Mazda 3 BL (2009-13) Komple İç Temizliği - İzolasyon (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.2)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
murat abi eline sağlık açtığınız her klipsin altından tertemiz çıkmışsın maşallah :harika:
verilen bilgiler yalıtım yapacak olanlara klavuz niteliğinde devamını bekliyoruz ;)

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Bagajı söküp bituself, süngerle yalıtımlı yaptıktan sonra bagajın orjinal döşemeleri yerine oturuyor mu? Yarın en azından bagaja girişeyim diyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bagajı söküp bituself, süngerle yalıtımlı yaptıktan sonra bagajın orjinal döşemeleri yerine oturuyor mu? Yarın en azından bagaja girişeyim diyorum.

Bir kat bitüself, bir kat ses yalıtım süngeri ile kesinlikle problem yaşamazsınız, toplam 8-9 mm. yapıyor.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dizelde halının alında keçe var sanırım. Orijinal ayak dayamayı takmak için taban halısını delerken alttan beyaz keçe çıkmıştı.
Bagajı yapmıştım aracı aldığımda ama ön kısıma bi türlü giremedim. Şimdi de ramazan girdi zaten zor :)
Ön koltuk altından pedallara kadar ben de düşünüyorum ama bakalım kısmet ne zamana. Çok üstüne düşmememin sebebi birazda pedal montajında alttan keçenin çıkmasıydı.

Elinize sağlık bayağı uğraşmışsınız. Temizlik konusu tartışmasız içine sinmesi en önemlisi. Ben de buhar makinesiyle temizlemiştim :)
İzolasyon için keçe yok sanırım sizin araçta ama yine de fark oluştu mu kayda değecek kadar?

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dizel motorun akustiği farklı olduğundan farklılık olabilir. Beyaz renkte, pedalların altından yukarı doğru bir keçe görüyorum eğilip baktığımda. Torpidonun altında da var. Ayak dayamayı takarken vida deliği delerken halıfleksin altından da çıkışmıştı.
Torpidonun arkasındakini ayna altı aydınlatması için kablo çekerken görmüştüm. Bayağı kalın 8mm civarında var sanırım. Ekleyim hatta. Karşılaştırması açısından.

Sizinki de bu şekilde miydi?
DSC_0553.JPG

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@ibrasoft evet bu şekilde, ama pek işe yarar bir şey gibi değil :)

Bir önceki seride olan; kumandadan cam kapama gibi ecudaki ufacık bir chip ve yazılımdan bile kısan koca şirket bu kadar işçilik ve malzeme gerektiren bir şeyi işe yaramasa koymaz :) Yetersiz olabilir ama işe yaramaz değildir.

Tabana devam edip etmediğini, ya da nereye kadar ettiğini bilmiyorum. Ayak dayamanın altına kadar geliyor beyaz ama ramazandan sonra söküp bakacağım ben de merak ettim.:)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Denemedim ama araştırdığım kadarıyla, keçenin yanina bituself gibi titreşimi ve resonansı bitirici bir başka malzeme olmadan yalıtım yeterlı olmuyor. Mantıken de öyle doğru geliyor. Benim arabada da hemen her yerde keçe var da tek başına sonuca etkisi yeterli değil bence. Keçenin altina bituself türevi bir materyal daha olsa muntazam olacak ama bana da birer adet @kadir ustad ve @Murat ustad lazım :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Denemedim ama araştırdığım kadarıyla, keçenin yanina bituself gibi titreşimi ve resonansı bitirici bir başka malzeme olmadan yalıtım yeterlı olmuyor. Mantıken de öyle doğru geliyor. Benim arabada da hemen her yerde keçe var da tek başına sonuca etkisi yeterli değil bence. Keçenin altina bituself türevi bir materyal daha olsa muntazam olacak ama bana da birer adet @kadir ustad ve @Murat ustad lazım :)

Zaten o kısımlara da bitüself + sünger uyguladık :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bitüself'in sesi emme gibi bir özelliği zaten yok titreşimin aracın kasasında yayılıp uğultu şekline gelmesini engelliyor. Sesi emmesi için keçe türü bir malzeme şart.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bitüself'in sesi emme gibi bir özelliği zaten yok titreşimin aracın kasasında yayılıp uğultu şekline gelmesini engelliyor. Sesi emmesi için keçe türü bir malzeme şart.
Aynen @Oğuzhan bu ses süngerleri var dün bende bakındım 2mm kalınlığında ve değişik ölçülerde gördüm dediğin gibi bitüself titreşim ve ses emme ağırlıklı

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt