Mazda 3 Ses Sistemi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Anlaşılan siz beni iyice masrafa sokmaya niyetlisiniz. Şimdi bi de kazan diyceniz, ocak diyceniz, en sonunda bi bakmışım ki koltukları da deri yaptırmışım:p du bakayım, bi bakam şu modeller neymiş

Önce buraya uğrayıver :D

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback

iae

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hatchback
Arkadaşlar 2011 bl kasa araca sahibim. Aracım da orjinal ses sitemi var. Sistem çalışıyor ama hoparlörler den ses gelmiyor. 2 kere düzeldi yine gitti ses. Ne gibi bir sıkıntı olabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar 2011 bl kasa araca sahibim. Aracım da orjinal ses sitemi var. Sistem çalışıyor ama hoparlörler den ses gelmiyor. 2 kere düzeldi yine gitti ses. Ne gibi bir sıkıntı olabilir
Doğru bölüme açtığın konu, buraya taşınmıştır... :)

Hoparlörler ömrünü tamamlamış olabilir, müzik sisteminin çıkışları yanmış olabilir. Deneme yanılma ile kontrol etmek lazım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

Teybi söküp arkasındaki soketi kontrol edin.
4 hoparlörden aynı anda mı ses kesiliyor?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teybi nasıl sokecem yapabilir miyim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sen ses verme senin ki gürültü oluyor sadece :koptum::koptum:
Vidaları çakma çivata yaptım basınç kaçırma varmı falan diye bakıyordum o sıra bi video atam dedim @Murat Yılmaz abime
Mesaj otomatik birleştirildi:

Subwooferın kabinin içine bitüself yaptım daha önceki kullandığım jbl w12gti subwoofer'ımda tınısı bi hoşuma gitti, sonra JBL söküp yerine pioneer 1200F taktım oda iyiydi olum kadir karamet bitüsetfde arabadaki subwooferın kabinin içinede yap dedim.

Bitüsetf alıp kabinin içini kapladım.

Bu tür sistemlerle uğraşanlar bilirler bası sök tak o delikler yalan olur maf olur.

Bunun içinde M5 çakma somun (ağaç somun diyende var) aldım.

Bunun ince noktası subwoofer montaj çapını ile kabin montaj çapı aynı olmalı kurtaracak et payı çok az.

Delikler net ortalı delinmeli hata kabul payı %2 falan çalıştıgınız parça mındar olabilir.

Delikler net yapabilmek için en düşükden yukarı doğru 3-4 matkap ucu ile delikleri deldim.

Çakma somun iç kısmına tutkal sürdüm çivataları atıp vidalamaya başladım kademeli olarak buda mdf ye saplanmaya başladı.
Tutkal yerine hızlı yapıştırıcı vs de kullanabilirsiniz.

Artık vidalı değil çivatalı olmuş oldu.

55890

55891

Son düzenleme:

Üst Alt