Mazda 626 GE (1991-97) Kapı Fitilleri Hakkında

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Fitiller sorun malesef yan sanayi ürünler ya yerine oturmuyor ya da biraz kalın oluyor, en iyi çözüm yetkili servis ama orada da ciddi bir fiyat çıkıyor.

Şase de olan fitiller piyasa var. Geçen sene takımına 200 TL fiyat veriliyordu. Ama kapıda olanlar piyasada yok. Yetkili servisten başka yerde bulmak zor, fiyatıda 1000 TL den fazla. Temiz çıkma bakmanız lazım.

Bu fitilleri metre olarak satanlar varmış.Oradan alırsak yine de uymaz mı acaba ? Arabaya yaklaşık 7000 lira masraf ettim.Fitiller için 1200 lira vermem şu aşamada mümkün değil.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu fitilleri metre olarak satanlar varmış.Oradan alırsak yine de uymaz mı acaba ? Arabaya yaklaşık 7000 lira masraf ettim.Fitiller için 1200 lira vermem şu aşamada mümkün değil.
2 yıl 92 626 kullanılan biri olarak hangi parçanın bulunup bulunmadığını takip ettim. Metre ile satılanlar uysaydı yapanları görürdük elbet.
Siz yinede araştırın, çıkma temiz bulabilirseniz sizi bir kaç yıl götürebilir

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Vallahi arabayı aldığımdan beri duman oldum.Ancak yine de soğumadan ve aracımı sevmekten vazgeçmeyeceğim.Çok severek aldım ve yarın sanayiden aldıktan sonra ufak ufak diğer sorunları halledeceğim.İnşallah bu fitilleri ucuza bir yerden bulabilirim ?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Araştırılırsa yan sanayii fitil bulunur bence. Eğer yırtık yoksa bakım malzemesi alın biraz kendine gelir.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Güllas Otomotiv şu adrese bir sorun daha önce 323'ü olan bir üyemiz fitil almıştı.

Aradım ve Uğur bey diye biriyle görüştüm.Kapı fitilleri 160 lira.Şase fitilleri yokmuş.Ancak sedan kasanınkini veriyorlarmış.Bu da 10 cm uzun geliyormuş ama ucundan 10 cm kesip japon ile yapıştırılıyormuş.Bunun fiyatı da 200 lira ama bunu da 160 lira dan verebileceğini söyledi.Bagaj fitili için de 50 lira istedi ve böylece toplamda 370 liraya hepsini yenileyebiliyorum.Kalite olarak nasıldır bilemem ancak 4-5 sene götürse yeter de artar bence.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aradım ve Uğur bey diye biriyle görüştüm.Kapı fitilleri 160 lira.Şase fitilleri yokmuş.Ancak sedan kasanınkini veriyorlarmış.Bu da 10 cm uzun geliyormuş ama ucundan 10 cm kesip japon ile yapıştırılıyormuş.Bunun fiyatı da 200 lira ama bunu da 160 lira dan verebileceğini söyledi.Bagaj fitili için de 50 lira istedi ve böylece toplamda 370 liraya hepsini yenileyebiliyorum.Kalite olarak nasıldır bilemem ancak 4-5 sene götürse yeter de artar bence.

Bagaj fitilini metre ile satılan şekilde İzmir Laspa'dan aldım. Fakat şu anda resmen bagaj kapağı yukarıya doğru esnedi. Yani hiç memnun değilim. Siz fitilleri değiştirdiğinizde forumda yazarsanız çok makbule geçer. Ben de bagaj ve sol ön kasa fitilini değiştireceğim.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Bagaj fitilini metre ile satılan şekilde İzmir Laspa'dan aldım. Fakat şu anda resmen bagaj kapağı yukarıya doğru esnedi. Yani hiç memnun değilim. Siz fitilleri değiştirdiğinizde forumda yazarsanız çok makbule geçer. Ben de bagaj ve sol ön kasa fitilini değiştireceğim.

Hocam bu fitil olayını çok araştırıyorum gerçekten.Somut bir adım atıp değiştirdiğim an resimli ve detaylı anlatımı yapacağım inşallah.En güzeli servisten orijinal almak ama ona da güç yetmiyor maalesef.1200-1400 lira arası tutuyor anladığım kadarıyla :(

Üst Alt