Alınık Yeni Macera Yeni Araç Arayışı M5, M6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Otomatik elzem değilse Asx der geçerim... :)

Abi, ASX in 2013 model yılı olanını dolaştırıyorum görüştüklerim oldu onlara da benden daha hızlı davrananlar müşteri oldu.

ASX arıza düşüklüğü ve sınıfının en az yakan aracı olarak 3 adım önde.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bence Accord, Mazda 6 dururken diğerlerine bakılmaz. Asx c segment sonuçta. Otomatik ihtiyacı yoksa asx de düşünülebilir. Gerçi Yakup abinin durumunda yerden yüksek bir araç alması daha iyi diye biliyorum. Köy yollarında accord ile mazda 6 ya yazık olur.

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Yakup senin biraz kafani karistirayim :) Subaru Forester ozellikle 2.5 turbolu olursa super olur. Bir diger aracta Toureg 3.2 motor. Bu araclari bi incele bence hosuna gidecek:)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yakup senin biraz kafani karistirayim :) Subaru Forester ozellikle 2.5 turbolu olursa super olur. Bir diger aracta Toureg 3.2 motor. Bu araclari bi incele bence hosuna gidecek:)
Yücel abi Yakup abi bi boxer motorlu araç sormuştu Adem ustaya da boxer motorsa yanaşmasın demişti. Hatırlatayım dedim. :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Boxer motor özellikle turbolusu LPG de sıkıntılı ama benim takibimdeki araç turbosuz olduğu için pek bir sıkıntı olmuyor. Subaru boxer ın LPG ye en uyumlu motoru turbosuz sohc motorlarmış. @Erçay hocamda bu konuda tecrübeleriyle bana baya bir yardımcı oldu.

O araç sadece alternatifin alternatifi olarak duruyor. Hem el değmemiş hemde bakımlı olması sebebiyle. Tabi Eğer ki düşünülürse kafamdaki fiyat olursa alırım yoksa yaklaşmam yanına. Çünkü aynı modelde 1 aydır 1 tane bile araç düşmedi ilana. Biraz sahibine baba diyecek araçlardan :)

Bakalım süreç işliyor neler olacak...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Şu an çizgiyi bozmadan listeden devam edeceğim aramaya.

2 haftaya farklı bir planım da olabilir. Bugün sabah tam istediğim Accord ilana düştü hemen arasam aracı ben satın alırdım ama öğlene kadar bekleyeyim dedim 2 saat sürmedi araç satıldı.

Şöyle bir gerçek varki araçlara ederi değeri istendimi hemen satılıyor ama abartı fiyatlı araçlar aylarca ilanda bekliyor ve sadece sahibindene ilan parası kazandırılıyor.

Örnek olarak şu anki Mazda 6 lar ne zamandır ilandalar ve satılmıyorlar. Araç satanlar bir anda 10 bin TL kar etmeyi hedefleyince bilinçli hiçbir alıcı ilanlara yanaşmıyor ve araçlar öylece bekliyor. Arada bir istisna çıksada ona da söyleyecek birşeyimiz yok.

sarpworks

Katılımcı
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
Sayfaya ulaşamıyorum abonelik istiyor, eğer abone olursam bakarım.

IMG_20180910_WA0016.jpg
IMG_0137.jpg
IMG_20180910_192811.jpg
IMG_0141.jpg

Arkadaşlar merhabalar. Bir kaç ay önce outback alma niyetiyle satılığa çıkardığımız aracımızı, almayı istediğimiz araç satılınca vazgeçmiştik. Lakin peşinatını verdiğimiz ve daha ödeme zamanı olan bir ev için kalan kısmı kur farkından dolayı şimdi vermem gerekiyor fiyatın aynı kalması için. Öncelikle forumda paylaşmak istedim. O yüzden ileride tekrar buluşmak ümidiyle bir süre Subaru'suz kalmak durumunda kalıcaz.
Araç şu anda 121.500 km de. 2011 Elegance, Prins LPG'li. Plastik kısımlar hariç boya ve değişeni yok. Araçta yaklaşık 11 bin küsür TL. hasar kaydı var ve bunun sebebi de araçta klima motoru yanmış, bununla beraber değişen parçalar var. Sorgulamada değişen parçaları gösteriyor. LPG 45 bin lerde takılmış ancak siboplarla ilgili bir sorun yok dedi şu anda Ufuk Otomotiv (Subaru özel servis). Ben 104 binde galeriden aldım. Belki de daha önce değişti siboplar. Genel olarak herhangi bir sorun yok. Araçla ilgili detayları öğrenmek isteyen olursa cevaplayabilirim memnuniyetle.

alinti kaynagi: http://subaruturkiyeforum.com/konu-malesef-satilik-subaru-legacy-2011-sw.html

Son düzenleme:

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
2.5 turbo foresterlar benzinle kullanılacaksa eyvallah ama yok LPG ile kullanacam deniyorsa malesef o iş zor biraz :D LPG ile binilecekse yapılacaklar, hortumlar silikon hortumlarla değişecek, orjinal raydatör daha büyüğü ile değişecek (misimhoto gibi birşey olursa iyi olur) şanzıman yağ soğutucusu büyütülecek, aksi tadirde sürekli conta yakarsınız, bu yüzden turbo ve lpg kullanımı olacaksa 2003-2005 2.0 XT Forester tercşh edilebilir

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
@yakup
@hagakure Naim abi gibi sportage bakmanı söyleyecektim ben de. İki arkadaşımda var, biri BRC biri de Lovato benzin püskürtmeli sistem taktırdılar. Lovato taktıran 14 bin km dir lpg ile kullanıyor, bir sıkıntı yaşamadı. GDI motor lpg uyumsuz diye biliniyor ama kullanan var araştırmak lazım.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
12.11.2018 tarihi itibari ile 5 aylık araç arayış maceramız sona ermiştir.

Yeni aracımız alınmış olup yakında konusu ile paylaşılacaktır.

Bu konu kilitlenebilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt