Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
ayni serviste tamamen ucretsiz yaptiranlar oldugunu da okumustum, o yuzden kararsiz kaldik aslinda. bu acilma sorunu icin servis bakim sarti aranmayacak seklinde bi aciklama yapilmisti diye biliyorum, o yuzden servis bakimlari ile ilgili olmayacagini dusundum.
Merser'e bir sorun derim. Bir de Gören'e danışın. Gerçi yakıt sarfiyatı ve konaklama ücreti de olursa benzer rakamlar çıkmış olur cebinizden. Siz yine de Merser'e bir sorun bence. :)

seo06

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hatchback
Bu sorun benim aracımda da var.Üstelik aracı da yeni aldım.Ankarada'yım çözüm bulabilirsek haberdar olmak istiyorum.Neler Yapabiliriz ?

Muratmkt

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende 2011 mazda 3 var iki gündür araca binmediğim için farkına varamadım. Ama gögüste açılma olayı bugün benim başımada geldi bu konuyla ilgili nasıl bir yol izleme liyim? Normalde aracım servis bakımlı fakat şuan şehir dışındayım konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende 2011 mazda 3 var iki gündür araca binmediğim için farkına varamadım. Ama gögüste açılma olayı bugün benim başımada geldi bu konuyla ilgili nasıl bir yol izleme liyim? Normalde aracım servis bakımlı fakat şuan şehir dışındayım konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Öncesinde bir tanışsaydık iyi olurdu ;)

https://www.mazdagaraj.com/forum/yeni-uyelerimiz.12/

Size en yakın Mazda yetkili servisinde kayıt açtırıp süreci takip etmekten başka çare yok, geçmiş olsun

Muratmkt

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Kusura bakmayın forum sitelerinin yabancısıyım ilk kez yazıyorum. İlğiniz için teşekkürler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Birazcık araştırınca bir çok markada ön göğüs erimesi olduğunu keşfetmiş oldum.
Nissan, Toyota, Lexus, Fiat, Subaru .... Toyota Camry hem de, e segment aracı.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Amcanın teki mat vernikle çözdüm demiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Trim temizleme ile ilgili güzel bir video. Doğal zeytin yağı ile temizliyor. Yarın ön göğüsün erimiş parlak küçük bir kısmında solventsiz ağır kir çıkarıcı, solventsiz balata spreyi ve wd40 deneyeceğim bakalım nolacak.

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Dün balata spreyi ile denedim hiçbir zararı da faydası da olmadı.
Bugün önce Sonax araç içi genel temizleyici denedim. Hiç faydası da zararı da olmadı.
Sonra Local ağır kir ve yağ sökücü sprey denedim. Etkisi oldu. Eski diş fırçası ile işlemi yaptım. En sonunda bezle sildiğimde daha az lif, parça yapışıyordu. Üstüne Sonax döşeme köpüğü sıktım. Bu 2 ürünle birlikte etkisi oldu diyebilirim. En azından o erimiş parlak yüzey belirgin azaldı. Yapışkanlık devam ediyor maalesef. Yine eskisi kadar değil. Daha ağır bir yağ, kir sökücü ve scotchbrite ile deneyeceğim.

Sıkıntı, bu erime bir kez başlayınca devamı hızlı bir şekilde geliyor. Yolda giderken yediği güneş bile yetiyor. Erimiş kısım, erimemiş kısımdan çok daha fazla ısı çekiyor ve sıcaklığı çok arttığı için etrafa da yayılıyor.

Ankara'ya gidebildiğim bir ara Asalet abiye uğrayıp Mazda Türkiye'ye değişim talebinde bulunacağım. Yine de çözüm yolları arıyorum. En kötü 1 karışlık şerit halinde bir deri çekilebilir oraya. 1 karış eninde o eriyen kısımı kapatacak şekilde, A sütunları arasında göğüs üstünde yay çizecek. Halı ve tam kaplamalar görüntü anlamında kötü olmakta. Fakat bu şerit halinde öngöğüsün üstüne eriyen kısımlara konulması hoş gözükebilir.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dün balata spreyi ile denedim hiçbir zararı da faydası da olmadı.
Bugün önce Sonax araç içi genel temizleyici denedim. Hiç faydası da zararı da olmadı.
Sonra Local ağır kir ve yağ sökücü sprey denedim. Etkisi oldu. Eski diş fırçası ile işlemi yaptım. En sonunda bezle sildiğimde daha az lif, parça yapışıyordu. Üstüne Sonax döşeme köpüğü sıktım. Bu 2 ürünle birlikte etkisi oldu diyebilirim. En azından o erimiş parlak yüzey belirgin azaldı. Yapışkanlık devam ediyor maalesef. Yine eskisi kadar değil. Daha ağır bir yağ, kir sökücü ve scotchbrite ile deneyeceğim.

Sıkıntı, bu erime bir kez başlayınca devamı hızlı bir şekilde geliyor. Yolda giderken yediği güneş bile yetiyor. Erimiş kısım, erimemiş kısımdan çok daha fazla ısı çekiyor ve sıcaklığı çok arttığı için etrafa da yayılıyor.

Ankara'ya gidebildiğim bir ara Asalet abiye uğrayıp Mazda Türkiye'ye değişim talebinde bulunacağım. Yine de çözüm yolları arıyorum. En kötü 1 karışlık şerit halinde bir deri çekilebilir oraya. 1 karış eninde o eriyen kısımı kapatacak şekilde, A sütunları arasında göğüs üstünde yay çizecek. Halı ve tam kaplamalar görüntü anlamında kötü olmakta. Fakat bu şerit halinde öngöğüsün üstüne eriyen kısımlara konulması hoş gözükebilir.

Mutlu torpidocular ne diyor bu işe? Gösterdin mi hiç? Yani sonuçta patlak yolcu airbag kısmını tamir edenler var, onlar bir çözüm tamir sunamıyor mu merak ettim.
Umarım ekonomik şekilde çözersin.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mutlu torpidocular ne diyor bu işe? Gösterdin mi hiç? Yani sonuçta patlak yolcu airbag kısmını tamir edenler var, onlar bir çözüm tamir sunamıyor mu merak ettim.
Umarım ekonomik şekilde çözersin.
Abi Allahın karabüğünde nereye gösterecem. :)
Tamir ederlerde satarken kazalı bu derler de. Tamir işine sıkıntılı olaram bakıyorum.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi Allahın karabüğünde nereye gösterecem. :)
Tamir ederlerde satarken kazalı bu derler de. Tamir işine sıkıntılı olaram bakıyorum.

Yok ya öyle komple kaplayacaksa olmaz da, airbagin orasına dokunmadan sadece sorunlu bölgeyi lokal şekilde ama belli olmayan bir geçişle yapabilirlerse diye dedim.
Boyayı bile makinenin fark ölçemeyeceği şekilde tekrar boyayanlar var piyasada
Kaldı ki airbag açmış araçla açmamış araç kaporta, şase vs her türlü anlaşılır.
İstanbul a geldiğinde veya forumda bu yönde bir tanıdığı olanlar varsa diye dedim.

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
IMG_4406.jpg
IMG_4407.jpg
A4CB5700-1FFC-40D4-B35A-BCCE91BBFB84.jpg

Bu sıkıntı bende de meydana geldi...Daha yeni farkettim.Ankara SK Group otomotivi aradım.3500 TL olduğunu ama aracımın servis bakımlı olduğunu iyi niyet garantisinden 1200-1300 TL gibi bir miktarı ödeyeceğimi söylediler. Trabzon servisini aradım.Aracın muhakkak buraya gelmesini söylediler.Diyarbakır servisini aradım.Orası biraz daha ilgili çıktı.Aracın fotolarını çekip gönderin aracınız servis bakımlı o yüzden merkezle görüşüp ücretsiz değiştirmeye çalışırız dediler.Haber bekliyorum bakalım ne olacak???

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gelişmeleri bekliyoruz hocam... Yazdıklarına göre, Diyarbakır bu işi daha az maliyet ile kurtaracak gibi hissettim... Geçmiş olsun, kolay gelsin.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Ekli dosyayı görüntüle 39822Ekli dosyayı görüntüle 39823Ekli dosyayı görüntüle 39824

Bu sıkıntı bende de meydana geldi...Daha yeni farkettim.Ankara SK Group otomotivi aradım.3500 TL olduğunu ama aracımın servis bakımlı olduğunu iyi niyet garantisinden 1200-1300 TL gibi bir miktarı ödeyeceğimi söylediler. Trabzon servisini aradım.Aracın muhakkak buraya gelmesini söylediler.Diyarbakır servisini aradım.Orası biraz daha ilgili çıktı.Aracın fotolarını çekip gönderin aracınız servis bakımlı o yüzden merkezle görüşüp ücretsiz değiştirmeye çalışırız dediler.Haber bekliyorum bakalım ne olacak???

Unatlara bosuna gitmiş olursun bu konu yüzünden 2 kere 130 km gidip geldim bi daha da gitmem telefonlarımı bile açmıyorlar..

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Abi o değilde kasım 2013 çıkışlı benim araç 5.yılını daha yeni dolduruyor bitiyor garantisi acaba tuketici mahkemesine versem bu konuda bi sonuç çıkarmı? Plastik aksam 10 yıl garanti süresi kitapçıkta okumuştum. Ek olarak youtube'da otomobilin mesut abisi var orda mesut abi diyorki bakımını özel serviste yapsak garantiden çıkarmı diye bi vlog var onda çıkmaz diyo hatta anayasanın kaçıncı maddesi falan biseyler diyo vaktim yok diye özetle bi ara izlemiştim bu mazdayi mahkemeye versek göğüs açılma olarak elle tutulur biseyler olur mu ki bu olay wv olsa dakikasına geri çağırırlar bizim burdaki mazdanin basindakiler birak arac bakmayi elinden gelse satmiycaklar istedikleri gibi at kosturuyolar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi o değilde kasım 2013 çıkışlı benim araç 5.yılını daha yeni dolduruyor bitiyor garantisi acaba tuketici mahkemesine versem bu konuda bi sonuç çıkarmı? Plastik aksam 10 yıl garanti süresi kitapçıkta okumuştum. Ek olarak youtube'da otomobilin mesut abisi var orda mesut abi diyorki bakımını özel serviste yapsak garantiden çıkarmı diye bi vlog var onda çıkmaz diyo hatta anayasanın kaçıncı maddesi falan biseyler diyo vaktim yok diye özetle bi ara izlemiştim bu mazdayi mahkemeye versek göğüs açılma olarak elle tutulur biseyler olur mu ki bu olay wv olsa dakikasına geri çağırırlar bizim burdaki mazdanin basindakiler birak arac bakmayi elinden gelse satmiycaklar istedikleri gibi at kosturuyolar

Tüketici hakem heyetine vermek bir şey kaybettirmez... Denemekte fayda olabilir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tüketici hakem heyetine vermek bir şey kaybettirmez... Denemekte fayda olabilir.

Yani buraya yazınca torpido değişmiyor.

İçimizde avukat olupda BL si olanda yok olsaydı çokdaaann vermişti mahkemeye.

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Mazda Türkiye’ye iki defa yazdım.Birincisinde dönüş yapacaklarını söylediler. İkincisine derdimi daha net bi şekilde anlattım. Henüz dönen olmadı.İyice canım sıkıldı bu mevzuda.Benim M3 için tek sıkıntım şanzımanın 4 ileri olması ve yakıt tüketiminin fazlalığıydı...Ama diğer markaların motor ve şanzımana dair sıkıntılarını gördüğümde kendi dertlerimi bi kenara bırakıp “çok şükür” dedim Yakıt tüketimini de artık takmıyorum.Geçen bi arkadaşın yeni aldığı Honda Civic 1.5 motor 192 beygir aracını test ettim.Vites geçişlerinin gecikmesi ve arabanın yol tutuşu bana M3 ün tadını vermedi.Tamam güçlü motor iyi hızlanıyor ama yakıt tüketiminin şehiriçi değerini 9-9,5 litre duyunca,M3 ü güzelce bi yıkayıp garaja koydum üzerine de bi öpücük kondurdum Ama bu ön konsolun açılması ve servislerin bu kadar vurdumduymaz olması iyice canımı sıktı.1 hafta daha bekleyip Mazda Japonya ile irtibata geçeceğim. Orası da burası gibi ilgilenmezse geriye tek çare yaptırıp satmak kalıyor. 50.000 km ye daha yeni gelmiş bi arabanın konsolu açılıyorsa ve bunun sorumluluğuyla ilgili olarak yetkili servisler “araç eski,garantisi bitmiş,para ödemeniz lazım” diyorsa daha da bu markaya dönüp bakmanın bi gereği yok.
Cümlelerim yanlış anlaşılmasın.Ürün kalitesine diyeceğim bir şey yok.Sadece tek sıkıntı yetkili servis bakımlı ve 50.000 e yeni gelmiş bi arabanın sorunuyla ilgilenmeyen servislerin vurdumduymazlığı...Saygıılarımla...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt