Mazda 3 BK (2003-09) LPG Uyumu

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Prins Ecomax yerine iyi bir ustada, Atiker obd taktırın daha iyi. Bayburtta hangi usta iyi ise o markayı tercih edin derim. Hatta çevre illere bile gidebilirsiniz, yeter ki usta iyi olsun.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
prins ecomax sanırm tehnomax olsa tercih edin diyecektim (yazılımı çok güzel yol ayarı menüsü var ) ama bu kit hakkında hiç bir bilgim yok ama aynı fiyata atiker grand veya gold takabilirsiniz

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mustafa hocamın dediğini diyorum. Ecomax mıdır technomax mıdır nedir, tamamen isim kullanılarak üretilmiş nispeten kalitesi düşük kitlerdir. Onun yerine en azından obd li bir kit taktırın daha iyi.
Eğer hiç düzgün yol ayarı yapabilecek bir usta bilmiyorsanız da brc taktırın. Brc nin kendi ayar programı diğer kitlere nazaran çok daha iyi sonuç veriyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@Ömer faruk
ecomax prinsin en alt kiti o yüzden ucuz mutlu hocamın dediği gibi toplama
technomax prinsin ecomax olmadan önceki en alt kiti idi şimdi güncelleştirildi bu üründe toplama ama kaliteli parçaları ayrıca obd destekli

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
@Ömer faruk
technomax prinsin ecomax olmadan önceki en alt kiti idi şimdi güncelleştirildi bu üründe toplama ama kaliteli parçaları ayrıca obd destekli
Bu obd sadece aracın karışımı görme amaçlı düzeltme yapmıyor düzeltelim.

başka bir forumdan alıntı.
quote:

Orijinalden alıntı: v.fırat

technomax'ın silverline'dan ucuz olmasının sebepleri nelerdir? tanıtım fiyatı olması tek neden mi yoksa kullanılan malzeme daha az kaliteli olduğundan mı ucuz?​

daha önce tu kaka denilen 3 ohm enjektor, ve İtalyan LPG ECU altyapisi var :)

düşük fiyatli da sayilmaz pek, sadece ucuz prins kit.

ve hala obd calisma desteği yok.

piyasadaki motorların %95 inin ihtiyacini karsilar.

aslında diğer prins kitleri gereksiz teknik özellikte piyasanın çoğuna gore

Ömer faruk

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme Sedan
Prins Ecomax yerine iyi bir ustada, Atiker obd taktırın daha iyi. Bayburtta hangi usta iyi ise o markayı tercih edin derim. Hatta çevre illere bile gidebilirsiniz, yeter ki usta iyi olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Trabzonda taktırmayı düşünüyorum ama atiker bana pek sarmadı üstad bayburtta hayatta taktırmam

@Ömer faruk
Yani taktırılabikirmi üstad

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
ecomaxın içeriği çok düşük bence taktırmayın

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Brc tak geç ya, Hassas yol ayarına tıklıyon olay bitiyor. Ayar mayar, usta musta, performans düşüklüğü müşüklüğü derdi yok. Adamlar yapmışşş
Brc ile gazı unut !! :D
Lpg li değil, Brc li !!:D
Mecnun bilseydi Brc sevgisini, Sever miydi hiç Leyla zillisini !! :D
Kadına Bere, Erkeğe Brc !! :D
Çık yollara Brc ile
Hiç durma arka arkaya vitesle
Arkanda bıraktığın kocaman sesle
Dinlettir kendini herkese

Son düzenleme:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Brc tak geç ya, Hassas yol ayarına tıklıyon olay bitiyor. Ayar mayar, usta musta, performans düşüklüğü müşüklüğü derdi yok. Adamlar yapmışşş
Çık yollara Brc ile
Ulan Özgür senden de iyi tır şoför olurmuş :)

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Çık yollara Brc ile
Tüple aşk yaşayan adam. :p

Yusuf Babacan

Sukutusu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Merhabalar iyi bayramlar M3 BK aracıma brc comfort ya da lavoto obd 2 kitlerinden birini taktırmak istiyorum Çanakkale Gelibolu yakınlarında tavsiye edeceğiniz usta var mıdır

Merhabalar iyi bayramlar M3 BK aracıma brc comfort ya da lavoto obd 2 kitlerinden birini taktırmak istiyorum Çanakkale Gelibolu yakınlarında tavsiye edeceğiniz usta var mıdır
Çevre iller Edirne Tekirdağ Balıkesir de olabilir

Cro

Sessiz
Merhabalar, hayırlı ramazanlar değerli forum üyeleri, 2012 model Mazda 3 BL kasa mirai aracıma LPG takma arefesindeyim. Araştırmalarıma göre seçenekleri 2 ye indirdim. Atiker Grand ve BRC Comfort serisi LPG dönüşüm kitlerinden birini tercih etmeyi düşünüyorum. Atikeri enjektörlerin tek tek olması ve manifold arası mesafenin daha kısa ayarlanabilmesi ve verimliliğe pozitif yönde katkı sunacağı için yakınım, ayrıca yerli olması sarf malzeme ve yedek parça maliyetlerinin ithal ürünlere göre daha ucuz olma potansiyeli de diğer bir artı gibi gözükmekte. BRC ise kendini ispat etmiş bir marka kit ve üzerindeki gemini enjektörlerde gayet verimli olduğu söyleniyor granda göre eksisi 4lü bütün enjektör olması ve bakım yedek parça masrafının biraz daha fazla olması kağıt üzerindeki eksi gibi ama uygulamada hangisi daha verimli olur o da sizlerin görüşleriyle netleştireyim düşüncesindeyim. Konu ve montaj (Ankara) ile ilgili tavsiye, öneri ve tecrübelerinize açığım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür eder tekrardan hayırlı ramazanlar dilerim

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar, hayırlı ramazanlar değerli forum üyeleri, 2012 model Mazda 3 BL kasa mirai aracıma LPG takma arefesindeyim. Araştırmalarıma göre seçenekleri 2 ye indirdim. Atiker Grand ve BRC Comfort serisi LPG dönüşüm kitlerinden birini tercih etmeyi düşünüyorum. Atikeri enjektörlerin tek tek olması ve manifold arası mesafenin daha kısa ayarlanabilmesi ve verimliliğe pozitif yönde katkı sunacağı için yakınım, ayrıca yerli olması sarf malzeme ve yedek parça maliyetlerinin ithal ürünlere göre daha ucuz olma potansiyeli de diğer bir artı gibi gözükmekte. BRC ise kendini ispat etmiş bir marka kit ve üzerindeki gemini enjektörlerde gayet verimli olduğu söyleniyor granda göre eksisi 4lü bütün enjektör olması ve bakım yedek parça masrafının biraz daha fazla olması kağıt üzerindeki eksi gibi ama uygulamada hangisi daha verimli olur o da sizlerin görüşleriyle netleştireyim düşüncesindeyim. Konu ve montaj (Ankara) ile ilgili tavsiye, öneri ve tecrübelerinize açığım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür eder tekrardan hayırlı ramazanlar dilerim

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var. Güzel bilgi ve tecrübeler mevcut.

Ankarada LPG Ustası Tavsiyeleriniz

İşyeri tavsiyesi için yukarıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Üst Alt