Mazda 3 BL (2009-13) Sübap Sorunu ve Değişimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konuda yazılanlar bildirim olarak geliyor normalde ama telefonda bir sıkıntı var sanırım dün gece bildirim geldi sadece kaç gündür yazılanları hiç görmedim görseydim gelip giderken yardımcı olmayı isterdim ,inşallah aracınız istediğiniz gibi olmuştur konunun faydası olduysa sevinirim yolunuz yine denizliye düşerse haberleşelim beklerim her zaman

Tapatalk

Konunun faydası fazla fazla oldu Serkan, teşekkürler... Başka bir yerde yazmış olduğun sorun öylece kalmıştı hatırlarsan ama burada hem sana çözüm bulundu (gerçi kendi imkanlarınla buldun da neyse çözüm çözümdür :) ) hem de forumların temel amacı olan yardımlaşma esasına göre başka başka insanlara da yardımcı oldun...

Herkeslere kazasız günler, keyifli forumlar... Bayrak Oto'ya da ayrıca teşekkürler...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Konunun faydası fazla fazla oldu Serkan, teşekkürler... Başka bir yerde yazmış olduğun sorun öylece kalmıştı hatırlarsan ama burada hem sana çözüm bulundu (gerçi kendi imkanlarınla buldun da neyse çözüm çözümdür :) ) hem de forumların temel amacı olan yardımlaşma esasına göre başka başka insanlara da yardımcı oldun...

Herkeslere kazasız günler, keyifli forumlar... Bayrak Oto'ya da ayrıca teşekkürler...

Doğru söylüyorsun abi ,sorun olunca birde çözüm bulamayıp konuda havada kalınca insan aracından bile soğuyabiliyor , bu foruma katkı sağlayabiliyorsam ne mutlu bana , iyiki bana mesaj atıp davet etmişsin buraya , ben teşekkür ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Doğru söylüyorsun abi ,sorun olunca birde çözüm bulamayıp konuda havada kalınca insan aracından bile soğuyabiliyor , bu foruma katkı sağlayabiliyorsam ne mutlu bana , iyiki bana mesaj atıp davet etmişsin buraya , ben teşekkür ederim

Başka başka forumlardaki eksiklikeri gördüğümüz için daha iyisini yapmak amacıyla yola çıktık ve sizlerin sayesinde çok şükür bu amacın gerçekleşmesi yolunda hızlı ve güçlü adımlarla ilerliyoruz...

Ortamın güzelliği ve sıcaklığı; elinden geldiğince herkesi bir birine yardımcı olmaya zorluyor zaten... :)

Mazda Garaj reklam servisi sundu... :p

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaslar...ben yaklasık 1 ay oncesı subop degısımı yaptırdım...o gunden berı araba antıfırız kabındakı antıfırızı eksıltıp duruyor...ıkı gune bır sevıye mınumuma dusuyor maxımumdan ...acaba yaz mevsımı oldugundan mı yoksa baska sebebı mı olabılır..artık su eklemekten usandım...içinde berbat yeşil gorunumlu bır antıvırıs koymuslar..öncekı kırmızydı.guzel gorunuyordu ve eksılmıyordu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geri götürdün mü Nilsu hocam belliki bir yerde hata var ihmal etmeyin soğutma önemlidir.

ugur0932

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
eksilmesi sıkıntı yaz kış eksilmemesi lazım su hortumlarını kontrol et kaçıran falan varmı diye eger kaçıran yoksa eksozdan atıyordur buda contada sıkıntı var demek iyi bir ustanın bakmasın da fayda var...contada sıkıntı varsa subap yapan ustanın hatasıdır büyük bir ihtimal..

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Geri götürdün mü Nilsu hocam belliki bir yerde hata var ihmal etmeyin soğutma önemlidir.
gerı goturemedım...antalyada yaptırdım subop degısımını, suan karamandayım...acaba arayıp ustayı sorsam mıı...sorunu anlatsamm mı...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
eksilmesi sıkıntı yaz kış eksilmemesi lazım su hortumlarını kontrol et kaçıran falan varmı diye eger kaçıran yoksa eksozdan atıyordur buda contada sıkıntı var demek iyi bir ustanın bakmasın da fayda var...contada sıkıntı varsa subap yapan ustanın hatasıdır büyük bir ihtimal..
egzostan atma yok...once kırmızı antıfırız varken bidon tertemızdı ıcı..suan yesıl koymuslar bıdona,sankı ıcı yosun baglamıs gıbı...leş gıbı bıdonun ıcı...ya bıdonu caldılar yaparken yada antıfırız sıkıntı

ugur0932

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Antifiriz yerine su koysalar yine eksiltmez ya bir yerlerde sizdiran hortum var genelde tup beynine giren hortumlarda sorun olur sonradan takildigi icin..... yada dedigim gibi orta contada sorun var ..insallah kucuk bir islemle cozulecek bir sikintidir....

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
bidonu çalacak kadar alçak olamazlar yag okadar da olmaması lazım genelde yedek su bidonu alttan çatlıyor kronik oraya bir bakın birde lpg baglantı hortum dipleri kontrol edilsin kelepçeler gevşek olabilir bunun dışında havasını almadılar ise suyu eksik koyul muş olabilir havasını atınca eksiıl miştir sürekli olarak eksitme var ise ihmal etmeyin su sistemi incelensin zor bişey degil çabucak çözülcek bir durum ihmal karlık yapmasınlar yazık günah arabaya ...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
1 eylülde talyaya gıdecem.10 gun sonra....ustayla konustum telde...su mu ekleyeyım antıfırız mı dedım... hocam eksıldıgı zaman sadece su takvıyesı yap dedı...geldıgınde gerekenı yaparız magdur edtmeyız sızı dedı ama

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
bidonu çalacak kadar alçak olamazlar yag okadar da olmaması lazım genelde yedek su bidonu alttan çatlıyor kronik oraya bir bakın birde lpg baglantı hortum dipleri kontrol edilsin kelepçeler gevşek olabilir bunun dışında havasını almadılar ise suyu eksik koyul muş olabilir havasını atınca eksiıl miştir sürekli olarak eksitme var ise ihmal etmeyin su sistemi incelensin zor bişey degil çabucak çözülcek bir durum ihmal karlık yapmasınlar yazık günah arabaya ...
adem ustam çok tesekur ederımbılgıler ıcın;dıkkat ettımde,genelde sıcak havada rampa yada dık yokuş cıktıgım zaman eksıltıyor kaptakı sıvıyııı...sızce su mu ekleyeyım antıfırız mı yaaa

Firatkas

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3-2011
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri - Sedan
Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim. Yaklaşık 1 ay önce aracımın subap değişimini yaptırdım sorum şu araca kaç km benzinde binmem gerekiyor?benzin fiyatları malum bir de aracımız bildiğiniz gibi benzinde biraz fazla yakıyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim. Yaklaşık 1 ay önce aracımın subap değişimini yaptırdım sorum şu araca kaç km benzinde binmem gerekiyor?benzin fiyatları malum bir de aracımız bildiğiniz gibi benzinde biraz fazla yakıyor.
Bence çok önemi yok hocam zaten ilk çalışma benzinde gerçekleşiyor, yüksek devirlerde de benzin püskürtme olayı varsa yeterli diye düşünüyorum. Bide arada bir benzinde kullanırsanız zaten lpg nin pek anlamı kalmaz. Mümkünse yolda güzel bir lpg ayarı yaptırın yeterli.

Firatkas

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3-2011
Araç Renk ve Tip
Çelik Gri - Sedan
Lpg ayarı yaptırıcam zaten enjektör değişimi de gerektiğini söyledi ustam. Hepsini bir arada halledip yavaştan lpg ye geçsem iyi olacak o zaman. Cevabınız için teşekkürler

zekeriya054

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Merhabalar, ben aranıza kısa bir süre önce katıldım. Mazda 3 almak istiyorum.2012 model 65000 km de Mirai donanımlı bir Mazda 3 buldum. Landrenzo lpg li. 58000 km de subap değişimi yapılmış. Lpg 15000km de takılmış. Neticede motor kapağı açılmış araçta başka problemlere neden olur mu?Bu kadar erken bir zamanda subap kapağı değişimi oluyorsa dizel bir araç mı baksam diye düşünüyorum. Daha önce 2 dizel araç kullandım, Opel 1.3 cdti ve Qashqai 1.5 dci . Benzin&Lpg li araç alırsam bu tür arızalarla çok karşılaşır mıyım?Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhabalar, ben aranıza kısa bir süre önce katıldım. Mazda 3 almak istiyorum.2012 model 65000 km de Mirai donanımlı bir Mazda 3 buldum. Landrenzo lpg li. 58000 km de subap değişimi yapılmış. Lpg 15000km de takılmış. Neticede motor kapağı açılmış araçta başka problemlere neden olur mu?Bu kadar erken bir zamanda subap kapağı değişimi oluyorsa dizel bir araç mı baksam diye düşünüyorum. Daha önce 2 dizel araç kullandım, Opel 1.3 cdti ve Qashqai 1.5 dci . Benzin&Lpg li araç alırsam bu tür arızalarla çok karşılaşır mıyım?Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Konuyu okumanızda fayda var. Subap değişimi etkileyen çok faktör var. 100.000 km sorun yaşamayan olduğu gibi 30.000 km de değişim yaptıran oluyor. Motor kapağı sağlıklı bir şekilde açılıp kapatıldıysa hiç bir problem olmaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Sübap yanmasının hangi kilometrede ortaya çıktığı; genel olarak kullanıma bağlı olarak ortaya çıkıyor, 45 binde yakan da var, 100 bin de yakmayan da var... Her zaman her yerde dizel araç yerine benzin/lpg'li aracı savunmuşumdur... Dizel'in motor problemleri ile benzinlinin problemleri hem çözüm hem de maliyet açısından farklıdır, dizeller daha maliyetlidir.

Bulduğunuz Mirai en full donanıma sahip Mazda 3 BL kasadır. Temizse ve içine siniyorsa hocam, sübap sorunu yaşamış olmasını dert etme bence. Fiyat uygunsa tercih edilebilir. Forumda sübap ile ilgili bu ve bir kaç konu daha var, inceleyebilirsin. Her türlü yardım için foruma danışabilirsin... :)

zekeriya054

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Sübap yanmasının hangi kilometrede ortaya çıktığı; genel olarak kullanıma bağlı olarak ortaya çıkıyor, 45 binde yakan da var, 100 bin de yakmayan da var... Her zaman her yerde dizel araç yerine benzin/lpg'li aracı savunmuşumdur... Dizel'in motor problemleri ile benzinlinin problemleri hem çözüm hem de maliyet açısından farklıdır, dizeller daha maliyetlidir.

Bulduğunuz Mirai en full donanıma sahip Mazda 3 BL kasadır. Temizse ve içine siniyorsa hocam, sübap sorunu yaşamış olmasını dert etme bence. Fiyat uygunsa tercih edilebilir. Forumda sübap ile ilgili bu ve bir kaç konu daha var, inceleyebilirsin. Her türlü yardım için foruma danışabilirsin... :)
Teşekkür ederim cevabınız için. Mazda piyasasını çok iyi bilmiyorum. En son 54 e anlaştık gibi. Fiyat nasıl acaba

Üst Alt