Motor Yağı Tam Sentetik Top Tec 4200 5 Litre - n11.com

alikemalakova

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
Selam arkadaşlar, 2009 bk otomatik mazda3 aracım için otomatik şanzıman yağ değişimi yaptırmak istiyorum ama bazı ustalar yağın tamamen değişmediğini , sadece 4 litre değişim yapıldığını, şanzımanın içinde de 3 litre kaldığını söylüyor.
Bu yağı tamamen değiştirecek bir yer tavsiyesi olan varmı, maliyeti ne olur. Yer kocaeli. Kocaeli de yetkili servis bile tam değişim yapmıyor.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Selam arkadaşlar, 2009 bk otomatik mazda3 aracım için otomatik şanzıman yağ değişimi yaptırmak istiyorum ama bazı ustalar yağın tamamen değişmediğini , sadece 4 litre değişim yapıldığını, şanzımanın içinde de 3 litre kaldığını söylüyor.
Bu yağı tamamen değiştirecek bir yer tavsiyesi olan varmı, maliyeti ne olur. Yer kocaeli. Kocaeli de yetkili servis bile tam değişim yapmıyor.
Ankara da herter yetkili servis tamamen yağı değiştiriyor.
Zaten 4 litre yağ değişimi bir işe yaramıyor diyorlar.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu konuda Adem usta bir gün şanzımanı ellerine alırlar demiş. Nedir olayın aslı zararı var mı yok mu. Bm de flush yapmayın diyor da bl de göremedim.
Düşündüğüm tamamen yağsız çalışmıyor sadece kötü yağ bitesiye kadar 2 3 saniye çalıştırılıyor. Bundan da birşey olacağını sanmam aslında.

alikemalakova

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Hatchback
Tam değişim olmazsa bir anlamı olmayacağını düşünüyorum, o yüzden yarım değişim yaptırmak istemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekinci mazda, Adem usta
Tam değişim mi yapıyor acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında aracın bakım zamanı gelmek üzere
1-otomatik şanzıman tam yağ değişimi
2-motor yağ değişimi
3-filtre değişimi
Bunları hangi marka kullanmalıyım
Fiyat olarak ne tutar
Araç: 2009 bk hb otomatik 145 binde lpg'li

Son düzenleme: