Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gümrük girişli olma ihtimali büyük, motor kısmında silecek tarafında plastik aksamda kırık ve bir kaç noktada epey paslı civatalar görünüyor. Vites kolunun hareket ettiği orta yuvada fazlası ile bir aşınma var gibi. Bu tarz bir araç alındığında yetkili servisinden ya da genel merkezden artık nereden sorgulanabiliyorsa şase no dan geçmişe dönük sahiplilik sorgulaması gibi bir şey var mıdır?

Bununla ilgili bir zamanlar az bir ücret karşılığı bilgi edinebilme ile ilgili yabancı bir sitede bir şeyler okumuştum ama ....

Servise sokulduysa işlem kayıtları vardır abi, değilse aracın geçmişini ancak Emniyet'in bilgi bankasından sorgulayabiliyoruz, ancak, gümrük girişli ise bu yöntem de bir işe yaramıyor, ilk tescil yapıldığı tarihte aracın ömrü başlamış oluyor, öncesi normal olarak çıkmıyor. Ayrıca, ilan fotoğraflarının araç mezarlığında gibi bir yerde çekilmiş olması, ön arka farların ömrünü tamamladım demesi de beni işkillendiriyor. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Servise sokulduysa işlem kayıtları vardır abi, değilse aracın geçmişini ancak Emniyet'in bilgi bankasından sorgulayabiliyoruz, ancak, gümrük girişli ise bu yöntem de bir işe yaramıyor, ilk tescil yapıldığı tarihte aracın ömrü başlamış oluyor, öncesi normal olarak çıkmıyor. Ayrıca, ilan fotoğraflarının araç mezarlığında gibi bir yerde çekilmiş olması, ön arka farların ömrünü tamamladım demesi de beni işkillendiriyor. :)

Orada yaklaşık 20 küsür galeri var, yalnız bunlar ikinci el mi alır satar gümrük aracı mı kovalar onu bulamadım, bakınıyorum :)

Google Maps

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Audi A4 A4 Avant 1.8 T 1997 Model 29.750 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 555132019

Fiyatı 25 bin liraya kadar düşürdüler yine yükselttiler, bir ara düşünmedim değil fakat, yaşı ile kilometresinin örtüşmemesi, yeni plaka çıkartılmış olması, bilmediğim bir marka olması kafamı kurcaladı... Bu fiyatlara sw ve otomatik olarak uygun ama, aması var işte... :D
Modeline göre temiz ve diri görüyor. Bunlarda parça sorunuda yok ve ucuz. Niyetin varsa ucuza konforlu bir araç Veli abi

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bu oto galericilerin olduğu yeri biliyorum ne hikmetse de asla güvenmiyorum.bir şey yaşadım mı hayır.mazda dan önce iki aracımı da filo dan aldım herşey serviste mevcut plakadan herşey çıkıyor en sağlıklı yöntem.sahis aracı dışarda yaptırırken şirket olunca çok daha rahat oluyor güvenmek

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
9 yıldır yatıyorsa, 4 amortisör, motordaki tüm hortumlar değişim ister, kuvvetle muhmetel radyatörler de değişim ister, içindeki tüm sıvılar değişim ister, contalar değişim ister. Kaportası düzgün değil, içini bilmiyoruz, astarı yüzünü geçer gibi ama ben bu arabanın hastasıyım diyeni birşey diyemem, hastalık sonuçta :D Allah şifa versin

Mesaj otomatik birleştirildi:
Değerli Forumdaşlarımızın ve tecrübeli ağabeylerimizin tavsiyeleri üzerine vazgeçtik (@Erçay bey @hagakure bey @Domestos bey) yine de tavsiyeleriniz için Allah razı olsun. iyi ki mazdagarajımız var..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Xedos Ankara'da ilandayken gördüm diye hatırlıyorum. Bilinçli bir mühendis kullanıcıdan yurtdışına gidecem diye satıyordu diye hatırlıyorum.
Aynı galeri değil hocam fotolar aynı sadece :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
kaput altın kaplamaydı herhalde. 40 bin lira cx5 için çok yüksek bir rakam. kesin önden darbeli ve hava yastığı açılmıştır.sol far sağ fara göre çok daha yeni duruyor, tampon boyanmış altındaki siyah yer parlak siyaha boyanmış, orjinali mat siyah olması lazım.

Tical

Katılımcı
Gecenlerde izlediğim videoda arac önden kaza yapmis.On tampon demiri yamulmuş degisecek ama saselerde birsey yok.Ancak bu sekilde bile hava yastıkları açılmış.Rakam banada cok yuksek geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt