Mazda 3 BL (2009-13) Tavan Ambiyans Led Aydınlatma Ekleme

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Valla bravo. Ben dün daha o tavan lambasını bile Sökemedim. Camları söktüm. Diğerini beceremedim. 4 tırnağı esnetince kendi iniyor mu hemen?

Sunroof açılıp kapanıyor ama yukarı kaldırmıyor? Belki tuştanmıdır vs. Dedim ama...
Belkide bakım zamanı gelmiştir :kedicik::kedicik:

serifdurdu35

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Teşekkür ederim. Dünden beri sunroof resetleme araştırıyorum. Birkaç deneme yaptım hiç bişey olmadı.

Uzun süreli yukarı kaldırma tuşuna bastım olmadı

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Valla bravo. Ben dün daha o tavan lambasını bile Sökemedim. Camları söktüm. Diğerini beceremedim. 4 tırnağı esnetince kendi iniyor mu hemen?

Sunroof açılıp kapanıyor ama yukarı kaldırmıyor? Belki tuştanmıdır vs. Dedim ama...
Sağdaki iki tırnağı yuvasından çıkarıp hafifçe aşağı doğru çekin, daha sonra soldaki iki tırnağı da yuvasından kurtarıp aşağı doğru çekerseniz kolayca çıkıyor. Yalnız tırnakları çok esnetmemeye dikkat edin, daha önce tırnakları kıranlar oldu, biraz hassas bir parça. 4 tırnağın da yuvasında olmadığından emin olduktan sonra hafifçe aşağı çekince çıkıyor komple.
Sunroof ile ilgili olarak pek bir bilgim yok, benim araç touring paket malesef :)

Araç Markası
2010-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Merhabalar, tavan lambası düzgün yanmıyordu bakmak için söktüm fakat tekrar oturtamadım yerine. Yerine nasıl oturtabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler :)

(2010 BL TOURİNG)

Ekli dosyalar

• IMG_20230520_162854.jpg
    IMG_20230520_162854.jpg
    235 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20230520_162913.jpg
    IMG_20230520_162913.jpg
    195.6 KB · Görüntüleme: 17

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhabalar, tavan lambası düzgün yanmıyordu bakmak için söktüm fakat tekrar oturtamadım yerine. Yerine nasıl oturtabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler :)

(2010 BL TOURİNG)

Bu tarz parçalarda genelde bir tarafı önce yuvaya oturtulur daha sonra diğer taraf (klips, tırnak vs) üzerine baskı uygulanarak geçmesi sağlanır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

(2010 BL TOURİNG)
Tırnakları ters şekilde zorlamadan doğru şekilde denk getirip biraz güç uygulayın, oturması gerekir.

Araç Markası
2010-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Sedan
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim dediğiniz şekilde yapacağım. İnşallah güzelce oturur yerine. En ufak şeyi dahi kafaya takıyorum feci şekilde :)

bjkmert45

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Albino Kartal - HB
Konu biraz hortlanmış olacak. Ama şu modülden nerede bulabilirim?

Aliexpresste bulamıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?

BCN8 69 974

Üst Alt