Mazda Satış Rakamları

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Toru topu 7-8 tane bayisi var kaç tane araba satabilecek. Bayilerin olduğu şehirlere gittiğimde tek tükte olsa skyactive olanlardan görürken bayi olmayan şehirlerde hiç denk gelmiyorum bunlara. İnsanlar bayisi bile olmayan bir arabayı neden alsın bu çok özel bir araç değilse. highline golf ile aynı fiyata dizelde olsa pek satış yapamayacakları aşikar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yarın mazda alqcaktim muhabbete bak
Mazda sahibi olmayı göze alan ve felsefesini anlayan için bütün olumsuzluklar tolere edilebiliyor. Bu sayıdaki kişi sayısı da zaten gelen mazda kotasına denk düştüğü için ülkedeki varlığını devam ettirebiliyor.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Valla burada ne konuşursak konuşalım alacağımız araç yine mazda olur :D Biz mazda aldığımızda da aynı muhabbetler vardı,görünen o ki bi süre daha olacak gibi görünüyor.Araç iyise ki iyi ,aracın olumsuzluklarından değil ülkede gerekli değeri görmediğinden konuşabiliyoruz :D

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Araç iyi ama pek tutulmuyor...
-İyi güzel işte sahibi olanları özel hissettiriyor.

Aracın servisi az...
-Servise gerek yok, koy yağını benzinini bas gaza, sen ona bakarsan o da seni üzmez.

Parçası, bakımı pahalı...
-Yok öyle bir şey, gayet makul seviyelerde. Ayrıca az arıza oranı ile pek ihtiyacın da olmayacak.

Bu muhabbetlerin hepsine tamam hatta bu durumun ortaya koyduğu fiyata performans aracı olmasından da memnunduk, uygun fiyata kaliteye sahip oluyorduk. Şimdi ne oldu da rakip araçlardan daha yüksek bedellerle satılan araba oldu Mazda? Nasıl bir rekabet süreci öngörülüyor? Nasıl daha fazla satacak, yollarda nasıl reklamını yapacak..

Kodo tasarıma uygun fiyatlardan ulaşamamanın serzenişidir bunlar :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kodo tasarımlı 3'ler gelmeden önce benim şahsi düşüncem; yeni gelen Kodo'ların hızla ikinci el değerinin düşeceği yönündeydi fakat olmadı... Bunun iki temel sebebi oldu, birincisi; vergi ve zamların gelmesiyle ikinci el değerini koruması hatta prim yapması. İkincisi de; sınırlı sayıda araç gelmesi nedeniyle ikinci elde alınır satılır sayıda diğer bir deyimle; piyasasının oluşmaması...

@universitely76 yazdıklarına tamamen katılıyorum hocam. :)

Rakiplerinden pahalı olmasının ana sebebi, rakipleri ile aynı segmenti paylaşmak istemiyor olmaları ve Mazda'nın her daim premium markaya doğru ivme kazanması. Bu açından bakıldığında çok çok haklı bir politika izliyorlar.

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda Eylül ayında 88 adet satmış , 2016 yılı ilk 9 aylık toplamda 995 adet satmış.
Subaru ise 101 adet satmış , 2016 yılı ilk 9 aylık toplamda 1050 adet satmış.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Skyactive-D mazda 3 satıldı mı acaba hiç?
İkinci elde hiç göremedim.

badilcan

Katılımcı
Mazda Ekim ayında 88 adet satmış , 2016 yılı ilk 10 aylık toplamda 1083 adet satmış.
Subaru ise 113 adet satmış , 2016 yılı ilk 10 aylık toplamda 1163 adet satmış.

Satış rakamlarında diğer japon markası Suzukinin gözle görülür bir yükselişe sahip olduğu görülüyor.

Suzuki Ekim ayında 575 adet satmış , 2016 yılı ilk 10 aylık toplamda 2747 adet satmış.

Ben burdan Mazda Türkiyeye sesleniyorum. Koltukta daha fazla oturmalarına gerek yok . Satış yapamadıkları ülkede son yılda özellikle araç fiyatlarında gereksiz bir artışa gittiler . Gözle görülür şekilde servis fiyatlarındada büyük bir artış var.

Yönetim istifa , taraftara sahip cık :) .

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Apartmanda denk geldiğim komşular "arabanız çok güzel markası ne" diye sordu. 2 tanesi infiniti sanmış. Mazda logu'su bu denli hafızalardan silinmiş ise bu bir tanıtım eksikliğidir. Üstelik ülkemizde internet sayesinde tam adresine ulaşacak şekilde tanıtımlar yapabiliyorsunuz. Mazda bu tanıtımları arttırmalı ayrıca logo'sunu göze sokmalı. D100 ve TEM'de belli noktalarda yapılacak 1 aylık tanıtım bile marka bilinirliliğini arttıracaktır. Örneğin İBB'nin bir etkinliğine sponsor olunur tüm üst geçitlerde mazda afişi olur. Trafikte en çok görünen noktalar. Yoksa mazda için gelecek daha kötü olacak, çünkü yaşça büyük olanlar için geçmişten kalma mazda iyidir algısı halen derinlerde de olsa var, ama yeni nesil "o ne" diyor. Subaru bu konuda çok daha ileride. Fan'ları çılgın :=) En basit malum ortamlara bakın Forester'ın rakibi olan her araca kötüleyici yorumlar yazıyorlar. Örneğin ekşi sözlükte bile CX-5 için XV'nin rakibi olur demişler. Mazda bu denli meydanı boş bırakmamalı.

Danışmanlık hizmetimi sunsam Mazda'ya :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
XV'yi CX-5 ile rakip gösteresiye kadar 14-15 saniyede 100 km hıza ulaşan araçlarını yaksınlar. :D Subaru'da bana göre bir Impreza bir de Forester vardır.

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
Suzuki yeni 4x4 Vitara'ya koymuş 1.4 turbo motoru, basmış donanımı 93.000'e satıyor, çok denk geliyorum yollarda. CX-3 le CX-5 arası bir araç. Şimdi yine kadim tartışmaya girmek istemiyorum ama, Suzuki gibi otomobilde (marine ve motosikleti hariç tutuyorum) kalite algısı Mazda'dan çok daha düşük olan bir marka böyle başarılı oluyor. Her ne kadar buradaki kullanıcı adım tersini beyan etse de, eğer CX-5'i şirket üzerine değil de bireysel olarak bugün alacak olsaydım, kesinlikle yeni Vitara alır aradaki 60.000TL farkı da (servet yahu!) çatır çatır yerdim:)

badilcan

Katılımcı
Her ne kadar buradaki kullanıcı adım tersini beyan etse de, eğer CX-5'i şirket üzerine değil de bireysel olarak bugün alacak olsaydım, kesinlikle yeni Vitara alır aradaki 60.000TL farkı da (servet yahu!) çatır çatır yerdim:)

Eve yatırım yapardım :) .

Yba

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5 (2015)
Suzuki yeni 4x4 Vitara'ya koymuş 1.4 turbo motoru, basmış donanımı 93.000'e satıyor, çok denk geliyorum yollarda. CX-3 le CX-5 arası bir araç. Şimdi yine kadim tartışmaya girmek istemiyorum ama, Suzuki gibi otomobilde (marine ve motosikleti hariç tutuyorum) kalite algısı Mazda'dan çok daha düşük olan bir marka böyle başarılı oluyor. Her ne kadar buradaki kullanıcı adım tersini beyan etse de, eğer CX-5'i şirket üzerine değil de bireysel olarak bugün alacak olsaydım, kesinlikle yeni Vitara alır aradaki 60.000TL farkı da (servet yahu!) çatır çatır yerdim:)

CX-3
Uzunluk : 4.275
Genişlik : 1.765
Aks mesafesi : 2.520
bagaj :350

CX-5

Uzunluk : 4.555
Genişlik : 2.142
Aks mesafesi : 2.700
bagaj :503

Suziki Vitara

Uzunluk : 4.175
Genişlik : 1.775
Aks mesafesi : 2.500
bagaj : 375

Vitara gerçekten iyi bir araç ancak cx-3 ile cx-5 arası bir araç değil. Doğrudan cx-3'ün sınıfında. CX-3 arkaya doğru alçalan tavanı ile daha küçük gözüküyor olabilir ancak teknik verilere bakarsanız vitara ile denktir. Bu kapsamda Vitara'nın full donanımının fiyatı cazip olmaktan çıkıyor, sonuçta cx-3'ün kalitesi bariz daha yüksek.

Üst Alt