Mazda 626 GF (1997-02) Otomatik Şanzıman Hold Lambası Yanıp Sönüyor

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@1998model 626 sizin filtre piyasada olabilirdi, birde araştırdınız mı telli tip olabilir telli tip ise sipariş de vermenize gerek yoktu temizlenebiliyordu.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Kağıtmış bizim ki sordurdum biraz ama net Bilgim yok. Değişimler yapılana kadar kullanmak istemiyorum şanzıman arıza falan verir diye

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşlar, şanzıman yağı ve filtresi değiştirilecek demiştim ya , filtre hala gelmedi Avrupa’da ki depodan gelecekmiş 15 gündür bekliyoruz normal mi ?
Doğrudur, stokta yok ise Belçika'dan talep ediliyor, normalde 15 günde geliyor, tabi talep 15 gün önce oluşturulduysa, aksi durumlarda süre uzayabiliyor.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bugün sanayiye geldik arkadaşlar, şanzıman yağ filtresi temiz çıktı yapın rengi de normal seloloid diye iki tane vites geçişini düzenleyen yer var oralarda baya bir pislik ve atık yağ çıktı inşallah düzelir yoksa beyinden bakılması gerekmiş servise gitmek gerekirmiş

Ekli dosyalar

• AE9AD0C7-C43B-4559-9A1B-D6F3D7693B14.jpeg
    AE9AD0C7-C43B-4559-9A1B-D6F3D7693B14.jpeg
    279.2 KB · Görüntüleme: 53

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Bugün sanayiye geldik arkadaşlar, şanzıman yağ filtresi temiz çıktı yapın rengi de normal seloloid diye iki tane vites geçişini düzenleyen yer var oralarda baya bir pislik ve atık yağ çıktı inşallah düzelir yoksa beyinden bakılması gerekmiş servise gitmek gerekirmiş
Hadi inşallah bakalım. Oradayken bir de giriş mili hız sensörünün de bağlantılarını kontrol ederseniz. Belki kirlenmiştir.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Sorunlar giderildi gibi sanki , direksiyon gayet yumuşak şu anda amartisörler değiştiği için araç daha düzgün gidiyor hold düğmesi yine tam düzgün çalışmıyor sanki ama mühim değil inşallah tekrardan tcs of ışığı yanmaz

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bugün sabah yine tcs of lambası yandı ve hold ışığı yanıp söndü araç gaz verince öksürür gibi oldu ve stop etti.. herhalde bilgisayara bağlanması gerekecek

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bugün LPG beyninde kaçak olduğunu tespit etti lpg ci, motora sürekli sızıntı şeklinde gaz gidiyormuş sorunun bundan olabileceğini söyledi ve lpg beynini değiştirdi ancak yine düzelmedi :acpsnr: bakalım daha ne yapacağız :])

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Hocam aracı test cihazına bağlat bence parana yazık olmasın. Çünkü sorun elektriksel. Ben ilk başta katkı falan da kullandım faydasını çok gördüm lakin bu bypass gibi oluyor. Eğer sorun sensör kaynaklıysa kolay ve ucuz bir şekilde sorunu halletmiş olursun. Bu tip konularda herkes birşeyler söylemese olmaz zaten. Ondan olabilir bundan olabilir derler ama olan sadece cebine olur.

Son düzenleme:

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Ben Antalya Mazda mepazı aradım oradaki usta ile görüştüm bana şöyle söyledi “ cihaza bağlamanın nokta Atışı sonuç vermeyeceğini aşama aşama bakmanın daha doğru olacağını “ söyledi , katkı dediğiniz nedir ? Markası falan

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Denemek gerekir diyorum ben. Denem yanılmadan ziyade bilinenden bilinmeyene gitmek daha kolay ve ucuz olabilir diye düşünüyorum. Marka derseniz wynns, würth, liqui moly var. Ben wynns kullanmıştım.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
otomatik şanzıman servisine gidin servislerde dışarda bir otomatikçi ile çalışıyor zaten servis içinde otomatik şanzıman yapılamaz
şöyle bir servis olsa yakınınızda keşke gitseniz

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Efsaneymiş adam , ama lpg ci arkadaşın dediği kafama yattı benim. Beyinden motora doğru gaz sızıntısı olduğu için ilk marşta gaz ile benzini araç bir arada yakmaya çalışıyor bu seferde vitese geçince motora yük biniyor ve araç yakıtı yakamadığı için ilk etapta bu hatayı veriyor dedi bana na mantıklı geldi karşılaştıkları bir durummuş adam beyni değiştirdi bunu Pazartesi kadar deneyin sonuç alırsanız o zaman ücreti alalım sonuç alamazsak sökeriz geri tüp beynini dedi .. böyle esnaflar canımı Yesin çok taktir ettim adamı

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@1998model 626
problem omu bilmiyorum ama otomatik şanzımanda her şey önemli yani diğer arızaları halletmiş olmanız lazım.
-kötü buji bile motora yeterli güç vermeyip tork konvektörünün yeterli torka gelememesine sebeb ve bununla beraber tüm ateşleme elemanları (bobin kablo)
-kötü gaz ayarı aynı şekilde yine torka etken
-pis boğaz kelebeği tps yi yanıltıp vites geçiş zamanlarını etkilemek demek
-zamanında değişmeyen şanzıman yağından bahsetmeye gerek yok zaten

kısacası araç üzerindeki tüm verimsizlik otomatik şanzımanın verimsiliğinin başlangıcı olur çünkü otomatik şanzıman ilk hareketi tork konvektöründen alıyor.onun çalışma sistemine aykırı hiç bir şey olmaması lazım ki ondan sonra bekleneni yapsın.
yani altını çizmek istediğim nokta şu arabanın motoru ne kadar sağlıklı olursa otomatik şanzıman o kadar sağlıklı olur çalışma mantığı o çünkü grankdan gelen devri katlayıp katlayıp işini yapmak.
tabi içerde bir problem varsada bu açılmadan düzelemez.ama ben olsam bu tüp olaylarını halledince artık başka bir şey kalmıyorsa katkılarıda bir denerdim.

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Efsaneymiş adam , ama lpg ci arkadaşın dediği kafama yattı benim. Beyinden motora doğru gaz sızıntısı olduğu için ilk marşta gaz ile benzini araç bir arada yakmaya çalışıyor bu seferde vitese geçince motora yük biniyor ve araç yakıtı yakamadığı için ilk etapta bu hatayı veriyor dedi bana na mantıklı geldi karşılaştıkları bir durummuş adam beyni değiştirdi bunu Pazartesi kadar deneyin sonuç alırsanız o zaman ücreti alalım sonuç alamazsak sökeriz geri tüp beynini dedi .. böyle esnaflar canımı Yesin çok taktir ettim adamı
Sıralı sistem değilmi tüp? Sıralı ise kaçak varsa enjektörden yapar. Depodan vanayı kapatın tüp bitip benzine geçsin,sabaha düzelmesi lazım.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Sıralı sistem değilmi tüp? Sıralı ise kaçak varsa enjektörden yapar. Depodan vanayı kapatın tüp bitip benzine geçsin,sabaha düzelmesi lazım.
Tam olarak tüpün bir adet kablosunun çekildiği yerden kaçak yapıyor sürekli lpg akışı vardı

Ekli dosyalar

• BC465551-360E-41E1-AA80-7A7CC2EFA839.jpeg
    BC465551-360E-41E1-AA80-7A7CC2EFA839.jpeg
    271.8 KB · Görüntüleme: 17

Üst Alt