Alınık Otomatik Mazda 626 GF (98-2000)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben fiyat ve fayda açısından uygun diyorum, yoksa parça sorunu, kaporta aksam bulunabilirliği açısından Mazda'dan daha kolay değil... Bagaj amortisörü arıyorum sanayide, boyu 58 cm olan amortisör işimi görecek ama adam bana araba ne diyor, Mitsubishi diyorum, hiç bir uğraş vermeden "yok" diyor... Sonunda buldum ama esnafı çözerek buldum... Araba ne diye sorduğunda sen bana 58 cm olan amortisör var mı yok mu onu söyle dedim... Birde şu var, aracın kuş serisi ise aynı parça 20 lira, Mazda veya Mitsubishi ise 40 lira...

Sataram bu köyü :) :)

Abi hiç sıkıntısı olmayan 2. El araç görmedim ben. 5 yaşından büyük araçlarda illaki ufak tefek şeyler çıkar.

Aynen öyle hocam. Burada ya iyi bir sanayi çevresi olacak ya da ufak tefek işler elinden gelecek insanın... Ben aldığımda ufak tefek bir çok eksiği vardı, sanayide bir bölümünü yaptırdım, bir bölümünü de (boğaz kelebeği temizliği, rölanti ayarı gibi) kendim yaptım.

Araba güzel duruyor da semt sakat
Tabi bu sıkıntı olacağı anlamına gelmez

Yeni motor yapılmış olmaz, semt sakat, adam kılçık, kilometre yüksek, rengi cırtlak, şehir dışına gidemem, expertizde sonuç şu, forumda bu yazılıp çizildi, vs.vs. kriterler ile bu fiyatlara özellikle otomatik araba bulmak zaten imkansız... Bir yerde karar mekanizması devreye girmeli ve ya nasip deyip yola çıkmalı...

Senin yaşadıklarını yaşamış birisi olarak yazıyorum, yoksa arabasız kalmaya devam... Eğer niyette araba almak varsa, bir yerden sonra kafa çorba oluyor, bu yüzden karar verilmeli... Ben Atılgan'ı, on dakikalık telefon görüşmesi sonrası, sadece sabah soğuk çalışmasına bakarak aldım, ne expertiz yaptırdım ne düzgün yapılmamış boyasını kafaya taktım... Söylenenler doğru mu, doğru, araba bu mu bu... Yapıştırdım geçtim...

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Ben fiyat ve fayda açısından uygun diyorum, yoksa parça sorunu, kaporta aksam bulunabilirliği açısından Mazda'dan daha kolay değil... Bagaj amortisörü arıyorum sanayide, boyu 58 cm olan amortisör işimi görecek ama adam bana araba ne diyor, Mitsubishi diyorum, hiç bir uğraş vermeden "yok" diyor... Sonunda buldum ama esnafı çözerek buldum... Araba ne diye sorduğunda sen bana 58 cm olan amortisör var mı yok mu onu söyle dedim... Birde şu var, aracın kuş serisi ise aynı parça 20 lira, Mazda veya Mitsubishi ise 40 lira...

Aynen öyle hocam. Burada ya iyi bir sanayi çevresi olacak ya da ufak tefek işler elinden gelecek insanın... Ben aldığımda ufak tefek bir çok eksiği vardı, sanayide bir bölümünü yaptırdım, bir bölümünü de (boğaz kelebeği temizliği, rölanti ayarı gibi) kendim yaptım.

Yeni motor yapılmış olmaz, semt sakat, adam kılçık, kilometre yüksek, rengi cırtlak, şehir dışına gidemem, expertizde sonuç şu, forumda bu yazılıp çizildi, vs.vs. kriterler ile bu fiyatlara özellikle otomatik araba bulmak zaten imkansız... Bir yerde karar mekanizması devreye girmeli ve ya nasip deyip yola çıkmalı...

Senin yaşadıklarını yaşamış birisi olarak yazıyorum, yoksa arabasız kalmaya devam... Eğer niyette araba almak varsa, bir yerden sonra kafa çorba oluyor, bu yüzden karar verilmeli... Ben Atılgan'ı, on dakikalık telefon görüşmesi sonrası, sadece sabah soğuk çalışmasına bakarak aldım, ne expertiz yaptırdım ne düzgün yapılmamış boyasını kafaya taktım... Söylenenler doğru mu, doğru, araba bu mu bu... Yapıştırdım geçtim...
Soğuk çalışmada neye dikkat ediyorsunuz abi. Bilgimiz olsun bizimde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soğuk çalışmada neye dikkat ediyorsunuz abi. Bilgimiz olsun bizimde.
Egzozdan çıkan dumanın rengine ve miktarına dikkat etmeli... Rahatsız edici duman varsa motor sağlıklı değildir. Mavi duman yağ, beyaz duman su yaktığına delalettir... Birde rölanti yerine sorunsuz oturuyor mu, lpg geçişi stabil mi? Bunları anlayabiliriz.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Guzuyu aldık geldik hayırlısıyla, yol boyunca sıkıntı gözlemlemedim
İnşallah o da bizi üzmez :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle binersiniz inşallah. Hangisini aldınız?

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

hayırlısı olsun hangi araç bolu dakimi ?

ne ara???Hangisini aldınız.??hayırlı olsun diyelim.
Boludaki füme renk olanı, plakayı da değiştirmedik, 14 ile devam

Hepinize çok teşekkür ederim :) Allah kazasız belasız binmek nasip eylesin
Guzunun sahibi babam, kullanıcısı şimdilik ben :cool:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Boludaki füme renk olanı, plakayı da değiştirmedik, 14 ile devam

Hepinize çok teşekkür ederim :) Allah kazasız belasız binmek nasip eylesin
Guzunun sahibi babam, kullanıcısı şimdilik ben :cool:
haberimz olsaydı görüşürdük abi..neyse bakalım tekrar dan hayırlı olsun.kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
haberimz olsaydı görüşürdük abi..neyse bakalım tekrar dan hayırlı olsun.kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah.
Babamla beraber gelmiştik, Ankara da halletmem gereken işler vardı, o yüzden bir an önce dönmek istedim
Yoksa ben de çok isterdim görüşmeyi Mustafa :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt