Mazda 323 BG (1989-94) Rölanti Sorunu

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Hallettim kardeşim Allah razı olsun inşallah farları açınca devrin düşmesinide hallederim..

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Benimkisi Boşta Duruyor ve hiçbi şekilde sıkıntı yaşamadım daha doğrusu ben alalı 13 yıl oldu aldık alalı boşta o
9c3614b8e3d0ce3af3c033aa9402c2ef.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Maşallah

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar buji kablosu önerisi olan var mı ve tahmini değişim süresi kaç kilometre veya kaç yıl.?

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Arkadaşlar buji kablosu önerisi olan var mı ve tahmini değişim süresi kaç kilometre veya kaç yıl.?

2 hafta önce yaren oto dan NGK nın orjinal kablosunu aldım kargo dahil 130 tl ye. Servisde 740 tl fiyat verdiler Orjinaline. Yan sanayi kullanmanı önermem. Yanlız bobin aktarma kablosu çok kısa çıktı iş görmüyor. Diğer kablolar gayet kaliteli tavsiye ederim. Telefonla irtibar kurun zaten aktarma kablosunun olmadığını direk söylüyorlar ve ayrıca gayet efendi kibar insanlar çok yardımcı oluyorlar. Aradığınızda Geçen hafta ibrahim polat sizden almış tavsiyede bulundu bende almak istiyorum aynısından derseniz yardımcı olurlar.

Yaren Oto Market - Yaren Oto Market

f8dd246101883725ef72d413fb710229.jpg
79404b2c748ec027409e7471b484b9e6.jpg
6472633c63a3bc1df20d7377e90ab3dc.jpg

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Kısa geleni ne yaptın?

Ben telefonla görüştüğümde altarma kablosu yok die söylemişlerdi. benim kablolar kaçırıyordu iki takım yan sanayi taktık yine kaçırıyordu. Aktarma kablomda sıkıntı olmadığı için ben o şekilde aldım. Kargo geldiğinde içinde aktarma kablosu çıktı ama kısaydı işte dediğim gibi aradım söyledim. Farklı bi aracın kablosu sizinkine uyum sağladığı için sadece aktarma kablosu kısa olduğu için yok demişlerdir size die bilgi verildi. Gerçi aktarma kablosu olanıda sormuştum onada 160 Tl ama hiçbiyerde bulunmuyor stoklarda yok die bilgi verildi

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Anladım İbrahim teşekkür ederim bir bakayım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki aktarma kablosunu napabiliriz?değişmişken hepsi değişse daha iyidir diye düşündüm..

Son düzenleme:

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Anladım İbrahim teşekkür ederim bir bakayım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki aktarma kablosunu napabiliriz?değişmişken hepsi değişse daha iyidir diye düşündüm..

Tabii komple değişse çok daha iyi olır hiç değilse kafan rahat olur ama ben baya bi araştırdım yurtiçi yurtdışı çok araştırdım ama bulabildiğimiz en iyisi bu hani servis fiyatı aşırı abartılı çünkü...

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Servise nerden geliyor acaba aldığı yeri öğrensek olmaz mı

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Amin inşallah..bu arada benim araca hangi aracın cam rüzgarlığı uyar acaba.biliyorum burası yeri deil ama aklıma geldi..☺️

Skynet

Mazda Tutkudur...
Araç Markası
1991 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Merhaba
1991 323 hb aracıma bugün klima gazı dolumu yaptırdım. Gaz dolumundan sonra klima devrede iken rölanti 1500 devirden aşağıya düşmüyor. Ayrıca klima kapatılınca 2200 2400 devirlere çıkıyor. Bunun nedeni hakkında veya nereden ayarlanabileceği hakkında bilgisi olan var mı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sağlıcakla

polat1989

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Merhaba
1991 323 hb aracıma bugün klima gazı dolumu yaptırdım. Gaz dolumundan sonra klima devrede iken rölanti 1500 devirden aşağıya düşmüyor. Ayrıca klima kapatılınca 2200 2400 devirlere çıkıyor. Bunun nedeni hakkında veya nereden ayarlanabileceği hakkında bilgisi olan var mı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sağlıcakla

Rolantin normal değerlerden çok çok yüksek. Ayrıca klimayı açtığınız zaman selenoid valfinin açılarak rolanti düşmesini engellemesi lazım yani kısacası araç normal motor sıcakken 1000 devirdeyse klimayı açtığınız zamanda 1000 devirde olması lazım. Aracınızın rolanti ayarlamasını iyi bir ustaya göstererek yaptırın. Bu ayarı yaparken far açık kapalı uzunları falan yakıp ve klimayı açıp o şekilde ayarlattırın ki daha sonradan süprizlerle karşılaşmayın.

Üst Alt