Mazda 3 BK (2003-09) Amortisör Tavsiyesi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal parça servislerde olur, işyeri ile iletişime geçerek işin aslını öğrenebilirsin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Iyı akşamlar arkadaslar. Aracının sol arka amorsitoru patlak takım olarak değiştirmek istiyorum bu sitedeki ürün orjinal diye yazılmış sizce dogrumudur. ?MAZDA 3 ARKA AMORTİSÖR (ORJİNAL) | Mazda Yedek Parça | Orijinal ve Eşdeğer Sıfır Yedek Parça

Arka adet fiyatı yaklaşık 700 tl
Mesaj otomatik birleştirildi:

kyb açıklaması :

3. Amortisörler ne zaman değiştirilmelidir?
KYB, her 20.000 km’de amortisörlerinizi kontrol ettirmenizi ve 80.000 km’de değiştirmenizi önermektedir.
Amortisörler her zaman çift olarak değiştirilmelidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Piyasada fiyat ne durumda bilmiyorum ama bi bakın isterseniz.

KYB - 343412 - Amortisör | Aloparca.com

Son düzenleme:

Ilgaz-p

Katılımcı
ben 2007 model mazda 3 aracımın arka amortisörlerini değiştirdim focus 2 ile birebir aynı olduğu için ford parçacısından 2 adet motorcraft marka arka amortisörleri taktık takozlar sağlam olduğu için değiştirmedik sadece amortisörün alt kısmı biraz farklı orayada pul koyarak halletik düşünenler için tavziye ederim en azından orjinal ürün oldu
amortisörlerin tanesini 250 TL 'den aldım

Ekli dosyalar

• IMG_20190723_120533.jpg
    IMG_20190723_120533.jpg
    255.5 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20190725_101500.jpg
    IMG_20190725_101500.jpg
    195.9 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20190725_133711.jpg
    IMG_20190725_133711.jpg
    184.3 KB · Görüntüleme: 54

doğa

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
ben 2007 model mazda 3 aracımın arka amortisörlerini değiştirdim focus 2 ile birebir aynı olduğu için ford parçacısından 2 adet motorcraft marka arka amortisörleri taktık takozlar sağlam olduğu için değiştirmedik sadece amortisörün alt kısmı biraz farklı orayada pul koyarak halletik düşünenler için tavziye ederim en azından orjinal ürün oldu
Iyi aksamlar hocam 6 ay once degistirdiginizi dusunerek amorsitorlerden memnunmusunuz ?

ayhan1453

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Aradan bir buçuk sene gectikten sonra izlenimleriniz nedir..

Atmaca

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
BK siyah
Anladım. Tek amortisör için fiyat yüksek geldi bana baya.
Alternatif Monroe Tokico Kyb
Ben orijinal olsun diye Kyb aldım.Yol tutuşu güzel ancak çukurları biraz hissettiriyor.daha sonra parcaci bir arkadaş fiestanin amortisör leri daha yumuşak ondan taksaydin diye tavsiye de bulunmuştu.

Ilgaz-p

Katılımcı
Aradan bir buçuk sene gectikten sonra izlenimleriniz nedir..
aracı geçen sene sattım aralık ayında sattım ancak alan arkadaş da şu anda herhangi bir şikayeti yok ,
şimdiki aracıma ford ile muadil bulamadığımdan monreo marka aldım ancak onlarda arızalı çıktı ses yapıyor allahtan orjinalini atmadım, tamir ettirip kullanacağım bizim araçlar kyb ile monreo yu pek sevmiyor anlamadım gitti,

Hasan AKGÜL

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
herkese selam ,2004 sedan 3 kasa aracımın arka kısmı aynı araçlara göre çok alçak arka yay ve amortisör ile ne kadar ilgilidir zamanla yaylar özellik kaybetmiş olabilir mi ,

tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum ,

teşekkürler

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim de aracın arka kısmı biraz inmiş gibi, fren mesafesi de arttı.
Amortisör değişimi mi olur?
Yayları açtırmak ilerde sorun olur mu?
Yay açtırma muhabbetini duydum ondan söyledim avantajı var peki dezavantajı olurmu bilemiyorum kaçlık araç açtırınca bi o kadar daha gitse desek sonrakine yay değişir diye düşünüyorum

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar, arka amortisör değişimi için tavsiyeniz olur mu ???

Üst Alt