Mazda Xedos 9 Motor Rektefiye

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bence elindeki fazlalıklar için ilan aç ;) hatta yabancı sitelere bile ilan aç ;)
Keşke becerebileceğim işler olsa, Türkiye'de ilan verebilirsem ne mutlu bana. Xedos parçaları diye tek bir ilan veririm, ordan bulurlarsa bulurlar...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Klima kompresörünü Adem ustaya göndermeni öneririm Mustafa abi. Çözüm bulabilirler belki.
Hayırlı olsun.

Şu an usta çözüm arıyor bulamazsa öyle yaparım. Klima iyi soğutmuyor ve rölantide yüksek sesli çalışıyor, gaza basınca sesi kesiyor. Klimacılar kompresör ömrünü tamamlamış, tamir olmaz dedi ama yine de baktırırız.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şu an usta çözüm arıyor bulamazsa öyle yaparım. Klima iyi soğutmuyor ve rölantide yüksek sesli çalışıyor, gaza basınca sesi kesiyor. Klimacılar kompresör ömrünü tamamlamış, tamir olmaz dedi ama yine de baktırırız.
Bu yaşta, bu segmentte japon amiral gemisininde tamir olmuyorsa Renocular klima arızasında değil kompresörü klima tesisatını komple yenilesin.

Sadece klima kompresör tamiri yapan bir usta bulabilirsen tamir olur diye düşünüyorum abi.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Evet gençler önemsemediğim bir husus vardı ama yine de cevabını bilen biri vardır belki diye yazayım.
Faşo önceki motorda 3000 devirde 125 ya da 124 yapıyordu, yeni motor takıldığından beri 119 yapıyor.
Ustaya hiç sormadım nedenini.
Faşonun performansı çok iyi durumda, çoğu dik rampayı vites küçültmeden 120 sabit hızla çıkıyorum, 0-100 denemesi yaptım patiye düşmesine,kış lastiği olmasına rağmen 12 sn, fabrika verisi 11.1 sn. Yani performansta sıkıntı görünmüyor ama bu değişimin nedeni ne olabilir...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şanzımandan kaynaklı olabilir...
626'larda HB ile Sedanında hızlanmaları ve viteslerdeki son hızları farklı. Faşonun da yeni şanzımanı Avrupa versiyon bir araçtan söküldü. Capon emmiler yıldan yıla dıştan değişiklik yapmasada içten ufak değişiklikler yapıyorlarmış...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Motorların tork / beygir eğrisi aynı mı?
Bilmiyorum ki..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şanzımandan kaynaklı olabilir...
626'larda HB ile Sedanında hızlanmaları ve viteslerdeki son hızları farklı. Faşonun da yeni şanzımanı Avrupa versiyon bir araçtan söküldü. Capon emmiler yıldan yıla dıştan değişiklik yapmasada içten ufak değişiklikler yapıyorlarmış...
Olabilir, şanzıman farklı geldi bana da, dsg gibi saydırıyor maaşallah :) belki değişik bişey yapmışlardır..

Üst Alt