Mazda 626 GE (1991-97) Hararet Göstergesi Aniden Yükselmesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sagolasın abi. Hiç utanmıyolarda o kadar çok parayı isterken :)

626'sı olan bir arkadaşında km saati bozulmuş. Saat tamiri yapan bi yere gitmiş. Usta yaparız demiş. Araç sahibide ne kadara maal olur demiş. Ustada 400'e hallderiz demiş. Sanki arabaya motor yapıyor :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş Olsun Hakan Sorunun Çözülmesine Sevindim..Şile Sanayide Benzer Olay Benimde Başıma Geldi..Muayene de Aracı Teslim Alıp Kenara Çektim Evrakları Ruhsata Koyduktan Sonra Baktım Marşta Tık Yok..Buldum Bi Elektrikçi Az Bi Uğraştı Çalıştırdık Arabayı..Nesi Varmış Dedim Soketin Gevşemiş Sıkıp Yerine Taktım Dedi 40 tl İstedi..Ne Yaptın ki O Kadar Para İstiyon Dedim Kavga Döğüş Söylene Söylene 30 tl Verdim..Ertesi Gün Tekrar Arıza Yaptı..Ümraniye Sanayide 100 Tl Verip Komple Baktırdım..Çok Şükür Bi Sıkıntı Yok..

Aldığı 30 liranın zaten hayrını da görememiştir ustacık...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ahh ahh bu biseymi astinada spor direksiyon taktim kornayi airbag makarasindan geciremedim sanayide biyere gittim adam fikri soylersem 50tl yaparsam 100tl dedi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ahh ahh bu biseymi astinada spor direksiyon taktim kornayi airbag makarasindan geciremedim sanayide biyere gittim adam fikri soylersem 50tl yaparsam 100tl dedi...

Mazda Garaj üyeleri; burada bedavadan yüzlerce fikir üretip paylaşıyoruz, ettiğimiz zarara bak gari sen... :D

enes1233

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Ayni sorun bendede war gosterge saatinin arkasindaki vidalari sktm hararet ibresi aniden tavan yapiyor

ugurceyhan24

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı hb
Öncelikle herkese selamün aleyküm arkadaşlar aranızda yeniyim bende artık Mazda sahibiyim aracım Mazda 626 1.8 16 valf modeli sorunuma gelince arabamı ilk calistirdigim motor soğuk iken yaklaşık 500-600 metre yol almamla birlikte arabamın harareti orta çizgiye geliyor sanayideki ustama goturdugumde hararet sensorunden olabileceğini söyledi değiştirdi fakat sorun devam ediyor neden olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle herkese selamün aleyküm arkadaşlar aranızda yeniyim bende artık Mazda sahibiyim aracım Mazda 626 1.8 16 valf modeli sorunuma gelince arabamı ilk calistirdigim motor soğuk iken yaklaşık 500-600 metre yol almamla birlikte arabamın harareti orta çizgiye geliyor sanayideki ustama goturdugumde hararet sensorunden olabileceğini söyledi değiştirdi fakat sorun devam ediyor neden olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Açmış olduğun konu, buraya taşınmıştır, ayrıca forumda konu açmadan önce arama yapmakta veya ilgili bölümü okumakta fayda var. :)

http://www.mazdagaraj.com/konular/forumda-arama-nasil-yapilir.7498/

Tanışmaya da bekleriz.

http://www.mazdagaraj.com/forum/yeni-uyelerimiz.12/

Kolay gelsin. :)

06yasing

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
selamın aleyküm arkadaşlar aracımda hararet gösterge problemi var kontağı açar açmaz ibre sona dayanıyor kontağı kapatınca iniyor hararet müşürü değişti sonuç aynı . kontak açıkken müşürün fişi çekildiğinde ibre en dibe düşüyo fakat takar takmaz gene en sona geliyor. motorun ısısı fan açması çalışması normal sizce nedeni ne olabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
selamın aleyküm arkadaşlar aracımda hararet gösterge problemi var kontağı açar açmaz ibre sona dayanıyor kontağı kapatınca iniyor hararet müşürü değişti sonuç aynı . kontak açıkken müşürün fişi çekildiğinde ibre en dibe düşüyo fakat takar takmaz gene en sona geliyor. motorun ısısı fan açması çalışması normal sizce nedeni ne olabilir

Mesajının taşınmış olduğu bu konuyu inceleyebilirsin.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benzer sorun 3 sene önce yaşadım. Büyük ihtimalle hararet göstergesi bozuk.

Üst Alt