OBD Cihazları Fikir Alışverişi

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Els27 yi ben de merakla bekliyorum arkadaşlar :)
Gelince beni de haberdar edin mutlaka. Fark var mı yok mu, ekstra menü veya mod erişimi var mı kıyaslamak lazım.

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Els27 nin orjinal sitesindeki fiyatı 49 usd olarak gözüküyor. Bi mail attım cevap gelsin de yazarım buraya da.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eski Mazdalar için çok gerekli görmüyordum fakat tecrübe etmek adına bende alacağım bir cihaz birde dönüştürücü kablosu.
Bakalım neler görebileceğiz ne işimize yarayacak güzelde bir video çekeriz. Cihaz önerisine ihtiyacım var. Aşağıdaki ürün işimizi görür mü? Nelere dikkat etmeliyim?
Tahmini Teslimat Zamanı

Videodan gördüğüm kadarıyla kullananlar var :)

Son düzenleme:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
@Oğuzhan Kardeşim, benim küheylanda obd2 soketi vardı inanamadım :) o çakma elm327'lerden taktım ama bazen çalışmıyordu. Çalışsa da pek veri yoktu. Yol bilgisayarı da çok ilkel idi. Anlık tüketim 8.9 - 10.6 - 11.8... gibi geğerler dışında göstermiyorduu. Ltfs - stfs de pek aydınlatıcı gelmiyordu. Orjinal bir obd cihazı olsa canavar gibi çalışabilirdi belki, bilemiyorum..

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Els27 kablom geldi ve @ediz07 hocamla beraber bakalım dedik araçlarımıza. Benim araçta yağ sıcaklığını göremedim. Diğer tüm şeyler görülebiliyor. Ayarları değiştireyim dedim. Anahtar unutulmasın diye dıt dıt ötmeyi aktifleştirdik. Emniyet kemeri seslerini kapattık. Ardından front window wiper interlocking with front washer button menüsünden deaktif edince 5 yıkamadan 2 yıkamaya düştü ön cam sileceği.
Karşılama modunu açtık ama bir değişiklik göremedim. Hatta kontak açınca yanan ön teyp mavi ışığı da yapmamaya başladı :D
Kapıyı otomatik kitleme seçeneği aktifleştirdim ama çalışmadı.
Pats kodlama ekranıyla daha çok seçeneğe ulaşabilir miyiz?

1. Nesil 2005 model maZda 3ü olan Ediz hocanın aracında da hiç seçenek çıkmadı.

Forscan ile aracın çeşitli modellerinin testlerinin yapılması da güzel bir özellik. Ama başka bir daha kapsamlı program bulabilir miyiz.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Els27 kablom geldi ve @ediz07 hocamla beraber bakalım dedik araçlarımıza. Benim araçta yağ sıcaklığını göremedim. Diğer tüm şeyler görülebiliyor. Ayarları değiştireyim dedim. Anahtar unutulmasın diye dıt dıt ötmeyi aktifleştirdik. Emniyet kemeri seslerini kapattık. Ardından front window wiper interlocking with front washer button menüsünden deaktif edince 5 yıkamadan 2 yıkamaya düştü ön cam sileceği.
Karşılama modunu açtık ama bir değişiklik göremedim. Hatta kontak açınca yanan ön teyp mavi ışığı da yapmamaya başladı :D
Kapıyı otomatik kitleme seçeneği aktifleştirdim ama çalışmadı.
Pats kodlama ekranıyla daha çok seçeneğe ulaşabilir miyiz?

1. Nesil 2005 model maZda 3ü olan Ediz hocanın aracında da hiç seçenek çıkmadı.

Forscan ile aracın çeşitli modellerinin testlerinin yapılması da güzel bir özellik. Ama başka bir daha kapsamlı program bulabilir miyiz.
Camsil seçeneği yoktu bizde. Mazda 6 sadece emniyet kemeri uyarı seçeneği vardı :D @Murat

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Hayırlı olsun Mutlu..
Sipariş verdiğin satıcıdan iki güne bir bakıyorum teslimatla ilgili bir şey yazdı mı, teslim aldı mı acaba diye :)

Silecekle ilgili olan yerin ekran fotoğrafını illetebilir misin? Programın değişiklik menüsünün ekran görüntüsünü de iletebilisen karşılaştırma yapabiliriz elm cihazı ile menü farkı olup olmadığını.
Karşılama moduyla ilgili uygulama yapanlarda hiç sorun duymadım. Sende menü veya başka bir fark mı var acaba.

Anahtar hatırlatma sesi bir süre sonra sinir bozucu oluyor o yüzden tekrar kapattım ben ama açıldığı şekilde kağanmıyor. Tekrar kapatmak istediğinde seçenek olarak düşük ses ve yüksek ses seçeneği var sadece. O yüzden modülü as built kodlarını sıfırlayarak yapmak durumunda kalmıştım.

Üst Alt