Alınık Bu Araca Dikkat Edelim Lütfen

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Hocam forumda bilindik arabalar var niye macera arıyorsun.

satılık bölümüne bakiyorum ama hiç satan yok. Bende istiyorum garajdan alıyım ama denk gelemiyorum heralde
Mesaj otomatik birleştirildi:

@fung_hu bak bu zamana kadar 100 bin km. altı aracım olmadı, bir kere 102 bin denk geldi, onun haricinde en düşük 165 bin'di. Arabanın kilometresi motor sağlığını değil, yaptığı yolu gösterir demiş japon amcamız. Araç düzgün olsun, seni üzmeyecek cinsten olsun kilometresi varsın 200 bin olsun...

Aldığım tüm araçların kilometresi aklımda bi göz gezdir;
ilk iki sırada kuş serisi var onları yazmıyorum tamamen muamma :D

1993 323 (2008) - 240 bin
1997 Practica (2010) - km sayacı çalışmıyordu
1997 Accord (2014) 226 bin
1997 Lantis (2015) 175 bin
2008 Focus (2015) 165 bin
2012 Civic (2016) 102 bin
2004 Accord (2016) 210 bin
2007 Mazda 6 (2016) 145 bin
2011 Mazda 3 (2017) 173 bin

hocam senede 2 hatta 3 araba değiştirdiğin olmuş. Ben uzun süre kullanmak istiyorum. Dediğim gibi cesaretim yok. Uzun yolda hep gece yolculuk yapıyorum. Yolda kalma olur felan takıyorum daa bunları

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Adamlar sağlam km düşürmüş

01f0ab3b2a6f758b4c7f66211d6a3fdd.jpg
0c00f556d438bce2f18a1c91c38a43d3.jpg
92f211f95046e086b7e80edf9c41dc2e.jpg

Şikayet ettiler sanırım ilandan kalkmış...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Nasıl olsa muayene kaydı da yok istedikleri gibi oynuyorlar...

@Domestos abi işte ben bu yüzden artık yeni araç almaya satmaya halim yok demiştim bir süre önce :) hatta bir tane bk kasa 3 var, Adem usta yaklaşık 1 yıl önce 3000 tl (sadece yan sanayi parça fiyatı) masraf çıkardı araca, ama araca hala daha el atılmadı. İnsanlar araç yolda bırakana kadar gitmek istiyor. Dün gittiğim ustaya aks bakımı sordum, direkt ne şikayetin var dedi. Şikayetim yok sadece başımıza iş açmadan önlem alalım dedim. O bile şikayetin yoksa boşver didi :D

Gel de şimdi ikinci el araç al... Çok büyük konuşmayayım ama forumun aktif üyeleri hariç kimseden daha kolay kolay, çok kelepir olmadıktan sonra araç almam...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Adamlar sağlam km düşürmüş

01f0ab3b2a6f758b4c7f66211d6a3fdd.jpg
0c00f556d438bce2f18a1c91c38a43d3.jpg
92f211f95046e086b7e80edf9c41dc2e.jpg

Şikayet ettiler sanırım ilandan kalkmış...

Galericiler başganları böyleleri için de hönkürecekler mi?

Bilmeyenler için bkz:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yeni gördüm: "Hingline" yeni bir paket mi? Yurt dışında mı varmış yoksam bir tek? :koptum::koptum::koptum:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Şeytan ayrıntıda gizlenemiyordu. :p

Mazda / Xedos / 9 / Sahibinden MAZDA XEDOS 2.5 V6 LPGLİ OTOMATİK sahibinden.comda - 699953417

Türk ustalarının yaratıcılıkta nirvana seviyesinin hemen bir tık altında olduğuna şahitlik ediyoruz an itibariyle. "Xedos'ların 626 ile uyumlu parçası var mı?" diye soranlara "uyumlu olmasa da uyduruluyor" yanıtını vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. :D

45458

Bize sormadan Xedos almayın. :cool:
Kimse almıyor da işte ben yine de belirteyim dedim. :koptum::koptum::koptum:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben araba gizli özellik aktivasyonu yapıyorum, bu arada ABS beyninde km kontrolüde yapıyorum. Abartmıyorum Urfa'dan gizli özelliğini açtığım 10 araçtan 8'nin km düşürülmüş.
Şuan memleketteyim, Karabük'te daha hiç karşılaşmadım hep orjinal çıktı.
Antep Urfa dan neden araç alınmaz lafı çıkmış, az çok belli oluyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Merhaba değerli forum sakinleri,
Paylaştığım ilanda ki araç Mazda 3 2012 dizel impressive paket. Aracı 2020 Kasım ayında Lüleburgaz'dan kayınpederime aldık. Daha sonra bir BMW 3.20 ile üzerine para vererek takas ettik. Bu araç yani Mazda 3 52.000₺ AĞIR HASARLIDIR. İlan açıklamasında yazmamışlar mesaj attım kesinlikle hasar kaydı vs yok diyor satan şahıs. Aldığımız BMW de de araç bizim üzerimize geçtikten sonra AĞIR HASAR kaydı çıktı. Bu elemanlar büyük ihtimalle trameri falan bağlamışlar ve ağır hasarlı araçların hasar bilgilerini araç satışı olana kadar gizliyorlar satıştan sonra hasar bilgisi normal geliyor. BMW nin almadan önce 2 farklı telefondan hasar sorgulaması yapılmasına rağmen 10k lık hasar kaydı geliyordu tek parça daha sonra 10k ya ilave 92k AĞIR HASAR geldi. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum bilgilendirmek için yazdım. NOT: Biz Mazda'yı alırken hasar kaydını bilerek aldık.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Paylaştığım ilanda ki araç Mazda 3 2012 dizel impressive paket. Aracı 2020 Kasım ayında Lüleburgaz'dan kayınpederime aldık. Daha sonra bir BMW 3.20 ile üzerine para vererek takas ettik. Bu araç yani Mazda 3 52.000₺ AĞIR HASARLIDIR. İlan açıklamasında yazmamışlar mesaj attım kesinlikle hasar kaydı vs yok diyor satan şahıs. Aldığımız BMW de de araç bizim üzerimize geçtikten sonra AĞIR HASAR kaydı çıktı. Bu elemanlar büyük ihtimalle trameri falan bağlamışlar ve ağır hasarlı araçların hasar bilgilerini araç satışı olana kadar gizliyorlar satıştan sonra hasar bilgisi normal geliyor. BMW nin almadan önce 2 farklı telefondan hasar sorgulaması yapılmasına rağmen 10k lık hasar kaydı geliyordu tek parça daha sonra 10k ya ilave 92k AĞIR HASAR geldi. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum bilgilendirmek için yazdım. NOT: Biz Mazda'yı alırken hasar kaydını bilerek aldık.
Bilgi için teşekkürler.

Bu çok tehlikeli bir durum hepimiz için, ilk kez duydum böyle bir şeyi, bunu nasıl yapabilirler ki?

Siz dava açabilirsiniz hasar gizlendiği için

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Nadir de olsa sigorta şirketleri aracın hasar bilgilerini SBM ye geç girebilir veya SBM gelen hasar bilgilerini kendi sistemine geç girebilir .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Parça parça 12 bin hasar kaydı var dedi bana... :rolleyes:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bilgi için teşekkürler.

Bu çok tehlikeli bir durum hepimiz için, ilk kez duydum böyle bir şeyi, bunu nasıl yapabilirler ki?

Parça parça 12 bin hasar kaydı var dedi bana... :rolleyes:
Ortalık karıştığını anladığı için olabilir

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Bilgi için teşekkürler.

Ortalık karıştığını anladığı için olabilir
Dava açma şansımız olmuyor, sms sorgusunda sadece bilgi amaçlıdır diye not var yani sms sorgulaması herhangi bir işe yaramıyor. Mazdanın bir daha sms sorgulamasını yaptık hiç hasar kaydı yazmıyor. Nasıl bir açık buldular bilmiyorum ama birilerinin canını bu yolla çok yakmışlardır.
Hasar sorgusunu da ekledim.57460

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Benzer durum geçen yaz oldu bize de;
06 HB plaka gri i20 2014 otomatik vites...
Sms 2 kaza kaydı var. Noterden satış aldık.
Sigortacıya koştuk, Ağır hasar kayıtlı dedi.
Aldığımız kişi öğretmendi. Memuriyetin yanar, biz Angara bebesiyiz dedik, sabah noterde iade ettik:mad:

Üst Alt