Mazda Yedek Parça Siteleri

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
M- Merhaba Vizyon oto mu?
VO - Evet buyurun,
M- Mazda Premacy aracıma disk ve balata almak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
VO- O ne abi?
M- ?!=!!!??? eeöüüüiii Mazda Premacy!
VO- O ne abi, 323 mü? 626 mı? ben öyle bir model bilmiyorum, bir dk. bakıyım internete, heee tamam Honda Jazz benzeri!
M- Yok abi bugünkü Mazda 5'lerin öncesi
VO- Yok abi bu arabanın parçası olmaz bizde...
M- Eyvallah...
:)
Hayda.. Adem Usta dan yardım almanı tavsiye edeyim bari abi, onların dilinden Usta'm iyi anlar :)

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Hayda.. Adem Usta dan yardım almanı tavsiye edeyim bari abi, onların dilinden Usta'm iyi anlar :)
Ben vazgeçtim! TRW disk buldum 210 lira, sangsin diye de (Hyundai-Kia orijinal Balata üreticisiymiş) Balata 95 lira, ne dersiniz? Ha bir de apatech (yerli) disk ve Balata işçilik dahil 460 teklifi var...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
M- Merhaba Vizyon oto mu?
VO - Evet buyurun,
M- Mazda Premacy aracıma disk ve balata almak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
VO- O ne abi?
M- ?!=!!!??? eeöüüüiii Mazda Premacy!
VO- O ne abi, 323 mü? 626 mı? ben öyle bir model bilmiyorum, bir dk. bakıyım internete, heee tamam Honda Jazz benzeri!
M- Yok abi bugünkü Mazda 5'lerin öncesi
VO- Yok abi bu arabanın parçası olmaz bizde...
M- Eyvallah...
:)
Bilmiyor olabilirler Premacy çok uç bir model malum sitede satılık ilanı ya 1 oluyor ya 2. Çoğu parçası bizim araçlar ile aynı o şekilde karşılaştırmakta yarar olabilir.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Bilmiyor olabilirler Premacy çok uç bir model malum sitede satılık ilanı ya 1 oluyor ya 2. Çoğu parçası bizim araçlar ile aynı o şekilde karşılaştırmakta yarar olabilir.
Premacy uç bir model olabilir, sen parça satıyorsan sattığın markanın modelini bileceksin! Ayrıca yalnızca karoser olarak uç model, Senin de belirttiğin gibi Oğuzhan kardeş karoser dışındaki motor mekanik parçaları hem 323 hem de 626 ile aynı, ford, hyundai, kia gibi markaların da bir çok parçası uyuyor, kaldı ki sorduğum şey fren diski ve balatası! Emin olun şu an piyasada ki bir çok aracın diski ve balatası uyuyordur. Esnaf olmak öyle sanıldığı gibi kolay değil! Olmadığını bildiğim halde yine de sorayım bakalım ne diyecek dediğim esnafların bazıları "o modelin yok ama bir şaseden sorgulayalım, belki başka modellerin ki uyar" diyorsa, yani para kazanmak için ve müşteriye doğrudan "yok" dememek için uğraşan kişidir esnaf. Ben dünkü o konuşmanın ardından bilsem ki en ucuz ve en kaliteli parçaları bu arkadaşlar satıyor, aramam sormam bir daha!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Alış Veriş, hukuksal ama yazılı olmayan ikili anlaşmadır. Tarafların işine gelirse işlem gerçekleşir, işine gelmezse olmaz zaten. Herkes aynı tarz ve bakış açısına sahip olsun da diyemeyiz.

Şimdiye kadar edindiğim tecrübeye dayanarak gözüm kapalı alış veriş yaparım... Diyorum. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Premacy uç bir model olabilir, sen parça satıyorsan sattığın markanın modelini bileceksin! Ayrıca yalnızca karoser olarak uç model, Senin de belirttiğin gibi Oğuzhan kardeş karoser dışındaki motor mekanik parçaları hem 323 hem de 626 ile aynı, ford, hyundai, kia gibi markaların da bir çok parçası uyuyor, kaldı ki sorduğum şey fren diski ve balatası! Emin olun şu an piyasada ki bir çok aracın diski ve balatası uyuyordur. Esnaf olmak öyle sanıldığı gibi kolay değil! Olmadığını bildiğim halde yine de sorayım bakalım ne diyecek dediğim esnafların bazıları "o modelin yok ama bir şaseden sorgulayalım, belki başka modellerin ki uyar" diyorsa, yani para kazanmak için ve müşteriye doğrudan "yok" dememek için uğraşan kişidir esnaf. Ben dünkü o konuşmanın ardından bilsem ki en ucuz ve en kaliteli parçaları bu arkadaşlar satıyor, aramam sormam bir daha!
Aynı yer bir çok kişinin işini gördüğü için ben bir tek olumsuz dönüşte düşüncelerimi değiştiremem. Şaseden sorgulama olayı için yazılım olması gerekir. Ellerinde olmayabilir. Sizin aracınızın modelini bilemediler parça yok dediler diye esnaflıklarını sorgulamak da çok doğru değil.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Aynı yer bir çok kişinin işini gördüğü için ben bir tek olumsuz dönüşte düşüncelerimi değiştiremem. Şaseden sorgulama olayı için yazılım olması gerekir. Ellerinde olmayabilir. Sizin aracınızın modelini bilemediler parça yok dediler diye esnaflıklarını sorgulamak da çok doğru değil.
Ben burada adamların esnaflıklarını hep beraber sorgulayalım demedim, ama bireysel anlamda ben sorgularım... Her insan için geçerli bir durumdur bu! Yaşım 40'a gelmiş ve Yaklaşık 17 yıldır araç sahibiyim, 17 yılda otomotiv sektörü başta olmak koşuluyla bir çok sektörde ticari hukukum olan şahıs ve kurumlar oldu, ve kendime göre Benin için baş tacı olan esnaflar da oldu, bir daha dükkanına gitmediğim esnaflarda! Yani insansam sorgularım, yaradılışımda var... Bana uyacak olan herkese uyacak bir diye bir kural da yok, herkese uyan da bana uyacak diye bir şey yok, olsaydı zaten Mazda'ya binmezdik, öyle değil mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ben burada adamların esnaflıklarını hep beraber sorgulayalım demedim, ama bireysel anlamda ben sorgularım... Her insan için geçerli bir durumdur bu! Yaşım 40'a gelmiş ve Yaklaşık 17 yıldır araç sahibiyim, 17 yılda otomotiv sektörü başta olmak koşuluyla bir çok sektörde ticari hukukum olan şahıs ve kurumlar oldu, ve kendime göre Benin için baş tacı olan esnaflar da oldu, bir daha dükkanına gitmediğim esnaflarda! Yani insansam sorgularım, yaradılışımda var... Bana uyacak olan herkese uyacak bir diye bir kural da yok, herkese uyan da bana uyacak diye bir şey yok, olsaydı zaten Mazda'ya binmezdik, öyle değil mi?

Aynı şeylerin farklı renklerini savunuyoruz. :) Saygı ve hakkaniyet sınırları içinde herkese mesafemiz aynıdır.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
kesinlikle öyle! Yaşadığım talihsiz olayı paylaştım hepsi o... Mesela hiç duydunuz mu bilmiyorum ama İstanbul bölgesinde mobilotoservis diye bir kuruluş var. Her marka araç için parça ve işçilik tedariği yatıkları gibi bu işi yerinde yapıyorlar, yani İstanbul sınırları içinde ama mesela Kocaeli'nin Çayırova, Darıca, Gebze bölgeleri de dahil. Oradan da teklif istemiştim, verdikleri teklif yüksek gelmişti ve önerdikleri markayı tasvip etmemiştim, blueprint disk ve balata istedim (Ate ve brembo bulunamayınca), sağ olsunlar 2-3 gün sonra da olsa buldular ve yerinde parça, işçilik+kdv dahil 352 Lira ve 3 taksit ile ödeme kolaylığı ile dönüş yaptılar. O vakit ben öneri anlamında bu arkadaşları buraya yazabilirim. En azından parça tedariği ve fiyat konusunda destek alınabilir... Mobil Oto Servis

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araçların tüm parçalarını Marka - Model- Kısım- şeklinde tek tek bulabileceginiz bir site.
Bu site aslında parça satış sitesi ancak o kadar detaylı bir yol izlemişler. Parça görselleri ve oem numarası ile de desteklenmiş.
Bu gibi detaylı başka bir site daha biliyordum ancak bulamadım. İlgili parçayı aracın neresinde oldugunu gösteren şeffaf diyagramı da vardı o sitenin.

işte site linki: RockAuto

Benzer online "ParçaBulucu" tavsiyesi olanlar başlık altında paylaşabilirler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araçların tüm parçalarını Marka - Model- Kısım- şeklinde tek tek bulabileceginiz bir site.
Bu site aslında parça satış sitesi ancak o kadar detaylı bir yol izlemişler. Parça görselleri ve oem numarası ile de desteklenmiş.
Bu gibi detaylı başka bir site daha biliyordum ancak bulamadım. İlgili parçayı aracın neresinde oldugunu gösteren şeffaf diyagramı da vardı o sitenin.

Ellerine sağlık, açtığın konu, mevcut bu konu ile birleştirilmiştir, verilen site konunun ilk mesajında mevcut ve yurtdışı kaynağı olarak güzel bir kaynak. Teşekkürler.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator

japancars.ru

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan

Bu da bir seçenek. Bildiğim kadarıyla kredi kartıyla direk alışveriş yapılıyor.

Üst Alt