Mazda 626 GE (1991-97) Kapı Fitilleri Hakkında

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
diğer kasalar bilmiyorum ama benim araçta bayağı bir cam, rüzgar sesi var
fitiller çok yıpranmış durmuyor ama fitilleri değiştirmeyi düşünüyorum
burada [member=9]domestos[/member] veli abinin paylaştığı bir yer vardı, izmirde bir fitilcinin numarasını vermişti, onlar nereden tedarik ediyor ve kalitesi nasıl bilmiyorum, veli abi bilgi verecektir
onun dışında netten araştırdım, dh de bir eleman bu işle uğraştıklarını birçok yere tedarik ettiklerini söyledi
iletişim bilgilerini verdi, ben onun yazdıklarını paylaşayım, ankaradaki firmadan bilgi alacağım müsait zamanda, ilgilenen arkadaşlar olursa diye paylaşıyorum

"Aşağıdaki firmalara biz veriyoruz
Bunlarla irtibata geç mutlaka..

http://elastika.com.tr/ ankara
0312 395 99 70 -ALİ LEVENT AKIN
----------------

GÖZ-PA KAUÇUK
0 224 271 17 87
ismail şengul
http://www.gozpakaucuk.com.tr/ BURSA
kargo ile de yollayabilirler

Bu 2 firmaya da TANKAUCUK tan size yönlendirdiler beni diyebilirsin
yardımcı olurlar mutlaka.
web sayfalarında belirtmeseler de ellerinde her türlü fitil var. Çoğunu biz üretiyoruz.

Gene bursada http://www.gozdelerotomotiv.com bu firmaya da veriyoruz
Konyada
http://www.birkonlastik.com.tr
"

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Orijinalini almayacaksan bu maceraya girme. Hiç bir yan sanayi orijinalinin 20 yıllık haline bile tutmuyor bilgine.
Aracının eksiklerini bir liste yapıp en önemlilerden başlasan senin için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Orijinalini almayacaksan bu maceraya girme. Hiç bir yan sanayi orijinalinin 20 yıllık haline bile tutmuyor bilgine.
Aracının eksiklerini bir liste yapıp en önemlilerden başlasan senin için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
liste hazırlıyorum [member=2]Oğuzhan[/member] :)
en önemli işim parayı denkleştirip adem ustada tüm mekanik ve elektrik aksamları elden geçirip yapılacakları yaptırmak
bunlar da ekstrası, bilgi toplama amaçlı

o kadar dandik mi şimdi bu yan sanayi fitiller, adamlar bayağı iddialı kaliteli olduğu konusunda, tabi orijinalini tutmaz ama o da bayağı pahalı galiba 400 tl yi buluyor galiba belki de daha fazla

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilgilendirme için teşekkürler... Vaktinde ben araştırmıştım bu olayı ve orijinal bulamadığım için yan sanayi işine girmedim, fitil içlerine akvaryum hortumu diye tabir edilen malzemeden yaptıracaktım fakat guzuyu satmak durumunda kaldığım için bu olayı deneme fırsatım olmadı...

Türkiye'de orijinal yok, özellikle 323 ve 626 kasaların yok, sipariş ile getirtebiliyorlar fakat benim o dönemde aldığım fiyat 500 Yeni Türkiye Lirası civarındaydı...

Takdir sizlerin.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bilgilendirme için teşekkürler... Vaktinde ben araştırmıştım bu olayı ve orijinal bulamadığım için yan sanayi işine girmedim, fitil içlerine akvaryum hortumu diye tabir edilen malzemeden yaptıracaktım fakat guzuyu satmak durumunda kaldığım için bu olayı deneme fırsatım olmadı...

Türkiye'de orijinal yok, özellikle 323 ve 626 kasaların yok, sipariş ile getirtebiliyorlar fakat benim o dönemde aldığım fiyat 500 Yeni Türkiye Lirası civarındaydı...

Takdir sizlerin.
peki abi 500 tl denilen sette hepsi var mı? cam , kapı , bagaj? yoksa sadece kapı fitilleri miydi?

Kazasker

Katılımcı
ben 323 için 4 kapı 1800 tl+kdv fiyat aldım cuma günü.
dün bagaj su giriyor diye lastiği yeniledim. sanayiden metresi 5 tl den etli fitil aldım. bagaja taktım. ne ses var nede su. sadece bagaj fitili 56+kdv dedi servis. ne gerek var maceraya:)

Kazasker

Katılımcı
ayrıca daha önceki farklı marka araçlarda toplam 100 liralık yan sanayi fitil kullandım. hatta her aldığım aracın fitillerini yenilerdim. hiç bir olumsuz yanını görmedim. yan sanayi bile olsa 25 yıllık fitilden iyidir her halde. çünkü bu lastiğin ömrü max. 10 yıl. bence yan sanayi alın. çokta kalitesiz olmadığını göreceksiniz :?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
ben 323 için 4 kapı 1800 tl+kdv fiyat aldım cuma günü.
dün bagaj su giriyor diye lastiği yeniledim. sanayiden metresi 5 tl den etli fitil aldım. bagaja taktım. ne ses var nede su. sadece bagaj fitili 56+kdv dedi servis. ne gerek var maceraya:)
hay maşallah
hemen topuk topuk :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bagaj fitili dışarıdan alınabilir özel bir şekli yok. Metre hesabı alıp takın. Ama kapılar farklı deliklerin birebir oturması gerekiyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
yukarda bilgilerini verdiğim firmalar ile görüştüm
ankaradaki firma sadece 323 için var dedi 4 kapı 150 tl

bir tek gözpakauçuk elimizde var dedi, ama yerli üretim değilmiş, taiwandan geliyormuş, şimdiye kadar sıkıntı çıkmadı dedi, ankaraya da mal gönderiyorlarmış
ancak sadece kapının kendisine takılan fitiller varmış, tanesi 40 tl dedi, 4 kapı 160 tl, problem olursa geri gönderin paranızı iade ederiz dediler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yukarda bilgilerini verdiğim firmalar ile görüştüm
ankaradaki firma sadece 323 için var dedi 4 kapı 150 tl

bir tek gözpakauçuk elimizde var dedi, ama yerli üretim değilmiş, taiwandan geliyormuş, şimdiye kadar sıkıntı çıkmadı dedi, ankaraya da mal gönderiyorlarmış
ancak sadece kapının kendisine takılan fitiller varmış, tanesi 40 tl dedi, 4 kapı 160 tl, problem olursa geri gönderin paranızı iade ederiz dediler

Problem takıldığında olmuyor zaten, ömrü uzun olmuyor ve iade etme şansın kalmıyor... Fakat; bu paraya da ancak bu oluyor... İyi mal iyi para yani...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
4-5 yıl çok iyi bir süre , o kadar dayansa süper
şimdi tutp bunları alıp taksam cam sesi azalır mı, değer mi buna o da meçhul

Üst Alt