Mazda 2 DE (2007-13) Vuruntu Sensörü Arızası

fthskn

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Mavi
Merhabalar mazda 2 vuruntu sensörü problemi yaşayan var mı ?

fthskn

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bir iki defa arızayı sildirip denemek istedim çünkü ara ara yanıp sönüyordu motor ışığı (sarı renkte) son arıza ışığı yanmasından beri 1 haftadır sürekli yanıyordu... yetkili servise telefonda danıştım orjinal parça için 396 tl istediler ayrıca manifold jontalarınında değişimi gerekebilir diyerek 450 tl de onlara fiyat verdi. Bolu'da mazda araç bulmak zor son zamanlar artış gösterse de dolayısı ile usta sıkıntısıda var yedek parça ihtiyacım olduğunda genelde düzce den alıyorum ve vuruntu sensörünün yan sanayi markasını az önce sipariş verdim 130 tl satıcı daha önce sattığını ve sorun olmadığını belirtti ve sürekli parça temini konusunda yardımcı olduğundan güveniyorum açıkçası hafta içi sensörü değiştireceğim detaylı bilgi veririm belki birine faydamız dokunur.

fthskn

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bugün vuruntu sensör arızasını giderdik değişim yapıldı şuan sorun yok gibi yalnız parça çok zor ulaşılacak bir yerde o nedenle motor üst kısmındaki her şey sökülüyor manifold dahil... manifold contası bulamadığımdan sıvı conta ile çözüm bulabildik değişimi şart bir conta açıldığında... aynı sorunu yaşayan olur ise bilgisi olsun manifold contası bulursa daha iyi olur işlem öncesi. saygılar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Contaya ihtiyaç duyabilirsiniz
Evet malesef ihtiyaç oldu ancak bulamadım sıvı conta ile idare etmek durumunda kaldık.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada bu işlemi yaparken hazır söküldüğü için buji kontrolunude tavsiye ederim zira benim bujiler araçta hiç bir belirti olmamasına rağmen ömrünü çoktan tamamlamış...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
sorunun hal olması sevindirici geçmiş olsun vuruntu sensörü için emme manivoldu sökülüyor tam olarak blokta datır yeri bu işlem yapılırken manivolt lastik conta takım halinde degişip ve manivoldun içerisinin çok iyi bir şekilde temizlenmesi beraberin de tratul temizilgi yapılması motorun faydasına olucaktır .. tekrar geçmiş olsun ..

MZYUN

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aracım 2001 BJ kasa olsa da konu aynı olduğu için buraya yazayım dedim. Ara ara motor arıza ışığı yanıp sönüyordu. Dün sanayiye yolum düşmüşken arızaya baktırayım dedim. Arıza olarak "P0328 1'nci vuruntu sensörü elektrik devresi fonksiyon hatası" yazmakta. Forum içerisinde baktım mudail parça kullanıp sorun yaşamayanlar mevcut. Bu sebeple bende muadil parça almayı düşünüyorum.

Sorum şu olacak; Yurt dışı sitelerinde aracı lift e kaldırıp yağ filtesini sökünce alan çok geniş olmasa da parçaya ulaşıp değiştirmek mümkün deniyor. ( Google Translate ) Yağ değişimime 2 - 3 bin kadar var. Yağ değişmi sırasında bu şekilde parça değişimi mümkün olur mu acaba?

Murat26

Sessiz
Araç Markası
2003 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan
Vuruntu sensörü araçlarımızın kronik sorunlarından biriymiş .Benim gittiğim usta yazdığınız gibi değiştirdi. ( Manifoldu sökmeden ) . Arızalı sensörün arka tarafındaki dolgu erimiş,kablolar açığa çıkmıştı.

Üst Alt