Bu Araca Dikkat Edelim Lütfen

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Detayları çok farklı olayın, fazla detaya gerek yok şimdilik; plaka ve uyarımı dikkate alan, başkalarının acı tecrübelerini yaşayarak öğrenmemiş olur hocam. Şunu öğrenmiş oldum, bir kesim insan verdiği sözün ne anlama geldiğinin ya farkında değil ya da omurgasız... :cool:
Haklısın Veli abi. İnsanlara güvenmek zor. İnşallah gönlüne göre bulursun

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Renault Clio 1.5 dCi Icon 2013 Model 53.900 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 553408858

Mazda değil ama yine de uyarmak gerek. Linkteki aracı bir arkadaşım aldı, alırken galericinin sözüne güvenmiş ve pek kimseye danışmamış. Eşi beğenince almış. Araç için 2 parça boya var denmiş ve tramersiz bir araçmış. Neyse arkadaş alınca bakım yaptırayım demiş. Triger ve normal bakımlarını yaptırmış, fakat 1-2 gün sonra araba sesli çalışmaya başlamış. Gitmiş yine servise aracın foyası çıkmış, expertizde yaptırmış ve sonuç; kaput değişik ve boyalı, direklerde işlem var, tampon ayakları kırık, far ayakları kırık, havalandırma kapağı kırık. Aracı geri verdi zar zor bağıra çağıra kavga döğüş 1000 lira aşağısına aldı galeri. Yaptığı masraf 1500 tl. 2500 lira zararı var. Allahından bulsun dedi artık.

Yine ilana çıkarmışlar, birde üstüne "ağır bakımları yaptırılmıştır" diye yazmışlar. Arkadaşın iyice ağrına gitmiş.
Böyle insan müsvettelerini gördükçe yaşanası yer haline gelmekten çıkıyor güzel Memleketim.

Handsomesalas

Katılımcı
Renault Clio 1.5 dCi Icon 2013 Model 53.900 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 553408858

Mazda değil ama yine de uyarmak gerek. Linkteki aracı bir arkadaşım aldı, alırken galericinin sözüne güvenmiş ve pek kimseye danışmamış. Eşi beğenince almış. Araç için 2 parça boya var denmiş ve tramersiz bir araçmış. Neyse arkadaş alınca bakım yaptırayım demiş. Triger ve normal bakımlarını yaptırmış, fakat 1-2 gün sonra araba sesli çalışmaya başlamış. Gitmiş yine servise aracın foyası çıkmış, expertizde yaptırmış ve sonuç; kaput değişik ve boyalı, direklerde işlem var, tampon ayakları kırık, far ayakları kırık, havalandırma kapağı kırık. Aracı geri verdi zar zor bağıra çağıra kavga döğüş 1000 lira aşağısına aldı galeri. Yaptığı masraf 1500 tl. 2500 lira zararı var. Allahından bulsun dedi artık.

Yine ilana çıkarmışlar, birde üstüne "ağır bakımları yaptırılmıştır" diye yazmışlar. Arkadaşın iyice ağrına gitmiş.
Böyle insan müsvettelerini gördükçe yaşanası yer haline gelmekten çıkıyor güzel Memleketim.
Orjinal olmadığı kaput ile reno amblemi arasındaki kayıklıktan belli sanki..Valla Arabadan anlamayan ben bile yorum yapar hale geldim..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Değişen parça olduğu ve işlem gören yer olduğunu bile bile "kazasız" yazmışlar.

Forumca mesaj atıp üçkâğıtçılığını yüzüne vurmak lazım aslında

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
hadi bunu alan arkadaş sesini çıkartamasa arabayı geri veremese ne olacak???yazık günahtır ya..bi insan bu kadar da mide bulandırıcı olamaz ki ya.sen sattığın araba yi bakımlari yapıldığı halde bin lira aşağı ya al de.ne desek boş.ışte bunlar yüzün den millet galericilere soğuk bakıyor.işini düzgün yapan arkadaşlar da bunlar yüzündn kötü duruma düşüyor .

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bu insanlarda hiç mi Allah korkusu yok.inanin şaşkınlıkla okuyorum.Allah insanı iyi insanlarla karşılaştırsın.dusunuyorum şimdi 30 asgari ücret parası verip aldığın araba fos çıkıyor.2.5 yıl yeme içme para biriktir sonuç bu araba .korkuyorum şeytandan diyecem şeytan halt etmiş bunları görünce.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu insanlarda hiç mi Allah korkusu yok.inanin şaşkınlıkla okuyorum.Allah insanı iyi insanlarla karşılaştırsın.dusunuyorum şimdi 30 asgari ücret parası verip aldığın araba fos çıkıyor.2.5 yıl yeme içme para biriktir sonuç bu araba .korkuyorum şeytandan diyecem şeytan halt etmiş bunları görünce.
Şeytan, insanoğluna şunu bunu yap demez, sadece Allah'ı unutturur ve olması gereken düzgün profili bozar, gerisini de insanoğlu büyük bir marifet ile yapar ve bu yaptıkları kendisine gayet güzel gelir... Yani; şeytanın çok suçu yok gibi, insanoğlu daldaki yasak meyveye elini uzattığından beridir, yoldan çıkmaya zaten meyilli... :p :D

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Değişen parça olduğu ve işlem gören yer olduğunu bile bile "kazasız" yazmışlar.

Forumca mesaj atıp üçkâğıtçılığını yüzüne vurmak lazım aslında
23 tane kazası olan araç için bunu yaptık adam işinize gelmiyorsa almayın mal benim sanane dedi kavşakların yavşagııı

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Böyle 4x4 fotoğraflar çeken ve özellikle de satan Galeri ise hep bi ön yargı ile bakıyorum. Neden bu kadar namussuz olduk ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Böyle 4x4 fotoğraflar çeken ve özellikle de satan Galeri ise hep bi ön yargı ile bakıyorum. Neden bu kadar namussuz olduk ?
Belki çok uçuk bir tespit olacak ama 20 yıl önce din kültürü ve ahlak bilgisi dersi seçmeli olmuştu... Bu namussuzlar o dönem yapılan yanlışın ürünü olabilirler... :(

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Belki çok uçuk bir tespit olacak ama 20 yıl önce din kültürü ve ahlak bilgisi dersi seçmeli olmuştu... Bu namussuzlar o dönem yapılan yanlışın ürünü olabilirler... :(
Abi bunun dinle ilgisi yok ya ne adamlar tanıyorum ateist ama dini bütünüm diyen adamlardan kat kat daha namuslu. Bunlar ailede de eğitim almıyor empatiden de yoksunlar vicdan adına tek bir damla birşey kalmamış insanlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Abi bunun dinle ilgisi yok ya ne adamlar tanıyorum ateist ama dini bütünüm diyen adamlardan kat kat daha namuslu. Bunlar ailede de eğitim almıyor empatiden de yoksunlar vicdan adına tek bir damla birşey kalmamış insanlar
Benim dikkat çekmek istediğim nokta din diyanet değil, küçükken verilen eğitim ve öğretimin eksik olmasıydı... Ağaç yaş iken eğilir. ;)

Ortaokul seviyesine hukuk dersi koysalar gelecekte adliyelerin yoğunluğu yarı yarıya düşer... Toplum bilmiyor ve öğretilmiyor. Bu müfredat ve eğitim sistemi ile birlikte, ileride çarpım tablosunu bilmeyen matematik profesörleri, toprağa ayağı değmemiş ziraat mühendisleri görmek mümkün... :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bence de tamamen yetiştirilmeyle alakalı... İnsanları daha ilkokul 1.sınıftan itibaren paraya odaklarsan böyle oluyor...

Reactions: Rcm

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bkz. İslam ülkeleri vs Avrupa-Amerika kıyaslaması.

Bence tezin mantıken yanlış abi. Dini öğretimle gelişmiş insan yetiştirilmez. Bilimsel, sorgulayıcı ve hümanist eğitimle insan yetiştirilir. Bkz: İslam'ın altın çağı.

Dini eğitimle ancak terörist yetiştiriliyor. Bkz: Ortadoğu, Afganistan, Pakistan.

Ütopik düşünmeye gerek yok. Eldeki uzun yıllara yayılmış veriler din öğretiminin (özellikle aşırı kesimin) dünya yaşamıyla çakıştığı noktasında dindar insanlara dünyevi hayatı değiştirme ve dini hayatı gerçekleştirme seçeneğini zorunluluk olarak kabul ettiriyor. Bkz: Cihad. Bu nedenle islam ülkelerinde terör suçu bitmiyor.

Bir de bazı ülkeler bu olumsuz durumu kabul ediyor ve imkan dahilinde insanlarına farklı bir yol çizme seçeneğini sunuyor. Çeşitli programlarla veya sosyal rekabet yöntemleriyle vatandaşlarını gelişmiş ülke kültürüne ve bilgisine teşvik ediyor. Bkz: Hindistan.

Son olarak; inananlar için İslam güzel birşey vs olabilir. Fakat geri kalmışlığın, terörün, ölümlerin, cahilliğin ve hatta cehennem olarak tasvir edilen mekanın esasen dünya üzerine uygulanmasının merkezinde de İslam ülkelerinin olması tesadüf değildir. İslam alemi bilimi, sorgulamayı ve hümanizmi benimsediğinde altın çağını yaşadı, insanlığa gelişmesinde ön ayak oldu, bilimsel değerleri terk edip temeline dogmacılığı yerleştirdiği vakit karanlığa gömüldü. Aynı şekilde Hristiyanlık da dogmacılık ile orta çağını yaşadı. Rönesans, bilim ve yeniliği benimsemekle bu dönemi aştı.

Eldeki veriler ve gerçekler bunlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ben kendimi veya söylemek istediğim şeyi ifade edemedim galiba... Öğrenme çağında insanlara ne verirsen onunla yetişirler... Din Kültürü ve Ahlak bilgisi zaten bir bütün dersti, benim yazdıklarımdan sadece olayın Din boyutunu ele alırsak ifade ettiğim şeyi ıskalarız...

Olay tamamen din eksenli değil... Ahlak kısmı da var ki, Ahlaksız olarak; bir dini yaşamak hiç bir işe yaramıyor bunu hepimiz yaşıyoruz, görüyoruz maalesef...

O dönemde nasıl temel eğitim 8 yıla çıkartılıp, kalifiyeli ara eleman yetiştirilmesinin önüne geçildi ve bu gün sanayideki çoğu işyeri çırak bulmakta, usta yetiştirmekte zorlanıyorsa, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi de seçmeli yapılarak, bir çok çocuğun ve ailenin bu dersi seçmesinin önüne geçilerek günümüzdeki namussuzluklara sebebiyet vermiştir...

Bu etkinin sonucu yüzde yüz bu demiyorum, ama katkısı azımsanmayacak derecede büyüktür. ;)

Üst Alt