Mazda 3 BM Skyactiv Boya Problemi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda türkiye ile şu an görüştüm ilgili birim dönüş yapıcakmış. Öğrensem nedenini bende kaynaklanan birşey mi yoksa araçtan mı kafamı karıştırıyor kime gösterdiysem boyacılar bile ilk defa gördük böyle birşey diyolar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sağolun bilgiler için, tekrar geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda hallolur.

ersinnsahin

Sessiz
Bu konuyu çok merak ediyorum. Acaba yurtdışındaki araçlarda da durum böyle mi? İki farklı renkte de benzer sorunlarla karşılaşmak şaşırtıyor insanı. Geçmiş olsun.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu konuyu çok merak ediyorum. Acaba yurtdışındaki araçlarda da durum böyle mi? İki farklı renkte de benzer sorunlarla karşılaşmak şaşırtıyor insanı. Geçmiş olsun.
Aslında çok benzer değil. Resimler sonradan eklendi ben benzer diye öncesinde yazmıştım. Birisi verniğin üstünde birisi altında. Bizde merak ediyoruz şuan beklemekten başka da bize düşen birşey yok malesef.

Erdemfa35

Sessiz
Olcak olan belli kullanıcı hatası dışarıdan gelmiş. E diyorsun verniğin altında? Kimyasal madde boya ile reaksiyona girmiş boyayı bozmuş. Arkadaş sabah aradım mazda türkiye yi ilgili bölüm size dönüş yapıcak dediler akşama kadar bişey yok. Biz vw den kaçtık mazda sorunsuz dedik düştüğümüz duruma bak ya yazıklar olsun paramızla rezil olduk.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vardır bir çözümü sabırlı olalım, dönüş yapsınlar olumlu bir şey çıkar muhakkak... İyi şeyler düşünmeli ki, iyi olsun.

magic

Sessiz
enteresan...üst katmana zarar vermeden alta geçen kimyasal mı varmış?
...
çözümü bulup uygulamak yerine "sorun bizden değil" yaklaşımını göstermek,
3-5 kuruşluk maliyeti düşünerek müşteri memnuniyetsizliğine sebep olmak..
severek uyguladığımız şeyler...

artık değişmeli bazı şeyler
hele mazda da herkesten önce değişmeli...

ben de sonuçta bu problemi size maddi külfet olmadan çözeceklerini düşünüyorum
ama insan ilk anda da çözüm odakli, müşteriyi önde tutan bir yaklaşım görmek istiyor..

ersinnsahin

Sessiz
Olcak olan belli kullanıcı hatası dışarıdan gelmiş. E diyorsun verniğin altında? Kimyasal madde boya ile reaksiyona girmiş boyayı bozmuş. Arkadaş sabah aradım mazda türkiye yi ilgili bölüm size dönüş yapıcak dediler akşama kadar bişey yok. Biz vw den kaçtık mazda sorunsuz dedik düştüğümüz duruma bak ya yazıklar olsun paramızla rezil olduk.

Yapmayın hocam en büyük derdiniz bu olsun. Haklısınız insanın keyfi kaçıyor ama millet ne paralar veripte ne mekanik problemlerle karşılaşıyor. Daha geçenlerde arkadaş sıfır polo aldı triger kayışını tutan parçadan ses geliyormuş üstelik bir kaç kişide daha aynı sıkıntı var. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür. Siz telefon beklemeyin tavrınızı koyun aramıyorlarsa sıkıştırın derim.

saliher

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu arada benim sivilceler tekrar çıktı. Perşembe günü saha mühendisleri arabayı incelemeye gelecekler servise. Ya sabır. İyi ki satmamışız arabayı rezil olurduk valla...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cips kola ve çerez yasak demediler mi hiç? :)

Bu durumu onlar daha iyi biliyordur ama illaki kıvırtacaklar... Umarım olması gereken şekilde neticelenir bu durum... Yoksa; biz dahil herkese sıkıntı...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Toronto da o kadar çok Mazda 3 olmalı ki, adamlar forum kurmuş... Bizdeki durum içler acısı.

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

saliher

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yeni bir kaynak bunun demir yolu taşımacılığı nedeniyle olduğunu söylüyor.
Tren freninin oluşturduğu bu tozlar araç üzerinde fazla kaldığında boyaya işliyor ve zamanla kusuyormuş.

Ekli dosyalar

• Ekran-Resmi-2015-05-18-11.48.22.jpg
    Ekran-Resmi-2015-05-18-11.48.22.jpg
    127 KB · Görüntüleme: 78

Erdemfa35

Sessiz
Servisin dediği asit gelmşş , piyasadaki boyacıların demesi boyada problem var

Üst Alt