Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Bagaj Fotoğraf, Tavsiye, Video ( Operasyon Tamam )

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aldığınız amortisörlerde sorun var bence daha iyi marka ile değiştirin. Çünkü 470 lik bile fazla zorlamıyor. Sonda salınım yapması amortisörün kalitesinden kaynaklı. Amortisör tamiri ve satışı yapan yerde orjinallerin içinde son noktasınta stoper olduğunu, sona yaklaşınca yavaşlayarak durdurduğu için salınım yapmadığını söyledi. Ben orijinal amortisörleri 470 newtona basınç arttırarak yükselttirdim. Satanların elindeki 470 newtonluğu makineye bağlayıp ölçtüğümüzde 520 newton çıktı ve sonda salınım yapıyordu. Muhtemelen sizinki de öyledir. 400 yazıyordur ama 500 civarı olabilir.
Orjinal amortisörlerinize gaz bastırıp yükselttirme şansınız yok ise VW Boranın orjinal amortisörlerini kullanabilirsiniz. 470 lik ve aynı boyda. Orjinal olduğu için onun da son kademesinde stoper var.
Tamir gaz basma vs malesef denizlide yok , bugün dikkatimi çeken menteşe kısımlarından hafif gıcırdama geliyor yağlamak lazım onunda etkisi var muhtemeleb birde dediğim gibi kilit yayınıda kısaltmadım belki bunları yaprsam çözüme ulaşır veya aldığım yere gidip 470likle değiştirebilirim ,bakalım sizinki gibi deneme yanılmayla hallederiz umarım

tapatalk by zenfone2

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bu projeyi tam randıman alamadığım için iptal ettim . Sıcak havalarda güzel açılıyor fakat serin havalarda açılmıyordu ve hanım için kapatması çok zor oluyordu . En son evde anahtar cebimdeyken bagaj açma tuşuna basılmış sanırım bagaj açılmış komple, o gece hava yağışlıydı allahtan komşum görüp kapatmış yoksa sabaha mazda 3 akvaryum sahibi olacaktım

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu projeyi tam randıman alamadığım için iptal ettim . Sıcak havalarda güzel açılıyor fakat serin havalarda açılmıyordu ve hanım için kapatması çok zor oluyordu . En son evde anahtar cebimdeyken bagaj açma tuşuna basılmış sanırım bagaj açılmış komple, o gece hava yağışlıydı allahtan komşum görüp kapatmış yoksa sabaha mazda 3 akvaryum sahibi olacaktım
Iste bunun icin mazda bagaji tam acilir yapmiyor.
Komsunun corollasinida ben kapatmistim.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Dusunsene bagajda 30cm subwofeer sabah bi bakiyorsun kucuk su :-D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Benim aracın bagajını kumandadan açtığım zaman bir kaç santim atıyor, sadece yay kullansak komple açar mı acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Anahtarı cebe koymama gibi bir huyum var :D
Aklıma gelmişken küçük bi tavsiyede bulunayım, aracın anahtarını evde ulu orta veya pantolon ceplerinde bırakmayın, yabancı (hırkız amca) birinin zor tahmin edebileceği ama sizin gözünüz kapalı bile bulabileceği bir yere bırakın...

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@aurora teşekkürler :)

Aracınızı tam bilmiyorum ama eğer aracın kendi kumandasında ise müdahale biraz zor. Ben önceki aracımda bagaj çıkışı verebilen Cyclonenin bir alarmını takmıştım. Kapı açma tuşuna 2 saniye basılı tutunca bagaj için + sinyal çıkışı veriyordu, o hatta merkezi kilit motoru bağlayarak kilidin çelik halatına bağlantı yapmıştım. Siz de bu şekilde bir yol izleyebilirsiniz.

Açılma ile başlayıp kapanmaya dönme noktası biraz farklı, kapatmaya yönelik planınız varsa baştan bu yönde gitmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü kapatma için elektrikli piston gerekiyor, bu pistonlar hem ileri itme hem geri çekme yönünde çalıştığı için kalkınmada yay vs ihtiyacı yok. Direk bu pistonlarla hem açma hem de kapamayı çözebilirsiniz.
hocam bu mesajınızda değil o mesajınızı bulamadım sabah gormustum ıstanbulda ıkamet etsenız yardımcı olurdum demıstınız banada tavsıyenız olabılırmı acaba

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aklıma gelmişken küçük bi tavsiyede bulunayım, aracın anahtarını evde ulu orta veya pantolon ceplerinde bırakmayın, yabancı (hırkız amca) birinin zor tahmin edebileceği ama sizin gözünüz kapalı bile bulabileceği bir yere bırakın...
Bu olay kasko icinde sikintili bi konu zamaninda bildigim kadari ile eve giren hirsiz anahtari alip arabayi calarsa kaskoda soyle bi sart var anahtar kilitli bi dolap cekmece vs gibi yerde olmali kaskolu araci olan yada evi sigortali olanlar bunu bi sigorta sirketlerine sorup ona gore onlem almalarinda fayda var

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hocam bu mesajınızda değil o mesajınızı bulamadım sabah gormustum ıstanbulda ıkamet etsenız yardımcı olurdum demıstınız banada tavsıyenız olabılırmı acaba

İstanbulda iseniz yardımcı olmaya çalışırım :)
Ama iki aşamalı olması gerekecek. Veya amortisörlerinizi söküp gönderirsiniz amortisörcüye gittiğimde basınç yükseltmesi ve yayları ayarladıktan sonra gelirsiniz aracınıza birlikte takarız.
Yaylar ve amortisörler için ne kadar maliyet çıkar tam bilmiyorum. 30-40 gibi amortisörler, yaylar da 15-20 arası olur tahminimce. Yayları kendime aldığım için nalbur arkadaş benden olsun demişti.

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
İstanbulda iseniz yardımcı olmaya çalışırım :)
Ama iki aşamalı olması gerekecek. Veya amortisörlerinizi söküp gönderirsiniz amortisörcüye gittiğimde basınç yükseltmesi ve yayları ayarladıktan sonra gelirsiniz aracınıza birlikte takarız.
Yaylar ve amortisörler için ne kadar maliyet çıkar tam bilmiyorum. 30-40 gibi amortisörler, yaylar da 15-20 arası olur tahminimce. Yayları kendime aldığım için nalbur arkadaş benden olsun demişti.
hocam valla ilac gibi geldiniz ne yalan soyleyeyım sız nasıl ıstersenız bana o sekılde uyar :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hocam valla ilac gibi geldiniz ne yalan soyleyeyım sız nasıl ıstersenız bana o sekılde uyar :)

Tatil için İstanbul dışına kaçtım :)
Dönünce yazayım size bi orta yol buluruz nasıl yaparız naparız.
O arada fiyatları netleştireyim ben, yalancı çıkıp mahçup olmak istemem.

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Tatil için İstanbul dışına kaçtım :)
Dönünce yazayım size bi orta yol buluruz nasıl yaparız naparız.
O arada fiyatları netleştireyim ben, yalancı çıkıp mahçup olmak istemem.
estrafurullah hocam sız ne dersenız o benım ıcın bana soz dusmez bu konuda ıyı tatıller bu arada :)

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
Arkadaşlar bu kalıp yayını samsun da bulamıyorum yeşil renkli mi mavisi mi uygun ,bu yayları alabileceğim yer neresi teşekkür ler.

Üst Alt